2023
Breaking News

Іто півонія бартзелла – Все квіти


Зміст
  1. Іто півонія бартзелла
  2. характеристика рослини
  3. техніка висадки
  4. Підготовка до посадки
  5. Догляд за Іто-гібридами
  6. Опис і особливості культури
  7. Відмінність від деревовидних і трав'янистих
  8. Гідності й недоліки
  9. сортове різноманіття
  10. особливості вирощування
  11. агротехнічні умови
  12. терміни посадки
  13. Технологія висадки в грунт
  14. способи розмноження
  15. опис
  16. Особливості посадки і розмноження
  17. секрети догляду
  18. Використання в ландшафтному дизайні
  19. Опис ІТЗ-гібрида Бартзелла (Paeonia Itoh Bartzella)
  20. Догляд за півонією
  21. В яких регіонах можна вирощувати
  22. Історія виникнення
  23. опис сорту
  24. Посадка і догляд
  25. Підготовка до висаджування
  26. особливості догляду
  27. розмноження квітки
  28. Історія сорти
  29. Півонія Бартзелла: опис сорту
  30. підготовка саджанця
  31. посадка
  32. Коли садити рослина?
  33. особливості догляду
  34. Використання в ландшафтному дизайні
  35. Півонія Бартзелла: відгуки садівників
  36. Опис Іто-гібрида
  37. Посадка і догляд
  38. Особливості догляду та розмноження
  39. Півонії Бартзелла в ландшафтному дизайні

Іто півонія бартзелла

характеристика рослини

Сорт півонії Бартзелла відносять до Іто-гібридам. Він був отриманий в результаті схрещування трав'янистої і деревовидного півонії. Вчені ставили перед собою завдання вивести рослина з квітами, які мають жовтий окрас.

У 1948 році японцем Тоічі Іто вперше був виведений півонія з таким забарвленням. Як батьківської рослини вчений використовував сорт Kinko, а молочноцветковий Kakoden була відведена роль материнської рослини. Тоічі Іто провів близько 1200 схрещувань цих квітів.

В результаті він отримав 6 рослин, що мають жовте забарвлення. Закінчити роботу по виведенню цих гібридів селекціонерові Тоічі Іто так і не вдалося. Півонії дали повноцінні квіти вже після його смерті. Вдова вченого і його помічник закінчили роботу над селекцією, а в 1974 році півонії Іто були виведені в культуру.

техніка висадки

Висота сорту становить 70-90 см. Квітка великий, махровий. У нього лимонно-жовтий окрас з темно-рожевою серединою. Лист у нього декоративний. Рослина має хорошу опірність до різних шкідників і захворювань. Воно не потребує підв'язування, йому не страшний вітер.

Квітконіс має великий, а радує погляд любителів квітів протягом 4 тижнів. Лист зберігає свою декоративність до морозів. При наявності неглибокої кореневої системи, рослина стійко до посухи. Потребує не частому, але рясного поливу.

Півонія Іто не рекомендується розташовувати поблизу кущів і дерев, щоб не допустити конкуренції за харчування і воду. Сорт Бартзелла не можна висаджувати дуже близько до будинків та інших будівель, щоб на нього з даху не потрапляла стічна вода. Цей гібрид погано приживається в улоговинах, в яких може навесні збиратися волога від снігу, що розтанув, а влітку дощова вода. Він не любить тінь, а ось півтінь переносить прекрасно. Якщо вода в грунті залягає близько, гібрид висаджують на дренажірованних ділянках, піднятих на висоту до 20 см. Це необхідно робити, щоб рослина не тягнуло зайву вологу.

Оптимальні терміни для посадки гібрида сорти Бартзелла – кінець серпня і весь вересень. Крайній термін посадки – остання декада грудня. Перед це процедурою бажано враховувати прогноз погоди, щоб корінна система рослини змогла прижитися до початку перших сильних заморозків.

Яма, в яку висаджують рослину, повинна бути підготовлена ​​заздалегідь, щоб грунт могла утрамбувати і трохи осісти. Корінна система рослини має схильність зростати не тільки вглиб грунту, але і в ширину. Цей факт слід враховувати при підготовці ями для посадки півонії. Розмір отвору роблять дещо більше, ніж для трав'янистих сортів.

Потрібно враховувати, що ці рослини люблять слабощелочние і нейтральні грунти. Виходячи з виду грунту, на ділянці в суміш з гною і перегною для розкислення необхідно внести на 1 кв. м наступні добрива:

  • доломітове борошно (від 150 до 500 г);
  • подвійний суперфосфат (1,5-2 склянки);
  • кісткове борошно (2 склянки);
  • золу деревну (300-500 г).

Доречно буде додати трохи мінеральних добрив. Всі ці складові змішують з грунтом, а потім на 2/3 цією сумішшю засипають підготовлену яму під посадку Іто-гібрида.

Підготовка до посадки

Для того щоб півонія добре прижився, важливо правильно вибрати матеріал для посадки. Якісна деленка повинна мати 2 бруньки відновлення. Оптимальним посадковим матеріалом вважається рослина, на якому є 5 бруньок відновлення і така ж кількість корінців. Утворену при зберіганні гниль і цвіль акуратно зачищають ножем, а потім посипають золою. У профілактичних цілях і для дезінфекції деленку на 1 годину замочують в розчині, який складається з 5 л води і 2 г перманганату калію.

По центру посадкової ями і під легким ухилом розміщують посадковий матеріал. Нирки поновлення при посадці повинні перебувати горизонтально. Коренева система викладається на невеликий шар піску.А кореневу шийку з усіх боків обсипають приготованим складом з піску і золи (1: 1).

Це допоможе мінімізувати можливість поява гнилі на коренях рослини. Засинаючи грунтом нирки, необхідно стежити, щоб шар землі над ними був не більш як 5 см, інакше цей гібрид півонії НЕ зацвіте. Висаджуючи його в не підготовленою заздалегідь яму, слід враховувати, що грунт в ній з часом осяде. Тому деленку висаджують так, щоб нирки були вище рівня грунту десь на 2-3 см.

Якщо рослина було куплено в ємності, при посадці його необхідно обережно вийняти разом з землею, в яку воно було посаджено раніше. А потім його висаджують за технологією, описаної вище.

Догляд за Іто-гібридами

Щоб півонія сорти Бартзелла радував око буйним цвітінням, необхідно знати, як правильно проводиться посадка і догляд за рослиною. Вже на першому році цей гібрид вибиває 1-2 втечі, на яких можлива поява бутонів. Перші 2 роки після посадки рослини бутони на ньому видаляють, щоб півонія не послаблять. Іто-гібриди потребують нечастих, але сильних поливах.

Підживлення рослини проводять на 3 рік після висадки. Перед початком цвітіння йде підживлення азотними видами добрив, а після нього півонія удобрюють фосфором. В середині листопада, коли повністю закінчиться повний вегетаційний цикл, півонії обрізають до рівня грунту. Процедура проводиться в сухий погожий день.

Початківці садівники бояться сильно обрізати півонія, турбуючись про те, що разом з пагонами частково зріжуть нирки. Це не повинно ставати причиною для занепокоєння, тому що під грунтом на коренях знаходиться достатня кількість нирок, з яких навесні з'являться нові пагони.

Це дуже гарний гібрид з сильним дурманним запахом і неперевершеним соковитим кольором пелюсток. Щоб такий твір природи радувало око перехожих не один день, потрібно знати всі тонкощі догляду за ним і правильно висаджувати рослину.

Опис і особливості культури

Незважаючи на те що історія створення Іто-гібридів півоній налічує понад 70 років, що це таке, в чому переваги культури, знають далеко не всі квітникарі в нашій країні.

Півонія Іто зобов'язаний своєю назвою японському квітникарю-селекціонера Тоічі Іто, який в 1948 році після багаторічних спроб створив гібрид Какодена і Аліси Хардінг – відповідно сортів півонії трав'янистої і жовтого деревовидного. Творець не встиг застати перше цвітіння свого творіння, але його справу продовжили американські селекціонери, вивівши через роки нові види цих прекрасних рослин.

Гібриди об'єднують в собі найкраще ознаки обох попередників – трав'янистих і деревовидних. Широко розлогі кущі мають щільну облиственность, висотою виростають від 50 до 90 см. Надземні пагони щорічно відмирають. Стебла згинаються і часто відхиляються.

Відмінність від деревовидних і трав'янистих

Іто-сорти від «батьків» відрізняються насамперед здатністю виробляти квітки яскравого і насиченого жовтого кольору, що неможливо ні для трав'янистих, ні для деревовидних півоній.

За формою квіток у культур більше схожих рис, ніж відмінностей, а ось за термінами цвітіння півонії-гібріти Іто виділяються тим, що зацвітають пізніше за інших – в кінці травня і червні. Та й радують яскравим цвітінням більш тривалий термін – від трьох тижнів до місяця.

Особливість в будові куща Іто: їх нирки на відміну від звичайних утворюються і під, і над землею (в нижній частині з пагонів). Після м'яких зим верхні з них розвиваються в повноцінний втечу і цвітуть. Якщо ж вони страждають від морозів, рослина подарує цвітіння з підземних нирок.

Гідності й недоліки

Півонії Іто характеризуються успадкованою від деревовидних винятковою забарвленням квітів і одночасно – рясним цвітінням, простотою вирощування та розмноження, значною морозостійкістю, узятим від трав'янистої «родича». Пізньої осені відмирає їх наземна частина, і вони добре зимують, проростаючи новими пагонами навесні.

Важливий додатковий фактор – підвищена стійкість до різних хвороб.

Забарвлення квіток – не тільки унікальних жовтих відтінків, але і червоних, фіолетових, білих. Додаткова приємна особливість цього виду півоній – прекрасний аромат.

Цвітіння рясне, при цьому міцні, потужні кущі зберігають форму навіть під вагою великої кількості квіток, а листя залишаються декоративними майже до самої зими. Навіть глибокої осені, коли наземна частина трав'янистих півоній пожухла, кущі Іто-гібридів привертають увагу красою і гармонійністю.

Серйозних недоліків у культури квітникарі, що займаються її вирощуванням, не знаходять. До умовних належать:

  • відсутність махровості або напівмахрові у більшості сортів;
  • нечасто – розташування суцвіть під листям куща, де вони менш помітні;
  • в роки несприятливих погодних умов – прояв мінливості забарвлення частини сортів (відмінності в забарвленості пелюсток, поява на них штрихування).

Поки що розведення Іто-півоній є досить дорогим задоволенням, що також можна занести в список їх недоліків.

сортове різноманіття

За роки, що минули з появи перших сортів Іто-гібридів півоній, селекціонерами виведена велика кількість їх різновидів. Кожна відрізняється забарвленням, розмірами куща, умовами вирощування – вибрати кращі складно. Найбільш популярними на території Росії є близько 30 сортів. Характеристики деяких з них:

  • Хілларі – ефектний сорт американської селекції з квітами напівмахрова форми діаметром до 20 см. Відтінок – карміново-вишневий. Висота куща досягає 55-60 см. Особливість сорту: у міру розкриття бутона змінюється забарвлення квітки – чим розкриття сильніше, тим він світліше. Тому в один і той же час на кущі можна спостерігати суцвіття різної насиченості забарвлення.
  • Лолліпоп – сорт, який поціновувачі називають шедевром. Як і Хілларі, з'явився в 1999 році в США. На початку літа розкривається жовтими квітами розміром 16-17 см. Пелюстки мають мазки червоного і фіолетового відтінків, що в поєднанні з такою ж серединою квітки виглядає дуже красиво. Висота куща – до 80 см.
  • Бартзелла – гібрид, виведений в США в кінці 90-х років минулого століття. Бутони розпускаються по черзі в квітні-травні махровими жовтими квітками, червоними в центрі, розміром до 25 см. Кущ заввишки майже 90 см не в'яне восени довго, змінюючи колір листя на бронзовий. Догляд за півонією Бартзелла, як і посадка його, нескладні, він може десятки років рости на одному місці. Особливість сорту – тривале збереження квітами свіжості після зрізання. У 2006 році він був премійований Золотою медаллю від Американського товариства піоноводов.
  • Канари Брілліантс – з напівмахровими жовтими квітками і кармінними мазками в центрі. Діаметр пелюсток досягає 18 см. Висота кущів – 65-70 см.

особливості вирощування

Немає великої різниці в розведенні півоній Іто-сортів або звичайних – агротехніка їх вирощування в районах середньої смуги Росії однакова. Єдиною відмінністю є більша, ніж у трав'янистих, вимогливість перших до кислотності грунту. Заздалегідь в неї при необхідності додають золу після спалювання деревних залишків або доломітове борошно.

агротехнічні умови

Найкраще місце для висадки Іто-півоній – досить освітлене, з рихлим грунтом, багатої гумусом, нейтральної, можна слаболужною (pH – від 6,5 до 7,5).

Місця, де садити ці рослини не слід:

  • поруч з деревами, чагарниками, що мають масштабну кореневу зону. Насадженням доведеться боротися за поживні речовини;
  • близько будівель, якщо кущі потраплять під стік води з даху;
  • в низинах, де скупчуються талі весняні води або після дощу.

Іто-сорти непогано переносять півтінь. Оптимальний варіант – коли є можливість їх затінення в полуденну спеку. Такі умови дозволяють значно продовжити терміни цвітіння, зберегти аромат і яскравість пелюсток.

терміни посадки

Оптимальний період посадки Іто-півоній – самий кінець серпня плюс весь перший осінній місяць. У регіонах з теплим кліматом цей період може бути продовжений до кінця жовтня. При цих термінах рослини встигають потрапити в непромерзшую грунт, вкоренитися до приходу стійких заморозків. Незалежно від того, коли придбані гібриди, їх посадка проводиться тільки восени.

Технологія висадки в грунт

До посадки рослини призначена для нього яма повинна осісти, утрамбувати, тому її краще підготувати заздалегідь. Іто-гібриди розростаються вглиб і вшир, тому ями готують розміром: 60-90 см в глибину, 85-110 см – в ширину.

Для будь-якої грунту не буде зайвою жменя мінерального комплексного добрива. Змішують при необхідності золу або борошно доломітове з садовим грунтом, і на дві третини цим складом заповнюють поглиблення для посадки.

На деленке має бути 2-5 коренів і така ж кількість бруньок відновлення. Корисною буде обробка стимулятором росту ( «Епін», «Цирконій» або іншим), особливо якщо посадка проводиться пізніше вересня. Якщо деленка придбана задовго до терміну посадки, її зберігають, помістивши в сфагнум або злегка зволожений торф, в целофановому пакеті в секції холодильника для овочів.

Мають саджанець по центру ями, трохи нахиливши – так, щоб нирки виявилися на одному рівні. Під кореневищем формують невелику піщану прошарок, а кореневу шийку «загортають» сумішшю взятих порівну золи і піску (для профілактики кореневої гнилі). Засипають землею так, щоб нирки виявилися на глибині максимум 3-5 см. Дуже сильне їх заглиблення – одна з помилок недосвідчених садівників, яка веде до відсутності цвітіння культури.

Якщо яма не встигла вистоятися і ущільнитися, при посадці деленок стежать, щоб нирки виявилися на 2-3 см вище за землю – з урахуванням наступного осідання грунту вони потраплять згодом на місце.

Якщо рослина придбано із земляною грудкою, його перевалюють акуратно з ним же в посадкову яму, обов'язково дотримуючись умов заглиблення. Потім поливають розчином HB-101 (на відро води – 10 крапель засобу).

Правильний догляд – важливий фактор цвітіння рослин, пишного, красивого і довгого. Бутони, що з'явилися в перші пару років, обов'язково видаляють, оскільки цвітіння в такому молодому віці дуже послаблює рослину.

Поливи Іто-півонії люблять рясні, але рідкісні. Підгодовують їх не раніше третього року життя, вносячи в червні – на початку липня азотсодержащие добрива, після цвітіння – фосфорні. Разів зо два-три за сезон поливають зольним розчином. Грунт своєчасно очищають від бур'янів, розпушують.

Після закінчення вегетації восени (в середині або другій половині листопада) зрізають стебла низько, до рівня грунту, навіть якщо потрібно видалити при цьому частина нирок: головні з них вже сформовані на коренях і рушать в зростання навесні. Якщо посадка була пізньої, кущі прикривають для зимівлі торфом, компостом, що перепрів, прибираючи їх після сходу снігу.

Для профілактики гнильних захворювань навесні, коли температура повітря стійко не падає нижче + 10ºC, в грунт на відстані 6-10 см від проростка поміщають таблетку гліокладіна. Ефективно додаткове обприскування розчином Апіріна і Гамаіра (по таблетці кожного на літр води). При сильному ураженні грибком розчиняють по 2 таблетки.

способи розмноження

Іто-півонії розмножуються тільки вегетативним способом, зазвичай – діленням куща. Для цього потрібно розрізати на частини кореневище-поліно. Складність викликають його твердість і необхідність застосовувати ножівку.

Оптимальний вік півоній Іто для розмноження – 4-5 років. Розумно робити це восени, у вересні. Тоді до зимових холодів юні насадження встигають наростити кореневу масу і зміцніти.

Незважаючи на високу вартість рассадного матеріалу, безліч переваг роблять їх одними з найбажаніших мешканців на присадибних ділянках. Їх краса в поєднанні з невибагливістю будуть радувати погляд протягом багатьох років.

опис

Півонія Бартзелла виведений відомим вченим ботаніком, селекціонером з Японії Тоічі Іто, в 1948 році схрещуючи сорт Kinko і ​​Kakoden. Виведений в окрему культуру в 1948 р, помічником селекціонера, американцем Андерсеном. Світове визнання отримав півонія Бартзелла в 2002 р і є одним з найдорожчих сортів.

Стебла древовидно-трав'янисті виростають до 1 м у висоту. Трав'яниста верхня частина на зиму відмирає, а деревоподібна нижня частина переносить заморозки до -30 ° C. Стебла міцні, не вимагають опори.

Квітки – великі, махрові до 25 см в діаметрі, жовтого кольору з червонуватим вкрапленням по центру. Аромат квітів ніжний, ненав'язливий, що привертає метеликів, бджіл. Залежно від регіону вирощування починає розквітати в червні, цвітіння триває близько 1 місяця.

Листя великі, темно-зеленого кольору, мелкорассеченние, шкірясті. Сораняют декоративну привабливість до перших заморозків.

Кореневище потужні, кореневі.

Півонія Бартзелла гарний, невибагливий, але і має корисні лікарські властивості, його використовують в народній медицині.

Особливості посадки і розмноження

Для Бартзелли підходить суглинки або супіщаних грунт, з глибоким заляганням підземних вод. Висаджують в сонячне місце, але не під прямі сонячні промені, щоб протягом дня була невелика півтінь. Грунт повинна бути багатою на мінеральні речовини, в зворотному випадку необхідно частіше проводити підгодівлю і під час посадки додати біо-добрива, тому яма для півонії повинна бути глибокою.

Рослина багаторічна, висаджують відразу на постійне місце, тоді після розростання кореневої системи, через 2-4 роки півонії зацвітуть.

Бартзелла – гібрид, тому насінням не розмножується, тільки розподілом кореня. Ділення проводять в кінці літа до середини осені, рослині має побут не менше 3-4 років.

  1. Викопують весь корінь;
  2. Очистити від грудок грунту;
  3. Гострим ножем зрізати частину кореня з нирками відновлення;
  4. Старий кущ можна висадити в колишнє місце, але місце зрізу необхідно обробити розчином марганцю, просушити і прикопати;
  5. Новий саджанець, також обробляють марганцем і висаджують в підготовлене місце;
  6. Викопати яму розміром не менше 60-70 см в глибину і 60-70 см в ширину;
  7. Грунт полити слабким розчином марганцю для знезараження;
  8. На наступний день на дно викласти шар дренажу (7-10см): жужалка (відходи від вугілля), керамзит, дрібні камені, щебінь, бита цегла;
  9. Зверху насипати шар піску 4-6см;
  10. Шар торфу 3-5см і перепрілий гній 7-10см або суперфосфат;
  11. Висадити коріння в яму і присипати грунтом, так щоб було не більше 5-7 см над бруньками відновлення. Якщо яма вийшла глибше, і утворюється яма, то необхідно насипати шар грунту і тоді висадити бульби;
  12. Полити теплою водою 7-8л.

Посадку проводять у вечірній час або в похмуру погоду, можна в ранкові години, тоді не поливати до вечора.

Якщо саджанець купується в магазині, то його необхідно оглянути на наявність пошкоджень, дірок від поїдання шкідників і наявність гнилі або цвілі, бульби повинні бути пружні з 2-3 бруньками відновлення.

Дорослий кущ під час пересадки необхідно обов'язково ділити, щоб зайві корені не забивали один одного.

секрети догляду

Півонія Бартзелла невибагливий в догляді, але щоб збільшити кількість квіток на кущі і термін цвітіння, а також зберегти кущі на тривалий період, необхідно проводити ретельний догляд:

    1. Полив здійснюють 1-2 рази на тиждень, для куща 3-4 роки 10-15 л. Якщо погода посушлива, то у вечірній час поливають 3-4 рази в тиждень. Після сильного дощу, до нового поливу має пройти 3-4 дня. Під час сильних злив, навколо куща роблять дренажні канавки;
    2. Добриво вносять 3-4 рази: після зняття шару мульчі – добриво для зростання; під час формування бутонів – комплексне добриво; під час цвітіння і перед першими заморозками;
  1. Обрізку проводять восени, зрізають все стебла, залишаючи над землею 7-8 см.Протягом літа видаляють хворі, пошкоджені стебла або відцвілі квітки;
  2. Бур'яни видаляють у міру їх зростання. Рихлять землю для півонії часто, особливо в посушливу погоду, коли тріскається грунт і після сильних проливних дощів, інакше він перестане квітнути і почнуть пропадати коріння;
  3. Підготовка до зими. Бартзелла – стійкий до морозів і перепадів температури, особливого укриття не вимагає. Для впевненості, особливо в перші 2 роки, можна вище підгорнути і вкрити шаром мульчі по настанню постійної погоди -3-5 ° C. Навесні з настанням постійної погоди від -3 і до 0 мульчу прибирають, щоб почали зростання нирки;
  4. Профілактика захворювань і шкідників. Гібрид стійкий до захворювань, але як більшість рослин може заразитися від сусідніх кольорів або з допомогою шкідників. Найбільш часто на квітках і листя зустрічаються мурахи, тля і павутинний кліщ, який усувається за допомогою спеціальних інсектицидів. Захворювання, які можуть виникнути на Бартзелле – борошниста роса, сіра гнив, іржа, плямистість. Їх усувають за допомогою фунгіцидів і видаляють пошкоджені пагони і стебла. Коли рослина долають черви або коренева гниль, його необхідно викопати зрізати пошкоджені коріння, обробити марганцем і висадити в інше місце.

Такий догляд за півонією, особливо за новим саджанцем, збільшить кількість квіток і буде краще розростатися коренева система.

Використання в ландшафтному дизайні

Півонія Бартзелла добре виглядає в монокомпозицією і групових посадках, але необхідно дотримуватися дистанції, особливо, якщо поруч росте і відноситься до отруйних. У групових посадках з трояндами або хвойними насадженнями, створює неймовірну і багату композицію. З допомогу кущів півоній можна розділити ділянку на зони, а також висадити уздовж доріжок, біля альтанки або під вікнами. Біля штучних водойм або фонтанів краще не висаджувати, цей півонія не любить перезволоження.

Цей півонія виглядає красиво і на клумбі і має відмінну рису від інших півоній – зрізані квіти для букета стоять 1,5-2,5 тижні у вазі, за умови частої зміни води.

Опис ІТЗ-гібрида Бартзелла (Paeonia Itoh Bartzella)

Півонія Бартзелла відразу полюбився любителям квітів. Цей сорт є гібридом півонії деревовидної з трав'янистим.

Початок по виведенню сорту було покладено японським професором селекціонером на прізвище Іто. Тому даний вид стали називати Іто-гібридами (Paeonia Itoh Bartzella). Здійснивши 1200 схрещувань, вчений отримав всього 36 насіння, лише 9 з яких проросли.

ІТЗ-гібрид Бартзелла (Paeonia Itoh Bartzella)

Сорт Бартзелла же вивів молодий вчений Андерсен. У 2002 році на американській виставці сорт отримав велику популярність.

У висоту Бартзелла виростає до одного метра. Кущ великий, розлогий. Пелюстки мають світло-лимонний відтінок, оранжево-жовту серцевину, а форма квітки характерна для японських сортів півонія. Для сорту характерні великі бутони і квітки. Один кущ може утворити до двадцяти квіток. Молоді рослини цвітуть, як правило, на третій рік з моменту посадки. Цвіте гібрид Бартзелла досить тривалий час. Починається цвітіння приблизно в другій половині червня. Близько чотирьох тижнів його красиві квіти будуть радувати господарів.

Квітки мають легкий аромат, листя чудово виглядають весь сезон. У зрізаному вигляді квіти гібрида стоять довго.

Догляд за півонією

Бартзелла може рости в будь-якому грунті, але в більш поживною він буде рости інтенсивніше. Перед посадкою землю бажано удобрити компостом або суперфосфатом. Сонячне місце добре підійде для посадки рослини. Нирки при посадці повинні розташовуватися на глибині трьох п'яти сантиметрів від рівня грунту.

Догляд за рослиною досить легкий. Вода в грунті не повинна застоюватися, доступ кисню до коренів завжди необхідний рослині. Півонія може рости на одному і тому ж місці десятки років.

У тіні півонії Бартзелла не люблять перебувати, тому садити його біля будинків і дерев немає сенсу

Рослина даного виду не вимагає частого поливу. Але в період активного росту і закладки бутонів йому потрібно рясний полив. Одна рослина в віці 3-5 років може швидко «випити» до 15 літрів води. У період цвітіння теж необхідно регулярно проводити полив.

Квітка не терпить бур'янів, які ростуть поруч. Оскільки вони забирають поживні речовини, необхідні для росту гібрида. Отже, краще садити півонії подалі від інших квітів, особливо багаторічних.

Молоді кущі бажано підгодовувати по листу, через нерозвинену кореневої системи. але добриво необхідно сильніше розбавити, щоб не спалити листя.

Стебла дуже потужні, тому підв'язувати його немає необхідності. Інакше і бути не може, адже він виведений з півонії деревовидної. Сорт не схильний до навалі шкідників.

В яких регіонах можна вирощувати

Оскільки це гібрид, тобто штучно виведений сорт він відмінно пристосовується під реалії північного клімату нашої країни. У Московській області цей гібрид прекрасно переносить зимівлю і радує навесні красивими квітами. У більш південних регіонах він теж добре росте з року в рік. В кінці вересня кущ бажано вкрити шаром торфу, компосту або сіна.

Історія виникнення

Всім відомо, що батьківщиною півоній вважається Китай: саме тут протягом тривалого часу вирощувалися ці квіти, і селекціонери змогли вивести найрізноманітніші види. Коли китайці вивели трав'янисту форму, то відправили квіти до Японії. Там півонія також припав до душі і японські селекціонери стали виводити свою "японську" форму квітки. В результаті у них вийшло вивести півонія жовтого кольору. А в Америці в 1986 році пішли ще далі і вивели гібрид.

Незважаючи на це, японський професор Тоічі Іто все ж вивів свій Іто-гібрид. Велика частина загинула, але залишилося близько 30 насіння, які зараз є прабатьками відомого півонії. Іто півонія є трав'янистою рослиною, але нижня частина все ж носить деревовидний характер. З настанням холодів верхня частина півонії починає відмирати, а от нижня все так же продовжує жити, тому квітка є багаторічним.

Жовтий колір Іто-гібрида є традиційним, але вчені продовжують виводити гібриди інших кольорових гам, таких як бузковий, малиновий, абрикосовий і білий. Вчений з Америки на основі японського гібрида все ж зміг вивести свій гібрид і дав йому назву півонія Бартзелла.

Іто-гібриди вийшли завдяки довгої та кропіткої селекції, тому що в результаті 1200 спроб схрещування вийшло всього 36 насіння, а з них змогли дати коріння тільки 9. При цьому була досягнута головна мета – отримати півонія гібрид жовтого кольору. А ось гібрид Бартзелла – творіння селекціонера Андерсена. Квітка брав участь у виставках і був визнаний неперевершеним творінням, тому і ціна його висока.

опис сорту

Півонія Іто-гібрид Бартзелла утворився в результаті схрещування трав'янистої і деревовидного півонії. Рослина досягає висоти в один метр і має жовтий окрас, але ось середина у нього червонуватого відтінку. Сам півонія великий за розміром і здатний досягти в розкритому вигляді 20-30 сантиметрів. На кущі можуть рости кілька півоній, але чим старше рослина, тим більше і квітів на ньому. Півонія Бартзелла сильно піднімається над трав'янистої частиною і виглядає це дуже привабливо. Цвіте півонія довго, протягом трьох і більше тижнів, іноді трапляється так, що він може цвісти два рази.

Іто півонія має міцні стебла, тому підв'язувати його немає необхідності. Листя гібридного півонії мають мелкорассеченнимі будова і залишаються гарними протягом всього сезону. Півонія любить сонце, тому садити його потрібно на сонячної території. Гібрид стійкий до холодів і взимку відчуває себе добре. Єдине, рослина не любить, коли в грунті застоюється вода.Любить такі добрива, як компост і зола, а також не відмовиться від комплексних добрив. Перевага Іто-гібрида в тому, що йому не потрібен особливий догляд.

Посадка і догляд

Відмінною рисою півонії Бартзелли є його довговічність. Він здатний рости на одному місці десять і більше років, головне, щоб це місце було сонячним і теплим. Щоб квітка добре ріс, йому необхідно надати свіжий грунт, в якій буде достатньо поживних речовин.

Підготовка до висаджування

Щоб Іто півонія прижився, необхідно підібрати правильний матеріал для посадки. На деленке обов'язково повинні бути 2 нирки, тоді її можна вважати якісною. Посадковий матеріал повинен володіти 5 нирками і з такою ж кількістю корінців. Якщо на корінцях утворилася гниль, то її потрібно зчистити і посипати золою. Для профілактики найкраще перед посадкою деленку замочити в розчині з 5 літрів води і 2 грамів перманганату калію.

Квітка, куплений в ємності необхідно акуратно вийняти разом з грунтом, в якому він посаджений, і вже потім його садять у відкритий грунт.

При посадці слід врахувати, що нирки повинні знаходитися на глибині 3-5 см, якщо цього не зробити, то рослина не буде радувати квітникаря красивими квітами. Яму викопують заздалегідь, щоб грунт встигла просісти. На дно необхідно викласти суміш з рівних пропорцій:

Також Іто пиону потрібна первинна підгодівля, що складається з:

  • золи в кількості однієї банки;
  • суперфосфату – 150 гр;
  • залізного купоросу – 1 ст. ложка.

Коли саджанець вже в ямі, і приходить час засипати грунт, потрібно стежити, щоб кому землі над рослиною ні вище 5 см, інакше півонія просто не стане цвісти. Гібриди не люблять великі улоговини, адже навесні в них буде багато вологи після танення снігу, а влітку стане збиратися дощова вода. Незважаючи на те, що сорт є міцним, якщо в саду буде порушена циркуляція повітря, він може підчепити хворобу. Тому не варто робити посадку поблизу будівель, інших рослин і дерев.

особливості догляду

Квітникарі кажуть, що півонія Бартзелла вимагає простого догляду. Рослина необхідно добре поливати, але при цьому стежити, щоб волога йшла, а не застоювалася. Спекотного літа один кущ здатний випити 2 відра води, а в інші сезони набагато менше. Поливати потрібно тоді, коли грунт на поверхні повністю підсохне.

У догляд за рослиною входить і захист його від бур'янів. Іто-гібриди не люблять, коли поблизу ростуть інші рослини або бур'яни. А також йому необхідна пухкий грунт, лише тоді півонія буде радувати пишними кущами і красивими квітами. Взимку йому не потрібен додатковий захист у вигляді плівки, адже рослина вважається морозостійким. Але як тільки сніг відтане, потрібно відразу зняти верхній шар мульчі, щоб його нирки почали проростати.

розмноження квітки

Розмножується півонія Бартзелла просто – достатньо кущ розділити кореневищем. Найкращий час для розмноження – це кінець серпня або початок вересня. Якщо квітка буде пересаджений пізніше цього терміну, то краще скористатися стимуляторами росту, щоб його коріння краще вкоренилися.

Розмножувати слід рослина старше двох років. Варто відзначити, що розділити кореневища ножем буде складно, адже коренева система у нього міцна. При розподілі потрібно пам'ятати, що пошкоджувати кореневу систему не можна, інакше загине вся рослина.

  • Кущ викопується із землі, але перед цим його потрібно добре полити. Очистити коріння від зайвого грунту;
  • Гострим ножем розділити коріння на дві або три частини, при цьому враховується кількість нирок;
  • Коли поділ відбувся успішно, посипати все розрізані місця деревним вугіллям і покласти підсушитися в темному місці;
  • Потім кущі можна спокійно садити в землю.

Іто півонія оригінально виглядає в будь-який декоративної композиції. Їх можна садити як самостійну рослину, так і великими клумбами вони будуть виглядати красиво. Ще однією перевагою гібрида є те, що він довго зберігаються в зрізаному вигляді.

Приголомшливий букет з Іто-гібридів може радувати будь-якої людини на протязі тривалого часу.

Півонія Бартзелла вважається гарним Іто-гібридом з сильним ароматом і соковитим кольором самих кольорів. Щоб квітка весь час радував око, необхідно враховувати всі тонкощі при посадці і догляду.

Історія сорти

У Китаї з особливим трепетом з давніх-давен ставляться до півонії. З них здавна готували різне зілля і приписували рослині містичні властивості. Вважалося, що воно може вберегти від впливу темних сил.

Півонія з таким незвичайним забарвленням був виведений японським селекціонером Тоічі Іто в 1948 році. Батьківським рослиною став сорт Kinko, а молочно-квітковий Kakoden став материнською рослиною. В результаті йому вдалося отримати шість рослин з жовтим забарвленням. Але закінчити роботу по виведенню нових гібридів Тоічі Іто так і не встиг. Лише після його смерті півонії дали чудові квіти. Вдова вченого і його помічник-селекціонер Андерсен, якому на той момент було всього 22 роки, успішно завершили розпочату роботу. У 1974 році півонія Бартзелла був виведений в культуру. У 2002 році він знайшов всесвітнє визнання, отримавши Гран-прі на Міжнародній виставці. «>

Півонія Бартзелла: опис сорту

Зараз ці півонії нерідко називають Іто-гібридами, в честь їх знаменитого автора. Ці унікальні квіти мають цікаву будову пагонів з верхньої трав'янистої частиною і нижньої – деревовидної. У морозні зими верхня частина відмирає, а нижня добре переносить навіть дуже сильні морози, наприклад, в Підмосков'ї. Іто-гібриди були отримані в результаті копіткої і складної селекції.

З 1200 схрещувань професору вдалося отримати всього 36 насіння, але проросло з них тільки дев'ять. Багато квітникарі знають, що півонії – уродженці Китаю. Там ці квіти вирощували століттями, китайським фахівцям вдалося створити трав'янисту форму цих рослин. Коли воно потрапило до Японії, квітка отримав популярність і в цій країні. «>

Півонія Бартзелла – результат схрещування деревовидної і трав'янистої різновиди. Він може досягати метра у висоту, має характерну форму квітки жовтого кольору. Серцевина – темно-рожевого або червоного кольору. Квітки великі, махрові. Вони мають приємний, але ненав'язливий аромат. Форма куща півонії Бартзелла залишається незмінною завжди. Зрізані квіти значно довше інших сортів стоять у вазі. Зацвітає Бартзелла в середині червня і його цвітіння триває протягом місяця.

Рослина відрізняється хорошою опірністю до різних захворювань або шкідників. Воно не вимагає підв'язування, йому не небезпечний вітер. Листя чагарнику зберігають декоративність до морозів. Маючи неглибоку кореневу систему, рослина добре переносить посуху. Потребує рясного, але не частому поливі. «>

підготовка саджанця

Щоб півонія Бартзелла легко і швидко почав на новому місці, необхідно правильно вибрати посадковий матеріал. Якісний саджанець повинен мати дві бруньки відновлення. Ідеальним вважається рослина з п'ятьма нирками і такою ж кількістю корінців.

Гниль і цвіль, що утворилися при зберіганні, акуратно зачищають ножем, а після цього присипають золою. Для профілактики і дезінфекції на годину саджанець замочують в розчині, що складається з двох грамів перманганату калію і п'яти літрів води. «>

посадка

Півонія цього сорту може на одному місці рости десятки років. Для нього підходить добре освітлене і тепле місце. Рослина не повинні затінювати великі дерева або будови. Півонія Бартзелла потребує багатої живильними речовинами грунті, без застою води. Рослина не буде нормально розвиватися на повітронепроникних, важких грунтах. Під час посадки слід звернути увагу на те, щоб нирки перебували на глибині п'яти сантиметрів від поверхні грунту. «>

Якщо посадка півонії Бартзелла проведена з порушеннями правил агротехніки, то кущ не буде цвісти. Сортові якості після пересадки проявляються лише на другий або третій рік.Посадкову яму викопують заздалегідь, щоб грунт просів. Розмір її для цього сорту – 60х60 см. Її дно вистилають сумішшю, що складається з:

Рослині потрібно первинна підгодівля, яка залежить, перш за все, від складу грунту. Зазвичай рекомендується використовувати такий склад:

  • суперфосфат (150 г);
  • банку золи;
  • залізний купорос (1 столова ложка).

Необхідно враховувати, що півонія Бартзелла любить нейтральні і слаболужні грунти. Залежно від виду грунту, в суміш з перегною та гною для розкислення вносять на один квадратний метр наступні добрива:

  • подвійний суперфосфат (1,5 склянки);
  • зола деревна (300-500 г);
  • доломітове борошно (від 150 до 500 г);
  • кісткове борошно (2 склянки).

Не завадить і невелика кількість мінеральних добрив. Всі ці компоненти змішують з грунтом, а потім засипають яму на дві третини цієї сумішшю. Під легким ухилом по центру розміщують саджанець. Нирки поновлення повинні при посадці перебувати горизонтально. Коренева система викладається на невеликому шарі піску, а кореневу шийку необхідно обсипати з усіх боків складом з піску і золи в рівному співвідношенні. Це зведе до мінімуму можливість появи гнилі на коренях.

Засинаючи грунт, стежте за тим, щоб земляний кому над ним був не більше п'яти сантиметрів, в іншому випадку цей гібрид НЕ зацвіте. Рослина не любить балок, в яких навесні збирається волога після танення снігу, а в літній час – дощова вода. Півонія не любить тіні, зате півтінь переносить відмінно.

Коли садити рослина?

Кращі строки для посадки цього красеня – кінець серпня і весь вересень. Перед посадкою враховуйте прогноз погоди. Це важливо для приживлюваності кореневої системи до початку перших заморозків.

особливості догляду

Догляд за Бартзеллой, на думку квітникарів, нескладний, але при цьому він повинен бути ідеальним, щоб кущі довго радували своєю красою. Півонія цього сорту потребує регулярного і рясного поливу, але необхідно стежити за тим, щоб волога не застоювалася під кущем. У літню спеку дорослий кущ може «випити» майже два відра води, а в холодну пору – значно менше. Полив здійснюють після підсихання верхнього шару грунту. Рослині необхідна пухкий грунт і простір, тільки в цьому випадку він порадує власника тривалим і пишним цвітінням.

Півонія Бартзелла – зимостійкий вид, який не потребує зимовому укритті. Після того як сніг повністю розтане, необхідно зняти шар мульчі, так як його нирки тут же починають йти в ріст. «>

Використання в ландшафтному дизайні

Гібрид Бартзелла чудово виглядає в ландшафтному дизайні. Його використовують для одиночної посадки або оформлення композицій. Завдяки високій стійкості квітконосів кущі довгий час зберігають свою форму. Незважаючи на те що квіти цього сорту дуже великі, форма куща не змінюється, стебла ніколи не опускаються.

З настанням заморозків листя рослини не втрачають своєї декоративними і привабливості.

Півонія Бартзелла: відгуки садівників

На думку квітникарів, тривале цвітіння і аромат квітів захоплює. Півонії цього сорту чудово виглядають в букетах. Якщо півонія сорти Бартзелла посадити в саду і правильно доглядати за ним, сад перетвориться до невпізнання. Під час цвітіння його огортає вишуканий аромат.

Опис Іто-гібрида

Більшості квітникарів відомо, що батьківщиною півоній є Китай. Там століттями вирощували ці квіти, тому селекціонерам вдалося вивести трав'янисту форму півонії. Коли рослина завезли в Японію, там квітка також став популярним. Японські селекціонери домоглися нових результатів і вивели нову «японську» форму півонії. Їм же вдалося вивести півонія незвичайного жовтого кольору. Американці пішли ще далі і вивели в 1986 році красиве гібридне рослина.

Сорт Бартзелла – це результат схрещування деревовидного і трав'янистої півонії.У висоту він може досягати 1 метра, має характерну японську форму з лимонним відтінком, а по центру з червоним або темно-рожевим кольором. На фото, видно, що квітка в діаметрі досягає майже 1/4 метра, відрізняється приємним і ненав'язливим ароматом. Темно-зелена різьблена листя протягом усього сезону залишається привабливою, вона не втрачає своїх декоративних якостей.

Дорослий кущ може мати до двох десятків суцвіть. Міцні стебла рослини не потребують опорах або підв'язування. Форма куща завжди залишається незмінною. Після зрізу квіти довго стоять у вазі, більш тривалий період часу, ніж інші сорти півоній Іто-гібридів. Зацвітає bartzella півонія в середині червня і його цвітіння триває протягом приблизно 1 місяця.

Посадка і догляд

Рослина відрізняється довговічністю, може, десятки років рости на одному місці. Для нього ідеально підходить сонячне і помірно тепле місце. Півонія не повинні затінювати будови або великі дерева. Щоб півонія добре розвивався, йому необхідна свіжа грунт з багатими поживними речовинами і без застою води. Рослина не зможе нормально розвиватися на важких повітронепроникних грунтах.

Під час посадки потрібно стежити, щоб нирки розташовувалися на глибині 3-5 см від рівня грунту. Якщо посадку виконати неправильно, то рослина не буде цвісти. Сортові якості після пересадки проявляться лише на 2-3 рік.

Яму під посадку необхідно викопати заздалегідь, щоб грунт просів. Приблизний розмір ями для bartzella – 60Х60 см. Дно ями обов'язково вистилається сумішшю, що складається з рівних частин:

  • торфу,
  • піску;
  • городньої посадкової землі.

рослина потребує первинної підгодівлі, Яка буде в основному залежати від складу грунту. Найчастіше рекомендується використовувати наступний склад:

  • 150 гр суперфосфату;
  • банку золи;
  • 1 ст ложка залізного купоросу.

Особливості догляду та розмноження

Вважається, що догляд за bartzella нескладний, але він повинен бути ідеальним, щоб красуня росла довго і радувала своїм чарівним видом.

Півонія Іто-гібрид Бартзелла потребує рясного поливу, але під час поливу потрібно обов'язково стежити, щоб волога йшла і не застоювалася під кущем. У спекотні літні дні дорослий кущ може випити близько 2 відер води, а в холодну пору набагато менше. Наступний полив потрібно робити, коли волога повністю вбереться і підсохне верхній шар землі.

Рослина не любить бур'янів або інших рослин поблизу. Йому необхідний простір і пухкий грунт, тоді він порадує пишним і тривалим цвітінням.

Півонія Бартзелла вважається зимостійким видом, Тому не потребує укриття на зиму. Як тільки відтає сніг, знімають невеликий шар мульчі, оскільки його нирки відразу починають йти в ріст.

Розмноження півонії Іто-гібрида дуже просте – кущ розділяють кореневищем. Найбільш сприятливий період часу для розмноження – кінець серпня або початок вересня. При пізній посадці квітки бажано застосовувати стимулятори росту, щоб рослина краще вкоренилося.

Півонії Бартзелла в ландшафтному дизайні

Іто-гібриди чудово виглядають в ландшафтному дизайні. Їх можна використовувати для оформлення композицій або одиночної посадки. Завдяки стійкості квітконосів кущ тривалий час зберігає свою форму. Незважаючи на великі квіти він залишається незмінним, його стебла не опускаються вниз.

З настанням перших осінніх заморозків листя півонії залишаються все такими ж декоративними і не втрачають своєї привабливості. Аромат квітів і тривалий період цвітіння зробили квітку дуже популярним серед квітникарів.

Півонії відмінно виглядають в букетах, в зрізаному вигляді вони довго зберігаються. Якщо посадити в своєму саду піон Бартзелла і правильно за ним доглядати, сад тільки від цього виграє. У період цвітіння в ньому буде запашний аромат квітів. Своїми великими квітами він зможе прикрасити ландшафтний дизайн будь-якого саду.