2023
Breaking News

Барвінок лікувальні властивості і протипоказання – Сайт про вітаміни


Зміст
  1. Барвінок: лікувальні властивості і протипоказання
  2. Барвінок малий
  3. Особливості барвінку малого
  4. опис
  5. Географія і поширення
  6. Збір і заготівля
  7. Склад і властивості
  8. Настій при гіпертонії
  9. Настій для обробок шкіри
  10. Настій при кровотечах
  11. Барвінок: корисні властивості та протипоказання
  12. Де росте барвінок
  13. Збір і заготівля
  14. Хімічний склад
  15. Барвінок: лікувальні властивості
  16. Фармакологічні властивості
  17. як застосовувати
  18. при гіпертонії
  19. при діареї
  20. Барвінок при зубному болю
  21. Настій для обробки шкіри
  22. Компрес для загоєння
  23. Барвінок від простатиту
  24. Барвінок при раку
  25. Настоянка спиртова з барвінку малого
  26. 1. Барвінок на горілці
  27. 2. Барвінок на воді
  28. Відвар з листя барвінку
  29. Барвінок на спирту, відвар
  30. Протипоказання
  31. Барвінок: лікувальні властивості, рецепти та відгуки
  32. Лікувальні властивості
  33. Протипоказання
  34. рецепти
  35. Відвар з листя
  36. Відвар з сушеної трави
  37. спиртова настоянка
  38. Мазь з листя
  39. Як збирати і заготовляти
  40. Відгуки
  41. Барвінок малий: застосування, відвар барвінку, настоянка барвінку
  42. Барвінок малий
  43. Барвінок, застосування
  44. Барвінок, відвари
  45. Барвінок, спиртова настойка
  46. Барвінок малий, протипоказання
  47. Барвінок
  48. Хімічний склад
  49. Корисні властивості
  50. Показання до застосування
  51. Протипоказання
  52. Домашні ліки з барвінку

Барвінок: лікувальні властивості і протипоказання

Барвінок малий

барвінок, гробним трава, могильник, зеленка

Багаторічна трава з красивими блакитними або рожевими квітками. Надзвичайно живуча, пристосовується до будь-яких умов зростання. У складі виділені алколоїди, які надають різносторонню дію. Сильно знижує артеріальний тиск, має протипухлинну ефектом. Отруйна, тому вимагає обережності при використанні.

Назва на латині: Vinca minor L.

Назва по-англійськи: Vinca minor

Під назвою «барвінок» мається на увазі цілий рід рослин. У нього входять напівчагарники і багаторічні трави, які ростуть практично по всьому світу. Але в народній медицині використовуються не всі представники великого сімейства. Інтерес представляє лише малий барвінок, лікувальні властивості та протипоказання якого на сьогоднішній день сформульовані досить повно.

Особливості барвінку малого

Ця рослина має безліч дивовижних властивостей, тому присутня в культурах народів Європи і Азії. Воно відрізняється феноменальною живучістю. Листя довго зберігаються на вічнозеленому кущику навесні барвінок виглядає майже так само привабливо, як і восени. Зірвані квіти довго не в'януть, залишаються свіжими до того моменту, поки їх живить хоч крапля води.

Через приголомшливою стійкості до зовнішніх умов рослині приписували чудодійну силу. Його вважали джерелом вічного життя, талісманом від злих духів. В середні віки барвінок придбав значення квітки похоронного і ритуального.

Його висаджували на кладовищах, шануючи символом вічної любові і пам'яті про покійного, з чим пов'язані його народні назви: могильник, гробним трава. З нього плели вінки для ворожінь, в Німеччині за допомогою магічного квітки вистежували відьом.

опис

Барвінок малий. Ботанічна ілюстрація з книги О. В. Томе «Flora von Deutschland, Österreich und der Schweiz», 1885 рік.

Барвінок малий – вічнозелений напівчагарник з м'яким циліндричним стеблом. Він росте не вгору, а стелиться по землі, зовні нагадуючи ліану. Але пагони його невеликі, довжина голих стеблинок сягає не більше шістдесяти сантиметрів. Кущик усіяний численними листочками насиченого зеленого кольору з яскраво вираженими прожилками.

Цвіте рослина в травні, в цей період на верхівках пагонів розкриваються невеликі квіточки правильної форми. У малого барвінку вони білого або рожевого кольору, з-за чого рослина і називають барвінок рожевий.

У близького родича барвінку великого квіти блакитні, в медичній практиці вони не використовуються.

Цвітіння триває довго – до першої декади осені, після чого на місці квіточок формуються насіння у вигляді гладких стручків.

Поширюється культура швидко, добре приживається на місцях посадки і випадкового потрапляння насіння. Тому нерідко поруч з територіями організованою висадки барвінку (в паркових зонах або на кладовищах) з'являються галявини дикоростучої вічнозеленої трави з акуратними рожевими квітами.

Географія і поширення

Сьогодні трава барвінок зустрічається в різних частинах світу. Виростає вона в Європі, де культивується в декоративних та медичних цілях. Зростає в Азії, Північній і Південній Америці, в Африці та Австралії.

Батьківщиною її є Індонезія, звідки поширення рослини почалося в далекій давнині. У сучасній Росії барвінок виростає в Криму, в південних і південно-західних областях. Віддає перевагу узлісся і степові схили, нерідко селиться в заростях чагарників.

У промислових обсягах його культивують як однорічну траву на чорноморському узбережжі Кавказу.

Збір і заготівля

В якості лікарської сировини застосовується вся надземна частина рослини. Заготівлю проводять в період масового цвітіння культури, коли її стебла особливо багаті цінними речовинами.Зрізають пагони практично у землі, на відстані одного-п'яти сантиметрів.

Отриману сировину викладають під навіс або металеву покрівлю. Необхідна температура для просушки – сорок-шістдесят градусів. Для заготівлі часто використовують сушильні камери, де процес підготовки сировини відбувається швидше. Тривалість зберігання лікарського матеріалу становить два роки.

Склад і властивості

Лікувальні властивості барвінку були відомі в далекій давнині. Рослина застосовувалося давньогрецькими лікарями Плинием і Діоскорид, про що збереглися згадки в рукописах.

Вивчення складу трави і квітів барвінку проводилося в Радянські роки. Але до кінця він не вивчений до теперішнього часу. Відомо, що в складі рослини присутні речовини алколоїди, виділено понад двадцять з'єднань.

  • Алкалоїди мінорін, вінкамін, вінін, пубісцін. За складом ці речовини схожі з резерпіном – хімічною сполукою, що надає складне вплив на організм. Резерпін впливає на периферичну нервову систему, розслабляючи її та підвищуючи продуктивність нейрохимических процесів. Препарати резерпина застосовуються в психіатричній практиці для лікування психічних розладів.
  • Алкалоїд девінкан. Органічна сполука, помірно знижує артеріальний тиск, виявляє седативні властивості. Гіпотензивну дію пов'язано зі здатністю девінкана знижувати судинний тонус, зменшуючи вираженість опору периферичних судин і розширюючи судини головного мозку. На основі алколоида, виділеного з рослини барвінок, виготовляють лікарський препарат «Девинкан». Його призначають при гіпертонії першого та другого ступеня.
  • Алкалоїди вінбластин, вінкристин, винорелбин. Складні хімічні сполуки цитостатического ряду. На сьогоднішній день зазначені речовини віднесені до життєво необхідних засобів лікування раку. Цитостатики порушують процеси росту і розвитку всіх клітин організму, перешкоджаючи, таким чином, поширенню пухлини.

У складі лікарської рослини виявлено дубильні речовини, урсоловая кислота, високий вміст вітамінів С, каротину і рутина. Рослина є сильно отруйним, тому вимагає граничної акуратності у використанні.

Багатий хімічний склад трави та насіння барвінку надає різнобічну вплив на організм. У терапевтичній практиці культура використовується як засіб від гіпертонії. Лікарський настій надає заспокійливу дію, знижує тиск, причому гіпотензивний ефект від прийому кошти триває протягом двох з половиною годин. Розширює судини мозку і знижує їх тонус.

Наявність дубильних речовин в складі забезпечує в'яжучий і кровоспинну дію, тому застосування барвінку практикується в лікуванні діареї, носових і маткових кровотеч.

Дубильні речовини – ефективні антисептики, тому в якості примочок і полоскань відвар барвінку сприяє загоєнню ран, прискорює відновлення запалених тканин, знижує свербіж, зменшує прояви шкірних висипів.

Настій при гіпертонії

Для лікування гіпертонії в першій і другій стадіях використовується настій барвінку. Застосовувати лікарський засіб слід курсом – протягом десяти днів, після чого зробити перерву.

  1. Подрібніть траву рослини. Використовуйте чайну ложку сировини.
  2. Залийте окропом об'ємом 200 мл.
  3. Наполягайте до двадцяти хвилин.
  4. Процідіть перед вживанням.

Приймати лікарський настій слід не частіше трьох разів на день по столовій ложці.

Настій для обробок шкіри

Лікувальні властивості барвінку проявляються в якісній дезінфекції шкірних покривів при ускладнених дерматитах, екземі, гнійних ранах. Рекомендований настій застосовується тільки для зовнішніх обробок. Приймати його всередину не можна.

  1. Подрібніть суху траву, використовуйте столову ложку сировини.
  2. Залийте окропом обсягом двісті мілілітрів.
  3. Поставте на водяну баню, протомитися на плиті тридцять хвилин, не доводячи до кипіння.
  4. Остудіть і процідіть.

Обмивати уражені ділянки слід кілька разів на день. При зовнішньому використанні засіб не представляє небезпеки інтоксикації.

Настій при кровотечах

Лікарська рослина підвищує згортання крові, може застосовуватися для лікування кровотеч встановленої природи. Не рекомендується використовувати настій в разі невстановленої причини кровотечі, так як подібні стани являють загрозу життю хворого.

  1. Подрібніть сировину, використовуйте одну чайну ложку.
  2. Залийте окропом обсягом двісті мілілітрів.
  3. Прогрійте на водяній бані п'ятнадцять хвилин.
  4. Залиште настоятися п'ятнадцять хвилин.
  5. Процідіть.

Приймайте лікарський настій до трьох разів на день по одній третині склянки.

При використанні препаратів важливо пам'ятати, що протипоказання барвінку – його токсичність. Слід уважно стежити за самопочуттям при прийомі кошти всередину.

І при погіршенні стану з появою слинотеча, нудоти, позивів до блювоти, запаморочення припинити прийом кошти і звернутися за медичною допомогою.

Також не рекомендується використовувати засіб при гіпотонії через ризик критичного зниження артеріального тиску.

Рецепти настоїв на основі барвінку мають комплексним впливом на організм. Препарати знижують артеріальний тиск, розслаблюють нервову систему, тому високо ефективні в лікуванні артеріальної гіпертензії.

На основі виділених з барвінку алкалоїдів виробляють протиракові засоби. У домашніх умовах слід використовувати лікарську сировину з обережністю через токсичності рослини.

Безпечно його застосування в вигляді настоїв для зовнішніх обробок шкіри.

Барвінок: корисні властивості та протипоказання

Барвінок малий – сімейство кутрових, рід Барвінок, що скидає листя многолетнійкустарнік зі стелеться характером росту. Його батьківщина – це европейскаяматеріковая частина і Близький Схід. Сьогодні барвінок малий поширений практично

по всій Азії, Північній Африці, на двох американських континентах, і Австралії.

Лікувальні властивості барвінку малого були виявлені і описані ще Плінієм-старшим (давньоримським енциклопедистом – вченим) і Діаскорідом (давньоримським військовим лікарем).

Серед численних різновидів барвінку лікарських вважається і є тільки барвінок малий. Він широко застосовується як в традиційній, так і в народній медицині, так само і в гомеопатії.

Де росте барвінок

Батьківщиною рослини вважається Мала Азія і материкова частина Європи. Барвінок поширився на території Північної і Південної Америки, на півночі Африки, в Британії, Нової Зеландії та Австралії.

Також в дикорослому вигляді росте на території європейської частини Росії, в країнах СНД і на Кавказі. Барвінок малий можна зустріти на узліссях змішаних лісів і в степовій зоні на схилах.

Збір і заготівля

В якості лікарської сировини застосовується вся надземна частина рослини. Заготівлю проводять в період масового цвітіння культури, коли її стебла особливо багаті цінними речовинами. Зрізають пагони практично у землі, на відстані одного-п'яти сантиметрів.

Отриману сировину викладають під навіс або металеву покрівлю. Необхідна температура для просушки – сорок-шістдесят градусів. Для заготівлі часто використовують сушильні камери, де процес підготовки сировини відбувається швидше.

Зберігати сировину можна не більше двох років. Після закінчення даного терміну барвінок втрачає своіцелебние властивості.

Хімічний склад

Надземна частина рослини містить понад 20 алкалоїдів, серед яких виділяють вінін, вінкамін, вінкамінорпін, мінорін, ізовінкамін, ізомайдін, акуаміцін, девінкан, пубісцін.

Також рослина містить наступні речовини:

  • аскорбінова кислота;
  • урсолова кислота;
  • рутозид;
  • каротин;
  • флавоноїди;
  • гіркі речовини;
  • дубильні речовини;
  • тритерпенові сапоніни;
  • цукру.

Барвінок: лікувальні властивості

Для приготування ліків використовуються стебла, квітки і листя барвінку, коториезаготавліваются з травня по червень, в період його цвітіння. Стебла зрізаються з допомогою ножа або серпа. Зривати барвінок не можна, оскільки виривається він скорні. Сировина зраджують сушінні, на відкритому повітрі під навісом, а потім храненіюв паперових або полотняних мішках, які підвішуються в сухих, провітрюваних

Барвінок малий володіє наступними лікувальними властивостями:

  • спазмолітичну;
  • анальгезирующее;
  • седативну;
  • гіпотензивну;
  • судинорозширювальну;
  • в'яжучий;
  • кровоспинний;
  • протимікробну;
  • протипухлинну;
  • антисептичну.

Лікарські препарати на основі барвінку застосовують для лікування наступних недуг:

  • болі різної етіології;
  • артеріальна гіпертензія;
  • злоякісні новоутворення;
  • розлади кишечника, що супроводжуються діареєю;
  • захворювання сечостатевої системи;
  • статева дисфункція у чоловіків;
  • гарячкові стану;
  • малярія;
  • вегетативні неврози;
  • маткові кровотечі;
  • дерматологічні захворювання;
  • бактеріальні інфекції порожнини рота;
  • захворювання кровотворної системи;
  • ушкодження шкірного покриву, виразки.

Перед початком лікування за допомогою барвінку малого необхідна консультація лікаря.

Фармакологічні властивості

  • Барвінок малий містить в собі алкалоїди індольного ряду і вінкамін, дубильні речовини, сапоніни, цукру, біофлаваноїди, гіркоти, аскорбінову кислоту, рутин, каротин.
  • Барвінок малий використовується при виготовленні таких фармакологічних препаратів як: вінкапан, вінкатон, девінкан – з вазоділятірующім, гіпотензивну, заспокійливу
  • впливом на організм людини.

Барвінок малий застосовується при лікуванні таких захворювань, як вегетососудістиенарушенія, артеріальна гіпертензія, аритмія, невротичні стани, для купірування мігрені. Барвінок має спазмолітичну дію, тобто знімає спазми коронарних судин, церебральних судин, розслаблює кишкову гладку мускулатуру, підвищує діурез, матковий тонус.

В офтальмології барвінок малий використовують для зняття артеріальних спазмовартеріальних сітківки, при ангиоретинопатия.

Наявність в хімічному складі барвінку малого вінкалейкобластіна даловозможность ефективного використання цього натурального ліки в онкології.

Народна медицина використовує барвінок малий як кровоочисного, в'яжучого ікровоостанавлівающего кошти. Пагони барвінку прикладають до голови для снятіяболей при мігрені. Відвари або і настоянки призначаються для прийому внутрьпрі ревматизмі, лихоманці, цинзі, діареї, гіпертонії, безплідді, зубного болю,

  1. екземі, носових кровотечах, тривалому кашлі.
  2. Різний порушення діяльності серцевого м'яза, спазми судин мозку голови, авітаміноз, нашкірні прояви діабету, коліт, туберкульоз, кровотечі маткові, легеневі, носові, кишкові – все це ефективно лікує барвінок малий.
  3. Ліки на основі барвінку малого ефективні в лікуванні невритів лицьового нерва в дитячому віці і поліневритів.
  4. Крім того, в косметології, для додання шкірі обличчя м'якості відваром барвінку рекомендуютделать вмивання.

як застосовувати

Барвінок малий використовують в якості лікарського і декоративна рослина. На основі лікарської сировини готують відвари, водні та спиртові настої, які приймають всередину і використовують для полоскання, компресів і промивань.

Фармацевтична промисловість випускає наступні лікарські засоби на основі барвінку:

вінбластин – ліофілізат для приготування ін'єкційного розчину. Застосовують для лікування ракових хворих. Активна діюча речовина препарату блокує зростання пухлини і допомагає зупинити розвиток метастаз.

вінкристин – ін'єкційний розчин для внутрішньовенного введення. Застосовують в якості протипухлинного засобу. вінорелбін – рідкий концентрат для приготування ін'єкційного розчину.

Також використовують для терапії різних типів онкології, в тому числі раку крові.

при гіпертонії

При гіпертонії барвінок знімає спазм судинних стінок і знижує артеріальний тиск. Для цього приймають настій, приготований на водяній бані.

  • Барвінок – 1 ст.л.
  • Питна вода – 250 мл.

Як приготувати: Залийте лікарську сировину окропом і поставте на водяну баню на чверть години. Остудіть, профільтруйте через марлю і відіжміть залишки рідини з заваренной трави в склянку з настоєм.

Як використовувати: Розділіть настій на три прийоми і випийте протягом дня між прийомами їжі.

при діареї

Настоянка на основі барвінку знімає спазм кишкових стінок і допомагає впоратися з діареєю.

  • Барвінок – 1 ч.л.
  • Питна вода – 200 мл.

Як приготувати: Заваріть траву окропом і поставте на водяну баню на чверть години. Дайте настоятися близько 15 хвилин. Остудіть настій і профільтруйте його через марлю. Доведіть обсяг настою кип'яченою водою до 200 мл.

Як використовувати: Приймайте отриманий обсяг кошти протягом дня невеликими ковтками.

Барвінок при зубному болю

При гострому зубному болю готують спиртовий екстракт з барвінку.

  • Барвінок – 20 м
  • Харчовий спирт (40%) – 250 мл.

Як приготувати: Залийте сировину спиртом в емальованому посуді і поставте на середній вогонь. Прокип'ятіть близько 5 хвилин, потім дайте настоятися протягом години при кімнатній температурі. Профільтруйте засіб через марлю.

Як використовувати: Розведіть 8 крапель ліки в 100 мл кип'яченої води на один прийом. Приймайте двічі на день – вранці і ввечері.

Настій для обробки шкіри

Для дезінфекції ран і гнійників, а також при екземі і дерматиті застосовують настій, приготований на водяній бані, для зовнішньої обробки місця запалення.

  • Барвінок – 1 ст.л.
  • Чиста вода – 200 мл.

Як приготувати: Залийте траву окропом і поставте на водяну баню на півгодини. Остудіть і профільтруйте засіб через марлю.

Як використовувати: Промивайте запалену ділянку кілька разів протягом дня, в тому числі перед накладенням пов'язки з іншими лікарськими засобами. Цей же настій застосовують для полоскання ротової порожнини при зубному болю і запаленні ясен.

Для загоєння і дезінфекції ран і запалень на шкірі застосовують компрес зі свіжого листя барвінку.

Компрес для загоєння

Інгредієнти: Барвінок (свіжа трава) – 20 м

Як приготувати: Зберіть листя, промийте їх у проточній воді і подрібніть до стану кашки.

Як використовувати: Прикладіть засіб до місця запалення на півгодини, забинтуйте. Після компресу промийте шкіру прохолодною кип'яченою водою.

Барвінок від простатиту

Для лікування статевого безсилля у чоловіків застосовують спиртовий екстракт з барвінку.

  • Барвінок – 20 м
  • Харчовий спирт (40%) – 200 мл.

Як приготувати: Залийте сировину спиртом, поставте на вогонь і доведіть до кипіння. Прокип'ятіть на повільному вогні протягом 10 хвилин, потім дайте настоятися 2 години при кімнатній температурі. Профільтруйте засіб через марлю.

Як використовувати: Приймайте засіб 4 дня по 10 крапель двічі на день, потім зробіть перерву на 2 тижні і відновите 4-х денний курс.

Барвінок при раку

При різних типах онкології, в тому числі при лейкемії, приймають настій, який допомагає боротися із захворюванням і полегшує біль.

  • Барвінок – 1 ч.л.
  • Питна вода – 250 мл.

Як приготувати: Залийте сировину окропом і дайте настоятися 20 хвилин. Остудіть і профільтруйте засіб через марлю.

Як використовувати: Приймайте по 15 мл кошти тричі на день за 15-20 хвилин до їжі.

Настоянка спиртова з барвінку малого

1. Барвінок на горілці

Насипаємо в підлогу літрову банку одну третину сухого подрібненого барвінку малого (сировина будь – квіти, листя, стебла), наповнюємо банку з травою горілкою. Закриваємо щільно, і залишаємо для настоювання в темному теплому місці на дев'ять діб. Потім проціджуємо.

Приймається така настоянка наступним чином: сім крапель настоянки розводимо в п'ятдесяти мілілітрах води. Випиваємо вранці і ввечері. Ефективно при лейкозі.

2. Барвінок на воді

Чайну ложку сухої подрібненої трави барвінку малого заливаємо склянкою окропу. Настоянка буде готова через двадцять хвилин. Процідити. Пити по столовій ложці тричі на день. Особливо ефективний барвінок в такому вигляді при лейкозі та інших подібного виду захворюваннях.

Відвар з листя барвінку

Для прийому всередину. Береться столова ложка сухих подрібнених листя барвінку малого, заливається склянкою води, доводиться до кипіння і настоюється півгодини. Проціджують. Приймати такий відвар слід по столовій ложці за двадцять хвилин до їди тричі на день.

Для зовнішнього застосування. Столову ложку сухих барвінкового листя залити окропом, неваров, настояти п'ятнадцять хвилин. Використовувати зовнішньо, в якості примочок коткритим ран, гнійників, при шкірній сверблячці, висипу, екземі, або полоскати при

захворюваннях ясен і ротової порожнини.

Барвінок на спирту, відвар

Чайну ложку Барвінкового сировини заливають склянкою сорокапроцентного спирту (спирт можна замінити горілкою). Суміш кип'ятити не більше п'яти хвилин. А потім добу настоювати в темному місці. Процідити.

Приймає відвар за наступною схемою: вісім крапель з водою вранці і ввечері чотири дні за півгодини до їди. Потім два дні перерви від прийому екстракту. І знову повторити чотири дні за такою ж схемою. Даний відвар не рекомендують приймати при гіпертонії. Він ефективний у випадках чоловічої імпотенції.

Протипоказання

Барвінок не можна застосовувати без рекомендацій та призначень лікаря. Передозування даннихпрепаратов призводить до пригнічення діяльності серцевого м'яза, аж до зупинки серця. Так само препарати з барвінком малим протипоказані при брадикардії, під час вагітності, і в період годування грудьми.

Прийом барвінку всередину для лікування різних захворювань можливий тільки під наглядом лікаря. Перевищення дозування може негативно вплинути на діяльність нирок, печінки, серцево-судинної і нервової систем.

З особливою обережністю і тільки після консультації лікаря барвінок застосовують в літньому віці.

Джерела інформації: zdoroviebl.ru herbalpedia.ru nebolet.com

Барвінок: лікувальні властивості, рецепти та відгуки

Барвінок – це рослина сімейства кутрових, яке широко відомо ще під назвами плющ або хрещатик. Його можна зустріти майже в будь-якому регіоні, як в дикому вигляді, так спеціально посадженим на садових або городніх ділянках.

Завдяки особливим якостям така трава використовується для лікування багатьох хвороб, в тому числі хронічних.

Лікувальні властивості

Барвінок має безліч лікувальних властивостей, перш за все, він:

  • сприятливо впливає на роботу всієї центрально нервової системи;
  • знижує артеріальний тиск; Цікавий момент: доведено, що барвінок здатний допомогти в лікуванні гіпертонії, навіть 1 і 2 ступеня, причому результат після проходження такого курсу становить в середньому від 3 до 4 місяців.
  • позитивно впливає на судинну систему; Примітка: підходить для людей, у яких спостерігається розширення судин головного мозку.
  • допомагає в лікуванні багатьох захворювань серця, в тому числі ішемічна хвороба;
  • розслаблює м'язи, особливо кишечника (надає прекрасний послаблюючий результат);
  • допомагає зменшити кровотечі, в тому числі внутрішні; Примітка: особливо добре діє на скорочення матки, отже, можна з його допомогою знизити крововтрати після пологів, під час менструації та інше.
  • відновлює жіночий цикл;
  • здатний позбавити від депресії і хронічної втоми;
  • лікує багато психічні розлади;
  • покращує кровообіг в сітківці ока;
  • бореться із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, особливо гастрит, здуттям, підвищеним газоутворенням, запорами і іншим;
  • здатний надати допомогу у відновленні потенції;
  • надає загальне зміцнення організму.

Важливий момент: щодо будь-якого лікування обов'язково потрібна консультація лікаря.

Протипоказання

Барвінок має ряд протипоказань:

  • діарея;
  • вагітність (тільки строго за призначенням лікаря);
  • діти, особливо до 14 років;
  • при зниженому тиску;
  • при деяких захворюваннях крові, особливо тромбофлебіті;
  • при алергічних реакціях.

Бувають випадки, що після прийому такого лікарського засобу з'являються неприємні відчуття, наприклад, слабкість, запаморочення, почервоніння шкіри та інше. В цьому випадку потрібно уб'ю ж припинити його використання і звернутися до фахівця.

Головний момент: барвінок відноситься до отруйних, тому його можна вживати як лікарський засіб тільки після консультації з лікарем.

рецепти

Відвар з листя

Для приготування потрібно:

  • взяти листя рослини в кількості 200 грам;
  • покласти в невелику ємність і залити окропом;
  • варити на помірному вогні протягом 10-15 хвилин;
  • після закінчення дати охолонути і процідити через марлю (можна дрібне сито);
  • пити 3-4 рази на день приблизно по 50 мілілітрів за прийом. Примітка: підходить для людей, які страждають від підвищеного тиску. Загальний курс лікування дорівнює 7 днів, після рекомендований перерву на 1 тиждень і все можна повторити.

Відвар з сушеної трави

необхідно:

  • взяти суху траву в кількості 2 ст. л .;
  • покласти в невелику каструлю (краще емальовану);
  • залити 250 мл окропу;
  • поставити на вогонь і довести до кипіння;
  • після зменшити вогонь і продовжувати варити протягом 10 хвилин;
  • зняти з плити, остудити;
  • процідити через марлю.

Настій можна вживати від хвороб серця, кровоносної системи, судин, а також при рясному кровотечі. Рекомендоване дозування по 100 мл 3 рази на день.

Примітка: загальний курс прийому 7 днів.

спиртова настоянка

  • беруться листя рослини і його квітки; Важлива рада: для приготування настоянки підійде трава, зібрана виключно в момент цвітіння.
  • подрібнюються;
  • перекладаються в стакан;
  • заливаються горілкою; Примітка: на 20 грам рослини потрібно 200 мілілітрів горілки (40-45 градусів).
  • настоюється протягом 12-14 годин.

Такий засіб допомагає справитися з імпотенцією, головне, приймати вранці і ввечері по 50 млза раз. Загальна тривалість лікування – 1 тиждень. При необхідності, після перерви в 14 днів, можна продовжити курс.

Порада: допускається такий засіб не наполягати, а варити на повільному вогні приблизно 25 хвилин.

існує ще один варіант спиртової настоянки, Яка допомагає позбавити від чоловічої слабкості. Для цього потрібні також листя і квітки рослини, тільки в кількості 100 грам. Вони заливаються 500 мілілітрами горілки, тільки на відміну від першого способу, наполягати потрібно цілий тиждень на підвіконні, щоб сонячні промені потрапляли прямо на ємність з рідиною.

Примітка: протягом цього тижня необхідно регулярно (приблизно 3 рази за добу) настій гарненько збовтувати.

Приминається всередину в кількості 20 мл 2-3 рази на день протягом тижня, потім перерва і відновлення лікування (при необхідності).

Мазь з листя

потрібно:

  • взяти в кількості 50 грам подрібнене листя (обов'язково тільки зірвані з рослини); Порада: для приготування мазі краще, щоб листя збиралися в червні або липні.
  • покласти на сковороду і з додаванням рослинної олії (можна оливкової) обсмажується протягом 5 хвилин на слабкому вогні (кришку на сковороді слід закрити); Примітка: масла потрібно взяти в такій кількості, щоб листя було повністю закрито.
  • після закінчення смаження перелити в скляну ємність і дати охолонути.

Отриманою маззю змащувати проблемні ділянки на шкірі, зокрема, виразки, екземи, роздратування та інше. Наноситься легкими рухами (можна з допомогою чистого диска) невеликим шаром, через 30 хвилин допускається зняти серветкою все залишки.

Примітка: мазь потрібно зберігати в холодильній камері обов'язково в закритому вигляді.

Догляд включає в себе наступні моменти:

  1. Поливання. Примітка: для такої рослини цілком достатньо дощової води, однак, полив вкрай необхідний у весняні місяці, коли спостерігається швидке зростання. Порада: можна в воду для поливу покласти невелику кількість фосфату.
  2. Підрівнювання верхівки. Примітка: так барвінок швидше росте і кущ стає дуже пишним.
  3. Прибирати все пожовкле листя
  4. Удобрювати грунт, для цього відмінно підходить компост або перегній
  5. Готувати до зими. Для цього слід на початку або наприкінці листопада (все залежить від регіону) всі молоді рослини укрити невеликим шаром сіна або соломою.

Порада: якщо виявлено, що листя стали більш тьмяними або присутній оголеність стебел, то в цьому випадку варто зробити обприскування мильним розчином.

Як збирати і заготовляти

Збирати рослину необхідно строго в певні місяці:

Примітка: якщо потрібні квітки, то час для збору – це червень (в деяких випадках при холодному літі цвітіння може спостерігатися пізніше, наприклад, на початку липня, відповідно час збору зсувається).

Також досвідчені рослинники, радять збирати в ранковий час, краще на сході сонця.

Для заготівлі необхідні:

Важливий момент: брати кореневище можна, в ньому дуже багато шкідливих для організму речовин.

Якщо рослина не передбачається відразу готувати, то необхідно його висушити, для цього:

  • листя, стебла і квітки подрібнюються (останнє можна залишити недоторканим);
  • викладаються на газети або щільний папір;
  • в такому вигляді зберігається в добре провітрюваному місці (наприклад, на горищі)

Важливий момент: слід траву тримати максимально далеко від дітей і тварин.

Відгуки

Марія, 34 роки, м Єкатеринбург

«Заготовкою барвінок займаюся вже 4 роки, його збираю і висушують, щоб в подальшому робити мазь. За допомогою такого засобу позбулася повністю від негарних плям на руках, з тих пір втираю засіб для профілактики повторного появи ».

Олександра, 48 років, м Воронеж

«Останнім часом у мене проблеми по жіночій частині, нерідко хворобливі відчуття внизу живота, порушення циклу. Стала робити відвар з листя і приймати 3 рази на день приблизно по півсклянки в моменти загострення недуги. В результаті біль помітно зменшилася, а цикл став більш регулярний ».

Микола, 57 років, м Хабаровськ

«Відваром з сушених листя барвінок рятуюся від підвищеного тиску. Для мене краще кошти немає, за стільки років перепробував майже все, але результат носив лише короткочасний характер. Тільки після семиденного курсу відвару я на 2 місяці мінімум забуваю про тиск, крім того, загальний стан у мене теж істотно покращився ».

Бліц-поради:

  • приймати рослина як лікувальний засіб тільки після консультації і призначення лікарем;
  • не вживати засіб більше і довше, ніж рекомендовано;
  • обов'язково між курсами прийому витримувати паузи;
  • виконувати всі рекомендації зі збирання та заготівлі трави;
  • обов'язково забезпечувати рослині належний догляд.

0,00, (оцінок: 0) Завантаження …

Барвінок малий: застосування, відвар барвінку, настоянка барвінку

Барвінок малий

Барвінок малий рослина отруйна, вимагає уважного і обережного поводження з ним.

Інші назви: Хрещатий барвінок, Могильниця, зеленка, грабная трава, (Vinca minor).

барвінок малий

Vinca, на древнелатінского, означає обвивати, т. Е. Плетучій, в'юнкий. А назва барвінок пішло від українських слів барва (фарба) і вінок (вінок), т. Е. Гарний вінок, з нього плели вінки. Давньоруську мову мав в своєму складі як російські так і українські слова і букв в алфавіті було 49.

Історія цієї рослини досить складна і суперечлива, одні його шанують, а інші недолюблюють. Про його лікувальні та інші властивості знали ще в середні століття.Тоді вірили, що барвінок малий має якісь магічними властивостями, здатними відганяти злих духів і притягувати любов. Звідси і плели вінки з барвінку і вішали над дверима.

Барвінок, застосування

Також, в стародавні часи, барвінок малий використовували в судових процесах над відьмами, з його допомогою визначали винність чи невинність учасника процесу. Звідси і виникло народна назва – фіалка відьом.

Але, це в минулому, а зараз барвінок малий широко застосовується як в традиційній, так і народній медицині, відкриваються нові його лікувальні властивості, створюються нові препарати, з'являються свіжі рецепти.

Барвінок малий особливо цінується тим, що лікує таке важко виліковних захворювання як лейкоз (рак крові), лімфогранулематоз та ін. Хвороби крові і головного мозку.

Барвінок малий – це вічнозелена трав'яниста рослина, сімейства барвінкового. Зростає він у дубових, букових лісах, біля доріг, часто утворюючи суцільні зарості, рідше серед чагарників. На Україні, в Росії, Білорусі, Молдові, на Кавказі барвінок малий досить поширений, його можна побачити всюди.

Вітаміни в зеленому чаї, компреси зеленого чаю

З лікувальною метою використовують наземну частину рослини – стебла, листя, квітки. Заготовляють сировину в період цвітіння, в травні-червні. Зрізають стебло серпом або ножем. Рвати барвінок малий не можна, оскільки рослина виривається разом з коренем і потім вже не відновлюється.

Сушать заготовлену траву барвінку в тіні, під навісом. Зберігають, як і інші трави, в полотняних, паперових мішках в добре провітрюваному приміщенні, але не змішувати з іншими травами. Термін збереження – 2 роки.

барвінок малий, застосування

Оскільки барвінок малий отруйний, то перш ніж почати лікування барвінком малим, слід проконсультуватися з лікарем і дотримуватися дозування.

Барвінок малий успішно застосовують (відвар) при гіпертонії I і II ступеня, порушення серцевої діяльності (аритмії), спазмах судин головного мозку, мігрені, авітамінозі, висипу, при діабеті, проносах, коліті, туберкульозі, емфіземи легенів, легеневих, кишкових, маткових, носових кровотечах.

Барвінок, відвари

Відвар барвінку приймають при безплідді, білях, а також для полоскань ротової порожнини при зубному болю, запаленні слизової, при неприємному запаху з рота. Відвар також має протипухлинну дію, їм ще промивають кровоточать, гнійні рани, а при екземі роблять примочки.

Для додання еластичності шкіри обличчя і її м'якості можна вмиватися відваром барвінку.

Барвінок, спиртова настойка

Півлітрову банку заповнити на 1/3 подрібненою травою (беремо все – стебла, листя, квітки), потім заливаємо доверху горілкою, закриваємо щільно кришкою і наполягаємо в темряві і теплому місці 9 днів, після процідити. Приймати настоянку по 7 крапель, розбавивши в 50 мл води, вранці і ввечері, до їди при лейкозі та ін. Захворюваннях.

Є ще один рецепт – настій барвінку на воді: взяти 1 чайну ложку трави, залити 1 склянкою окропу, настояти 20 хв, потім процідити. Вживати настій по 1 столів. ложці, 3 рази на день при лейкозі та ін. вище зазначених захворюваннях.

Відвар листя барвінку

взяти 1 ст. ложку сухого подрібненого листя залити 1 склянкою води, кип'ятити 1 хв, відставити, і настояти ще 30 хв, після процідити. Приймати по 1 ст. ложці, 3 рази на день до їди, при вище перерахованих захворюваннях.

Чистотіл, підготовка і лікування

Відвар барвінку (для зовнішнього застосування)

1 ст. ложку вим. трави барвінку залити 1 склянкою води, кип'ятити 1 хв, настояти до охолодження і процідити. Використовувати відвар зовнішньо, при ранах, гнійних виразках, шкірній сверблячці, екземі, висипу, захворюваннях порожнини рота, ясен і ін.

Спиртовий відвар барвінку (екстракт)

Взяти з розрахунку 1 ч. Ложка листя на 1 склянку 40% спирту або горілки, кип'ятити на слабкому вогні 5 хв, відставити, настояти ще 1 добу в темному місці, потім процідити.

Приймати настоянку барвінку по 8-10 крапель з водою, вранці і ввечері, до їди протягом 4 днів. Потім треба зробити перерву 2 дні і повторити курс. Приймають цей відвар для підвищення чоловічої сили, при імпотенції та ін.

При гіпертонії використовувати цю спиртову настойку барвінку не рекомендують.

З барвінку роблять ще такі препарати як вінкапан, вінкадрекс, вінкатон, девінкан (Угорщина) та ін.

Їх призначають при неврогенної тахікардії, головних болях різного походження (підвищенні внутрішньочерепного тиску, атеросклерозі, остеохондрозі, депресивних станах, що розвиваються при шизофренії, органічних захворюваннях головного мозку в результаті травм, маніакально-депресивних психозах, енцефаліт і т. Д.), Спазмах судин мозку , гіпертонії.

Препарати барвінку ефективні при лікуванні дітей з невритами лицьового нерва, поліневритами. Загалом, корисна травичка.

Барвінок малий, протипоказання

Барвінок малий рослина отруйна, не можна допускати передозування, оскільки може статися пригнічення серцевої діяльності і т. П.

Барвінок

Хімічний склад

Трава лікарської рослини містить велику кількість алкалоїдів:

  • Девинкан;
  • Ізовінкамін;
  • Мінорін;
  • вінкамін;
  • вінбластин;
  • Вінін;
  • Вінкамінорін;
  • Пубесцін;
  • Акуаміцін;
  • резерпін;
  • Аймаліцін;
  • Ервін;
  • вінорелбін;
  • Леурокрістін;
  • Ізомайдін;
  • Вінкалеукобластін;
  • Вінкристин.

Крім того, до складу квіток, стебел і листя барвінку входять:

  • Дубильні речовини;
  • Мінеральні солі;
  • Тритерпенові сапоніни;
  • Серцеві глікозиди;
  • Сахара;
  • флавоноїди;
  • фітостероли;
  • гіркоти;
  • каротин;
  • пектин;
  • рутин;
  • Аскорбінова кислота;
  • Яблучна кислота;
  • Урсолова кислота;
  • Бурштинова кислота.

Корисні властивості

Широке застосування барвінок знайшов в народній та офіційній медицині завдяки своїм численним корисним властивостям.

До складу лікарської рослини входять протипухлинні алкалоїди винорелбин, вінкристин і вінбластин, які надають цитостатичну дію на клітини організму.

Барвінок має судинорозширювальну, гіпотензивну, кровоспинну і протимікробну дію. Речовини, що входять до його складу, роблять позитивний вплив на роботу серця, посилюють мозковий кровотік і покращують постачання мозку киснем.

Серед корисних властивостей барвінку слід виділити також здатність лікарської рослини підвищувати стійкість капілярів і тонус вен, знімати спазм артерій і зменшувати зону ішемії у випадках мозкових інсультів.

Сечогінні властивості барвінку допомагають збільшити добовий діурез. Речовини в складі лікарської рослини мають антиаритмічну ефектом і регулюють функціональний стан міокарда.

Вони сприяють нормалізації показників згортання крові, оскільки знижують кількість прокоагулянтов і підвищують антикоагулянтну активність плазми.

При використанні даної рослини поліпшуються показники тромбоеластограмми.

Показання до застосування

Лікувальні властивості барвінку застосовуються при різних захворюваннях головного мозку і крові. Серед них можна виділити лейкоз і лімфогранулематоз. Використовують лікарська рослина і при спазмах судин головного мозку, порушення серцевої діяльності, гіпертонії першого та другого ступеня, мігрені.

Показаннями до застосування барвінку є також такі захворювання:

  • авітаміноз;
  • туберкульоз;
  • бронхіт;
  • діабет;
  • цинга;
  • пронос;
  • Емфізема легенів;
  • метрорагії;
  • недокрів'я;
  • коліт;
  • дерматит;
  • діарея;
  • Дерматоз і дерматомікоз;
  • Запалення слизової оболонки;
  • астма;
  • Легеневі, маткові, кишкові і носові кровотечі;
  • безпліддя;
  • Білі.

Відвар барвінку часто застосовується для полоскання ротової порожнини при зубних болях, ангіні і при наявності неприємного запаху з рота. Він використовується при різних пухлинах. Їм рекомендується промивати гнійні і рани, що кровоточать.

У випадках екземи відвар лікарської рослини застосовують як примочки. Їм нерідко вмиваються вранці для м'якості і еластичності шкіри обличчя.

Спиртовий відвар з листя рослини застосовується для зміцнення чоловічої сили і при лікуванні імпотенції.

Препарати барвінку використовуються при невротичних станах і депресіях, полиневритах, вегетативних неврозах, неврогенної тахікардії, органічних захворюваннях мозку в результаті травм і енцефалітів, атеросклерозі, остеохондрозі і підвищенні внутрішньочерепного тиску. Ці лікарські засоби застосовуються також для лікування невритів лицьового нерва в дитячому віці.

Протипоказання

Оскільки рослина є отруйним, застосування барвінку слід здійснювати з великою обережністю. При прийомі всередину необхідно проконсультуватися з лікарем.

Не можна використовувати лікарська рослина в період вагітності.

Застосування ліків з барвінку в підвищених дозах може викликати пригнічення серцевої діяльності.

Домашні ліки з барвінку

При виготовленні домашніх ліків з рослини найчастіше використовується наземна його частина: квіти, листя, стебла. Сушену траву зберігають у паперових або полотняних мішках. Термін зберігання становить 2 роки.

При внутрішніх кровотечах рекомендується використовувати відвар з трави барвінку з квітами. Для його приготування слід залити 30 г сухої трави лікарської рослини 350 мл гарячої води, потім в посуді, накритому кришкою, прокип'ятити протягом 10 хвилин на паровій бані. Відвар слід остудити і процідити. Приймати ліки треба тричі на добу по півсклянки.

Такий відвар можна використовувати і для зовнішнього застосування при ранах, що зудять дерматитах і виразках для промивання.

Як гипертензивного, проносного і гемостатичного кошти часто застосовується відвар з листя барвінку. Для його приготування слід 1 столову ложку сухого листя лікарської рослини прокип'ятити в склянці води протягом 20 хвилин, потім остудити і процідити. Такий відвар приймають всередину по третині склянки 3 рази на день.

Його нерідко використовують для поліпшення обміну речовин, лікування виразки шлунка і стравоходу, туберкульозу легенів, бронхіту, коліту, зубного болю, при злоякісних новоутвореннях і т.д. Відвар з листя барвінку є хорошим в'язким і ранозагоювальну засобом.

При ангіні він застосовується для полоскання горла, а для лікування дерматозів і дерматомікозів його використовують зовнішньо для обмивань шкіри.

Статеву слабкість, мігрені і гіпертонію лікують за допомогою настоянки трави лікарської рослини з квітками. Для її приготування 100 г трави в сухому вигляді слід залити 0,5 л спирту (бажано 40%). Наполягати суміш потрібно протягом 2 тижнів, періодично струшуючи.

При мігрені і гіпертонії слід приймати по 8 крапель настоянки з ранку і перед сном. У випадках лікування імпотенції необхідно змішувати 5 крапель ліки з барвінку з 1 столовою ложкою води і приймати 2 рази на день – вранці і ввечері.

Курс лікування в даному випадку триває 4 дні, повторювати його можна після перерви в 2 дня. Максимальна кількість таких курсів – 3.