2023
Breaking News

Як прибрати ласо від праски на одязі


Зміст
  1. Як прибрати ласо від праски на одязі
  2. Що нам допоможе
  3. оцет
  4. Мило і марля
  5. Нашатирний спирт
  6. Перекис водню
  7. Сиру картоплю
  8. Причини виникнення плям на одязі
  9. Видалення плями з натуральної тканини
  10. Видалення плями з синтетичної тканини
  11. Видалення плями з одягу темного кольору
  12. Видалення плями з кольорової тканини
  13. Як прибрати сяйво з одягу?
  14. Способи видалення підпалин
  15. Використання засобу для виведення плям
  16. Хімчистка
  17. народні методи
  18. Суміш лимонного соку з цукром
  19. Вода + молоко
  20. Перекис водню
  21. розчин бури
  22. Суміш соди з водою
  23. Розтирання соком цибулі
  24. Вода + сіль
  25. Полоскання в столовому оцті
  26. Господарське мило
  27. Винний спирт
  28. Профілактика від плям на одязі
  29. Дотримання температурного режиму
  30. Сортування
  31. чистка праски
  32. висновок
  33. Використання оцту
  34. Господарське мило
  35. Борна кислота
  36. Харчова сода
  37. Спосіб 1 – чай
  38. Спосіб 2 – картопля
  39. Спосіб 3 – бензин
  40. Спосіб 4 – мило
  41. Спосіб 5 – розчин оцту
  42. Спосіб 6 – відпарювання
  43. Спосіб 7 – нашатир
  44. Спосіб 8 – пемза
  45. Як видалити Станіславследи від стрілок на брюках ?? | Творець топіка: Руслан
  46. Корисні поради Михайла Задорнова від 199 2 роки ..
  47. Як прибрати сліди від праски на одязі
  48. Історія праски
  49. Коли прибрати блиск від праски на одязі неможливо …

Як прибрати ласо від праски на одязі

Що нам допоможе

У чому полягає причина білосніжних і блискучих місць на штанах, спідницях і піджаках? Це трапляється в тих випадках, коли ви гладите без марлі, праска швидко нагрівається, і ви не встигаєте зреагувати на пошкодження тканини. Особливо це помітно на синтетиці. Як прибрати слід від праски, щоб повернути зовнішній вигляд виробу? Можна застосовувати кілька діючих методів. Найпоширеніший з них – очищення речі з оцтом.

оцет

Реанімувати речі, на яких залишився слід від праски, можна за допомогою оцту. Для цього необхідно взяти пляшку 9% оцту, марлю, миску, і махровий рушник.

Наливаємо в миску теплу воду і доливаємо туди ж оцет. Кількість оцту залежить від ступеня пошкодження тканини на штанях. Якщо площа підпалини маленька, візьміть оцту 1: 4, якщо велика – 50/50. Тобто 100 гр оцту на 100 гр теплої води. Далі, беремо штани з плямою від праски, і засовуємо в штанину махровий рушник, воно допоможе нам в відпарюванні.

Марлю мочім в придбаному розчині води з оцтом.

Вичавлюємо, але не викручуємо. Кладемо на штани мокру марлю, в штанину – мокрий рушник, праска ставимо на середню температуру, і починаємо відпарювати. Відпарюєте обережно, не сильно притискаючи праску, наше завдання діяти паром.

Будьте обережні: оцет у великій кількості надзвичайно їдець, тримайте обличчя подалі від праски і марлі.

Даємо штанів, на яких було пляма від праски, висохнути. Якщо слід від праски не пропав – повторіть відпарювання ще раз.

Цей метод найдієвіший.

Мило і марля

Коли після прасування очевидно помітні плями на одязі, усунути проблема можна за допомогою мила і марлі. Марлю необхідно ретельно намилити і вичавити, щоб вода не капала, а потім покласти намиленную марлю на те місце, яке було зіпсовано, і пропрасувати. Це надзвичайно дбайливий варіант.

Наберіть прохолодну воду в будь-яку ємність і нагрійте її, доведіть до кипіння. Візьміть річ, на якій залишився сяйво від праски, і повісьте на вішалку над гарячою водою. Приблизно через півгодини, коли одяг на сто відсотків насититься парою, розкладіть річ на комфортної поверхні і за допомогою щітки ретельно прогуляйтеся в місцях, де було пляма від праски.

Після цього одяг необхідно пропрасувати, але зробити це потрібно акуратно, краще через марлю.

Слід від праски традиційно втрачається після висихання речі.

Нашатирний спирт

Візьміть ємність з теплою водою і додайте в неї кілька ложок нашатирного спирту. Ретельно перемішайте. Змочіть в отриманої суміші вовняну ганчірочку і вичавіть її. Прогуляйтеся ганчіркою в тих місцях, де сяйво від праски найбільше помітний. Після цього, річ можна пропрасувати, знову ж, краще через марлю або х / б тканину.

Робимо кашку з солі та води.

Сіль краще брати маленьку. Кашку втирають в спалене місце, потім дають висохнути. Після того, як штани висохли, беремо щітку і чистимо проблемне місце. На чорному сліди від солі найбільш помітні, якщо може бути, краще злегка намочити проблемне місце під струменем теплої води.

Перекис водню

Ще один спосіб: очищення за допомогою перекису водню і нашатирного спирту і ватного диска. Беремо миску з теплою водою, капає туди пару крапель 3% перекису і пару крапель нашатирю. Опускаємо вату в приготовлену рідина, вичавлюємо і чистимо проблемне місце круговими рухами. В кінці трохи притискаємо гарячою праскою через марлю.

Сиру картоплю

Розрізаємо навпіл картоплину і проводимо сирим зрізом по лискучий місця.

Потім пропрасовуємо праскою через стареньку газету.

Причини виникнення плям на одязі

Багато господарів внаслідок невірного поводження з праскою отримують неприємні сюрпризи – обгорілі плями на одязі. Причин виникнення схожих відмітин не так вже й багато.

Це, звичайно ж, залишення включеного праски нагрітої підошвою вниз прямо на тканини, а також некоректна прасування і неправильний режим, включений на прасці.

Звичайно ж, необхідно бути максимально уважним, щоб подібні перепони не з'являлися. Адже проби видалити з'явилися на одязі сліди і плями можуть бути дуже скрутними. По-1-х, для різних типів тканин є різні варіанти видалення плям. Саме тому майже всі господарі, не до кінця розібравшись з тим, як саме потрібно видаляти сліди від праски, роблять тканини тільки гірше. А по-2-х, крім виникнення плям одяг може отримувати ще й неприємний запах, позбутися від якого також буде непросто.

Отже, як прибрати слід від праски з будь? Які є методи запобігання виникненню подібних плям? про це і йтиметься далі.

Видалення плями з натуральної тканини

Як видалити сліди від праски в домашніх умовах? Це насправді не так вже й важко. Але все залежить від того, як сильно тканина була пропалена. Тим не менш є певна кількість способів, за допомогою яких все-таки можна видалити з'явилися від праски плями.

Отже, що робити з натуральної, бавовняної або лляної одягом?

Тут необхідно бути максимально обережними хоча б тому лише, що речі з натуральних в надзвичайно цінні і дорогі. Існують такі варіанти видалення плям з натуральної тканини:

    За допомогою хлорки. На літр води додається одна чайна ложка кошти.

В принципі, через брак хлорки можна застосовувати і будь-який інший відбілюючий розчин – принципово тільки звернути увагу на анотацію. Але варто пам'ятати, що такий метод є не найбезпечнішим. Якщо горіле пляма на одязі справді величезна і в'їлося, то хлорка або відбілювач можуть зробити лише гірше: вони на сто відсотків зруйнують тканину. Виходу тут, на жаль, не буде. Швидше за все, таку тканину все одно довелося б викинути.
Сіль або лимонний сік. Тут все досить просто. На тканину потрібно посипати мало солі або вилити лимонного соку.

Після одяг варто випрати. Якщо пляма була не сильно в'їлося, то воно зобов'язане прірву.

Видалення плями з синтетичної тканини

Як прибрати слід від праски на одязі з синтетики? Тут також є різні методи. Ось лише деякі з них.

Необхідно змішати розчин перекису водню з нашатирним спиртом. Співвідношення має бути 5: 1. За допомогою ватного диска цей розчин потрібно нанести на пляму. Після одяг слід кинути висихати.

Коли тканина висохне, її варто прополоскати в холодній воді.

Як прибрати слід від праски на одязі за допомогою соди? Для початку тканину потрібно намочити. На наявне пляма зверху слід насипати соду. Через півгодини соду можна змахнути. Швидше за все, пляма зобов'язана зникнути.

Якщо ж воно залишилося або зникло не до кінця, то всі дії варто повторити ще кілька разів.

Допоможе в видаленні плями і оцет. На 100 мл води потрібно додати 100 мл 9% оцту. Набутий розчин слід вилити на тканину. Зверху необхідно посипати сіль. Коли тканина на сто відсотків просохне, її слід прополоскати і випрати. Варто також враховувати, що спосіб з оцтом підступає не тільки для синтетичних, але і для вовняних тканин.

Видалення плями з одягу темного кольору

Досить нерідко одяг темного кольору після прасування починає блищати і блищати.

Причин цього може бути багато – помилково виставлений режим на прасці, тип тканини, прасування лицьовій, а не виворітного боку і т. Д. Так як прибрати слід від праски на одязі темного кольору? Є кілька способів.

Прибрати сяйво і плями на темному одязі можна за допомогою соку лимона. Все що необхідно – це видавити невелику кількість лимонного соку на плями, а потім видалити сяйво пилкою для нігтів. Але є й інші способи.

Можна замочити чорний одяг в підсоленій воді, а після протерти блискучі місця пемзою.Такий спосіб допоможе позбутися від плям, але діяти потрібно дуже акуратно. Замість пемзи також можна застосовувати ластик, але прати сяйво необхідно з сухої тканини.

Наступний спосіб полягає в тому, що потрібно пропарити праскою чорну тканину за допомогою міцного чорного чаю.

На одяг потрібно вилити мало заварки, після річ необхідно пропарити, а потім почистити щіточкою для тканини.

Може виручити в видаленні плям від праски і шматочок фланелі. Фланель потрібно намилити (причому милом неодмінно господарським!), А після розташувати на місці утворення блиску або плям.

Після пошкоджену ділянку варто пропарити. Потім річ ​​потрібно випрати у холодній воді.

Видалення плями з кольорової тканини

Як прибрати слід від праски на одязі не монотонної, тобто кольоровий? Тут прийде на допомогу звичайна цибулина. Але є одна умова: допоможе такий спосіб лише в разі свіжого плями, не так давно з'явився. Якщо ж тканину вже тривалий час містить горіле пляма, то в цьому випадку вже не багато що допоможе.

Отже, як тільки на різнобарвної тканини було помічено горіле пляма, слід відправлятися на кухню.

Одну маленьку цибулину потрібно потерти на дрібній тертці в кашку. Застосовувати можна як саму кашку, так і вичавлений з неї цибульний сік. Це засіб потрібно нанести на місце, де знаходиться пляма. Волокна «виштовхнуть» Пригара вже через годину. Щоб річ не зберігається противний цибульний запах, її варто випрати, краще з додаванням кондиціонера для білизни.

Як прибрати сяйво з одягу?

Як прибрати сяйво від праски на одязі? На натуральної тканини видалити блискуче пляма допоможе перекис водню.

У склянці потрібно розвести чайну ложку перекису з водою.

Далі в цей розчин потрібно вмочити ватний тампон, після чого протерти їм пляма. Найбільше такий спосіб підходить для бавовняної або лляної одягу білого кольору.

Володарі чорною або кольоровою одягу часто скаржаться на виникнення потужного блиску на тканині. Пов'язано це буває, як правило, з невірним режимом прасування. Але спосіб з перекисом водню вже здавна користується в народі популярністю і придбав масу захоплених відгуків.

А як прибрати сяйво від праски на одязі за допомогою бритви? Бритвою або ж маленький пилкою потрібно акуратно збрити підгорілі волокна. Але тут знову-таки є одна умова. Тканина повинна бути досить товстою, а діяти потрібно дуже акуратно.

Якщо при прасуванні вироби, ви не розрахували температуру праски, і на тканини виникли блискучі сліди – ласи – то особливих приводів для занепокоєння немає.

Ласи можна прибрати за допомогою досить простих дій.

1 Щоб уникнути виникнення ласов, дивіться за температурою праски. Вона повинна відповідати тій тканини, з якої складається виріб. Якщо ж блискучі сліди все ж виникли, прибрати їх може бути з вовняної тканини, але не з синтетичної. Якщо зіпсована синтетика, єдиний засіб – зафарбувати в тон кольоровим олівцем придатного кольору. Ніякі народні засоби синтетичну тканину не врятують.

2 З вовни ласи можна прибрати наступним способом: візьміть вологу ганчірку або марлю і шматочок ватину.

Сильно змочіть ватин водою, загорніть в тканину і включіть праска. Проводьте праскою над зіпсованою тканиною, отпарівая через вологий шматок ватину. Притискати праску не можна. Відразу після відпарювання, протріть тканину вологою ганчірочкою. Якщо ласи не дуже помітні на тканини, можна випробувати прибрати їх просто потужним відпарюванням.

3 Русский спосіб: натерти зіпсоване місце сирої тертої картоплею або дрібно порізаною цибулею, а потім випрати. Раніше так виводили плями зі шкільної коричневої або блакитний форми.

4 Відпарювання можна проводити через ганчірку, змочену оцтом або лимонною кислотою.

Після відпарювання обробіть пошкоджене місце за допомогою м'якої щіточки.Якщо у тканини є ворс, проведіть щіткою спочатку проти ворсу на штанях або спідниці, а потім поперек нього.

5 Обробіть пошкоджену ділянку тканини перекисом водню. Такий метод не дає стовідсоткового результату, але випробувати все ж можна.

Білі сліди на тканини можуть з'являтися ще і через дуже твердою води. Тому в праску не можна заливати воду з-під крана, краще вживати кип'ячену або дистильовану. Цим ви вбережете від пошкоджень і праска, і одяг.

Якщо дозволяють кошти, можна придбати особливий праска з накладної підошвою, тоді про сліди на тканині можна буде забути.

Способи видалення підпалин

У даній ситуації найголовніше – діяти швидко, так як через деякий час вивести пляму буде просто нереально. Тому, чим швидше ви почнете очищення, тим більше шансів на повне видалення підпалин.

Якщо перед вами зовсім немає якогось плями, а тільки сяйво, то проблему можна просто і просто усунути.

Насамперед беремо маленької обривок тканини (бажано вовняною) і накладаємо її на блискучий слід. Зверху кладемо ще всяку марлю, змочену водою і пропрасовуємо праскою дану ділянку. Вже через кілька хвилин опуклості зникнуть.

Принагідно зі спідницею доведеться застосовувати підручний шліфувальний засіб. Може підійди м'яка наждачний папір або пилка для нігтів. Акуратно прибираємо верхній шар спідниці.

Це робиться у зв'язку із завищеною шириною вироби. Краще здати в хімчистку. В інших варіантах юзаются наступні методи.

Використання засобу для виведення плям

Даний спосіб підходить для видалення слабеньких слідів плям. Зараз на ринку знаходиться великий асортимент таких очисників. Краще не економити на такому товарі, оскільки надалі, нехороший плямовивідник може не лише кинути ще більше плям, а й викликати алергічну реакцію.

Хімчистка

У разі, коли пляма нереально видалити своїми силами, слід користуватися допомогою експертів.

Вартість залежить конкретно від труднощі роботи.

народні методи

Також, домогосподарки самі вигадали досить методів боротьби з плямами без сторонньої допомоги або використання очищувачів. Велика частина відповідних інгредієнтів перебуває вдома, тому народні способи не вимагають якихось валютних вкладень.

Суміш лимонного соку з цукром

Така консистенція відмінно проявляє себе з плямами на натуральної тканини. Для початку потрібно подрібнити цукор до стану пудри. Далі, нанести сік на забруднену поверхню одягу і добре посипати пудрою. Кинути на 2-3 години, після чого випрати.

Важливо знати, що замінити лимонний сік, відповідної кислотою не вийде, так як вона може просто роз'їсти тканину.

Вода + молоко

Спосіб підходить для усунення підпалин з одягу з бавовни або льону.

Необхідно змішати інгредієнти в пропорції 1: 1. Зараз залишилося замочити брудну білизну і кинути на ніч.

Перекис водню

Дана річ справляється не лише з підпалинами від праски, але і від інших важко-виведених плям. Має добре і м'яке властивість відбілювання, тому підійде для більшості типу тканин.

Можна просто нанести перекис на уражені ділянки тканини і віддати одязі підсохнути, потім прополоскати в прохолодній і плями наче й не було.

Якщо пляма яскраво-виражене, слід просочити перекисом якусь ганчірку, накласти її на підпалини і пропрасувати праскою при температурному режимі.

Перед обома процедурами радиться замочити одяг у розчині бури, щоб підсилити ефект.

розчин бури

Аналогічний перекису водню, але підступає лише для лляних і бавовняних ст. Так як вона продається в порошковому вигляді, її потрібно перемішати з водою. Зараз залишилося тільки випрати речі і пляма зникне.

Суміш соди з водою

Підходить для тонких і шовкових виробів.

Вообщем, шовк такої зруйнувати який надзвичайно просто, так що діяти слід акуратно щоб не кинути ще більше плям.

Готуємо злегка густу кашку з інгредієнтів, розмазує по плямі. Після повного висихання прополоскати водою і висушити.

Розтирання соком цибулі

Призначений для вовняних тканин. Необхідно розрізати цибулю на дві частини і розтерти їх на одязі. Після, помити білизна водою. Також, соком цибулі можна врятувати політиці від блискучих відмітин.

Натираємо цибулю до стану однорідної маси і розподілити її по площі плями.

Після 2-3 годин очікування замочуємо політиці в холодній воді і стираємо в звичайному температурному режимі.

Вода + сіль

Змочити пляма прохолодною водою, після чого додати великі частинки солі. Залишилося тільки висушити одяг і заново помити. Для сушки найкращим варіантом є сонце.

Полоскання в столовому оцті

Наступний прийом проти підпалин – оцет. Для цього необхідно легким рухам протираємо пляма. Краще користуватися ганчіркою або губкою.

Важливо знати, що для такого способу підступає лише звичайний прозорий оцет.

Яблучний або винний надалі може кинути ще більше важко-виведених плям.

Господарське мило

Відмінно бореться з м з темних тканин. Потрібно натерти мило на тертці і перемішати отриману масу з водою. Зараз змочуємо всяку марлю в розчині, накласти її на підпалини і добре пропрасувати праскою.

Багато рекомендують не перестаратися з нажиманием на праска, так як може бути прояв протилежного запаху.

Винний спирт

У разі, коли була зіпсована річ з віскозного, можна застосовувати вино.

Змочіть рідиною ганчірку або ватний диск і з завищеними зусиллям втирає в одяг. Залиште білизна сушитися на годину і прополощіть під проточною водою.

Профілактика від плям на одязі

Щоб подібних ситуацій більше не відбувалося, слід зробити профілактичні заходи проти підпалин.

Дотримання температурного режиму

Одна з головних правил для правильної прасування. Позначення належної температури для того або іншого розміщено на язичку одягу

Види температурних режимів

різновид тканинитемпературакількість парасили Тискувластивості тканини
бавовнаВід 140 до 170 градусіввологий режимпосилений тискПотреба в зволоженні
Бавовна з поліестеру110 градусівПар в маленьких кількостяхпомірний тискДивитися «хлопок»; «Поліестер»
поліестерПоставити на «мінімум» або «шовк»Без використання паралегкелегко плавиться
Вироби з ефектом стислості110 градусівБез використання парапомірний тисквластивості відсутні
Тканина з бавовни і льону180 градусівВелика кількість параПрасування з посиленим тискомДивитися «хлопок»; «Льон»
звичайний льонзвичайний льонПрасування з посиленим тискомГладити з виворітного боку з зволоженням
шовкВід 60 до 80 градусівбез парипосилений тискГладити сухим праскою через мокру тканину.

Чи не зволожувати іншими методами, так як це викличе поява нових плям.

ВовнаВід 100 до 120 градусівЗастосовувати вертикальне відпарюваннялегке тискГладити через вологу тканину
віскозний шовк120 градусів з установкою на «шовк»Пар в маленьких кількостяхпосилений тискНе можна мочити; розгладжувати з виворітного боку через іншу мокру тканину.
джинсиВід 180 до 200 градусівзвичайнийсильний тискПрасування з виворітного боку.

Джинси повинні бути злегка мокрі.

трикотажМінімальний температурний режимЗастосовувати вертикальне відпарюваннябез тискувластивості відсутні

Сортування

Перед початком прасування, домогосподарки рекомендують завчасно впорядкувати одяг по, кольором і іншим відмінностям. Таким чином ви сильно зменшіть шанс того, що річ зіпсується.

чистка праски

Одне з багато принципових профілактичних заходів.

Варто час від часу відчищати підошву праски від тих же плям і інших забруднень. На поверхні можуть залишатися шматки тканини або шовку і надалі під час прасування вони плавляться і роблять підпалини.

висновок

Як ми зрозуміли, прасування – Не такий вже й легкий процес. Вона таїть в собі безліч аспектів, не знаючи які, можна банально зіпсувати собі речі. Це стосується виду, температурного режиму, кількості пара і інших важливих складових.

У будь-якому, навіть в самому простому справі необхідно дотримуватися обережності.

Основною передумовою виникнення плям якраз і є недбалість

Для кожного типу тканини існує особисте рішення труднощі. Тому не варто використовувати один для іншого. Це тільки погіршить ваше положення.

Використання оцту

Для того щоб видалити пляму від праски на чорному виробі за допомогою оцту, потрібно:

  • Розвести в 1 літрі кип'яченої води 3 столових ложки 9% оцту.
  • Змочити в отриманому розчині шматочок марлі.
  • Розкласти марлю на одязі і ретельно пропрасувати праскою.
  • Повторити процедуру ще раз.

За допомогою такого розчину можна прибрати лиску з усіх темних тканин.

Господарське мило

Видалити пляма від праски з темних речей можна з допомогою господарського мила, для цього необхідно:

  • Закип'ятити 0,5 літра води і злегка остудити.
  • Настрогать в гарячу воду чверть бруска господарського мила.
  • Збити розчин до виникнення піни.
  • Змочити в розчині ватний диск і вичавити на пляму.
  • Пропрасувати річ через марлю або тонку тканину.
  • Випрати одяг звичайним способом.

За допомогою мильного розчину можна прибрати підпалини з будь-якої тканини.

Борна кислота

Розчин порошку борної кислоти допоможе видалити ласи з тканини з бавовни або льону.

Для цього слід:

  • Розмішати 1 чайну ложку порошку борної кислоти в 200 мл. води.
  • Нанести розчин на пляму.
  • Дочекатися висихання розчину.
  • Потерти підпалини м'якою щіткою.
  • Випрати одяг в теплій воді.

Харчова сода

Для того щоб видалити плями від праски за допомогою соди, необхідно:

  • Змішати 1 чайну ложку соди і 1 чайну ложку солі.
  • Залити суміш 1 столовою ложкою води і ретельно перемішати.
  • Нанести суміш на підпалини щільним шаром.
  • Дочекатися повного висихання суміші.
  • Очистити одяг м'якою щіткою.

Спосіб 1 – чай

Це найбільш простий спосіб, як видалити блискучі сліди з штанів після прасування.

Але вживати його можна лише для чорних тканин. Використовувати його слід так:

  • Для початку вам необхідно заварити натуральний темний чай.
  • Свіжої заваркою слід протерти ті місця, на яких виникли блискучі плями.
  • Після цього слід акуратно просушити тканину і пропрасувати її через марлю.

якщо ви боїтеся, що після такої обробки на вашій речі залишаться плями, неодмінно протестуйте даний засіб на малопомітних ділянках ваших брюк.

Якщо після просушування чаю ви не помітите на них ніяких плям, зможете сміливо застосовувати цей рецепт для боротьби з лискучими слідами.

Спосіб 2 – картопля

Цей спосіб також підійде більше для чорної тканини. Використовувати його необхідно так:

  1. Для початку вам слід взяти велику картоплю, вимити його, очистити від шкірки і розрізати навпіл.
  2. Далі вам потрібно буде натерти картопляним зрізом ті місця, де виник сяйво від шкарпетки. Зверніть увагу: робити це необхідно лише свіжим соковитим зрізом.

Якщо ви його вже трохи затерли, або картопля встиг підсохнути, відріжте його часточку ще раз.

  • Після цього вам потрібно буде віддати штанів самостійно висохнути. Терти їх ганчіркою або ж сушити феном немає ніякої необхідності – так ви лише зіпсуєте тканину.
  • Після даної процедури для вас необхідно буде лише ще раз пройтися щіткою для одягу по проблемних ділянках і пропрасувати штани через марлю. Зараз вони на сто відсотків готові до шкарпетці.

    Спосіб 3 – бензин

    З темних брюк видалити ласи можна і за допомогою звичайного очищеного бензину.

    Працювати в цьому випадку потрібно так:

    1. Для початку слід взяти маленьку чисту ганчірку і набрати на неї засіб. Даною нам ганчіркою слід акуратно протерти блискучі ділянки.
    2. Потім необхідно розвести нашатир з водою в поєднанні 1: 5, придбаний розчин набрати на іншу ганчірочку і також пройтися їй по проблемних місцях.
    3. Далі слід відмінно випрати штани і пропрасувати їх.

    необхідно пам'ятати про те, що даний метод підходить не для всіх тканин. Перед тим, як його використовувати, переконайтеся, що вашій речі він не зашкодить. Нанесіть невелику кількість бензину на шматок тканини в малопомітній місці.

    Якщо він не змінить колір і структуру, зможете сміливо використовувати такий прийом для видалення лас.

    Спосіб 4 – мило

    Ласи з штанів школяра або ваших рідних костюмних штанів може прибрати і буденне господарське мило. Почистити одяг з його допомогою можна так:

    • Для початку вам слід приготувати слабенький мильний розчин. Вживати для цього потрібно лише буденне господарське мило без домішок або барвників (такі кошти традиційно працюють гірше).
    • Далі слід взяти невелику щітку (якщо такої немає, можна користуватися найсвіжішою кухонної губкою), набрати на неї невелика кількість мильного розчину і їм протерти лискучі місця.
    • Після цього залишається віддати штанів висохнути і пропрасувати їх вже через марлю.

    Якщо ви не бажаєте возитися з губкою, можна застосовувати слабенький мильний розчин і по-іншому.

    Для вас досить буде змочити марлю, через яку ви будете в майбутньому розгладжувати штани, в цьому розчині. Для того щоб досягти кращого ефекту від такої очистки, використовуйте слабкий розчин оцту: їм необхідно буде протерти штани перед прасуванням.

    Спосіб 5 – розчин оцту

    Лискучий сяйво з штанів відмінно видаляється і слабким розчином оцту. Використовувати його надзвичайно просто: для вас досить буде лише замочити на деякий час штани в такому розчині, а потім висушити їх і пропрасувати через марлю.

    Легкий сяйво такий прийом видалить з першого разу.

    Також ви зможете вступити з штанами і по-іншому: взяти маленьку вовняну ганчірочку, набрати оцет на неї і протерти вже даної нам ганчірочкою проблемні ділянки. Такий варіант підійде для тих випадків, коли сяйво утворився лише на маленьких зонах.

    Спосіб 6 – відпарювання

    Цей спосіб допоможе прибрати ласи на попі і на колінах, які лише недавно утворилися. Використовують його так:

    1. Для початку штани стирають в звичайному режимі.
    2. Після цього виріб розвішують над тазом з гарячою водою і залишають так на кілька годин.

    За цей час пар потрапить в пори тканини і розгладить її.

  • Після цього виріб слід зняти і відмінно пройтися одежної щіткою по більш проблемних місць.
  • Далі для вас залишається лише правильно пропрасувати штани. Якщо для вас вийде це зробити, лискучі сліди на них вже не будуть з'являтися.

    Спосіб 7 – нашатир

    Блиск від шкарпетки неперевершено прибирає і слабенький нашатирний розчин. Для його приготування додають на склянку води всього дві ложки нашатирю.

    Отриману суміш набирають на ганчірочку і протирають такої ганчірочкою проблемні зони. Після цього тканину пропрасовують через марлю.

    Відео: прибираємо за допомогою нашатирю:

    якщо з першого разу такий метод не віддав для вас потрібного ефекту, для вас потрібно взяти розчин і додати в нього ще чайну ложечку солі. Якщо ви все будете робити правильно, можете впоратися з проблемою просто і швидко.

    Спосіб 8 – пемза

    Цей варіант, як почистити, річ, годиться лише для виробів з надзвичайно щільних ст. Застосовувати його дуже просто: для вас необхідно буде взяти пемзу (якщо її немає, можна застосовувати і наждачний папір) і акуратно протерти цим виробом ласи.

    Робити це потрібно дуже акуратно, в іншому випадку ви ризикуєте зруйнувати тканину.

    перед тим, як обробляти штани на видних ділянках таким чином, неодмінно протестуйте даний спосіб на малопомітною зоні. Так ви можете знайти, варто використовувати такий спосіб чи ні.

    Як видалити Станіславследи від стрілок на брюках ?? | Творець топіка: Руслан

    Щоб уникнути виникнення ласов, дивіться за температурою праски.

    Вона повинна відповідати тій тканини, з якої складається виріб. Якщо ж блискучі сліди все ж виникли, прибрати їх може бути з вовняної тканини, але не з синтетичної. Якщо зіпсована синтетика, єдиний засіб – зафарбувати в тон кольоровим олівцем придатного кольору. Ніякі народні засоби синтетичну тканину не врятують.
    2

    З вовни ласи можна прибрати наступним способом: візьміть вологу ганчірку або марлю і шматочок ватину. Сильно змочіть ватин водою, загорніть в тканину і включіть праска. Проводьте праскою над зіпсованою тканиною, отпарівая через вологий шматок ватину.

    Притискати праску не можна. Відразу після відпарювання, протріть тканину вологою ганчірочкою. Якщо ласи не дуже помітні на тканини, можна випробувати прибрати їх просто потужним відпарюванням.
    3

    Радянський спосіб: натерти зіпсоване місце сирої тертої картоплею або дрібно порізаною цибулею, а потім випрати. Раніше так виводили плями зі шкільної коричневої або блакитний форми.
    4

    Відпарювання можна проводити через ганчірку, змочену оцтом або лимонною кислотою.

    Після відпарювання обробіть пошкоджене місце за допомогою м'якої щіточки. Якщо у тканини є ворс, проведіть щіткою спочатку проти ворсу на штанях або спідниці, а потім поперек нього.
    5

    Обробіть пошкоджену ділянку тканини перекисом водню. Такий метод не дає стовідсоткового результату, але випробувати все ж можна.
    Білі сліди на тканини можуть з'являтися ще і через дуже твердою води. Тому в праску не можна заливати воду з-під крана, краще вживати кип'ячену або дистильовану. Цим ви вбережете від пошкоджень і праска, і одяг.

    Мітки: Як прибрати ласи від праски на синтетиці

    Корисні поради Михайла Задорнова від 199 2 роки ..

    «Натягніть штани на каструлю з киплячим картоплею ..»

    Як прибрати сліди від праски на одязі

    Як прибрати сліди від праски на одязі … Як прибрати на одязі сяйво від праски. 1.Начнем … Але, на жаль, не з усіх видів тканин можна прибрати ласи.

    Історія праски

    З давніх часів люди доглядали за власним одягом, щоб вона після прання виглядала прекрасно і охайно. Саме для цілей був винайдений праска, який пройшов всі стадії еволюційного розвитку – від злегка обробленого кругляка до сучасного електричного агрегату з вертикальним відпарюванням і регульованою потужністю.
    Найдавнішим з них археологи визнають тонкий, важкий камінь.

    На його щодо рівної поверхні розстеляли трохи вологу ще одяг, зверху придавлювали іншим каменем і залишали до повного висихання. В результаті частина складок зникала.
    Ще в четвертому столітті до нашої ери древні греки винайшли метод плісировки власних просторих одягу з полотна за допомогою гарячого залізного прута, що нагадував качалку. Через два століття римляни вибивали зморшки з одягу залізним молотком.
    У Росії митарства прачки також не закінчувались на пранні – чисте, але пом'яте білизна чекало прасування. Проводилося воно, до моменту винаходу праски, за допомогою качалки, на яку намотується білизна, і товстої плашки з зарубками і держаком, яку рухали вперед-назад.

    Ребра даної плашки стосувалися тканини, розминаючи і згладжуючи зморшки. У різних регіонах Русі це гладильне знаряддя іменувалося «рубель», «пральник», «праник», «гранчак», «ребрак», «розкочування». Гладили в Росії білизна також і «Гавка» – скляними кулями, відрізаними піддонами пляшок, сталевими кружками, заповненими гарячою водою. Тканини тоді виготовлялися вручну і були так грубі, що після прання стояли колом. Обробка їх Рубель не тільки видаляла складки, а й робила їх м'якше.

    Майстри-різьбярі оздоблювали рубелі незвичайними візерунками.
    Через деякий час виникли тонкі тканини. У моду увійшли наряди з безліччю оборок, рюшів, бантів і т.д. Всі ці деталі вимагали копіткої догляду.
    Про те, що білизна легше розгладити, якщо використовувати теплий сплав, людство з'ясувало практично так само здавна, як і про механічні методи прасування. Так, ще в IV ст. до н. е. в Греції винайшли метод прасування хітонів і тунік за допомогою нагрітого залізного прута. У середньовіччі стали вживати інше пристосування. Виглядало воно фактично так само, як звичайна сковорідка: всередину металевої жаровні з ручкою закладалися гаряче вугілля і «сковородою» починали водити по одязі.

    Ясна річ, що цей «праска» вирізнявся зручністю і безпекою: працювати з його допомогою було незручно, іскри і маленькі вуглинки раз у раз вилітали з жаровні, залишаючи на одязі опаліни і дірки.
    Тим не менш, до відкриття рятівних параметрів електрики очікувати було ще довго, тому залишалося лише покращувати все той же принцип: розігрів сплаву засобом вугілля всередині або вогню ззовні.
    Ще в середині минулого століття можна було зустріти так звані «Углево» або «духового» праски.

    Вони були схожі на маленькі грубки: всередину корпусу закладалися розпечені березові вугілля. Для кращої тяги з боків робили отвори, час від часу праска навіть забезпечувався трубою. Щоб знову розпалити охолонувши вугілля, в отвори дулі, або розмахували праскою з боку в бік. Так як Углево праски були важкими, прасування перетворювалася в даний силова вправа. Пізніше замість вугілля всередину праски стали вкладати розпечену чавунну болванку.
    У Росії такі праски відомі з XVII століття, а на Заході, швидше за все, ще раніше.

    1-е письмова згадка про прасці в Росії зустрічається в книжці записів королеви Євдокії – подружжя Михайла Федоровича Романова в 1636 році: «Генваря в 31 дня, ковалю Іванці Трофимову 5 алтин, а він за ті кошти зробив у царицину палату праску залізну».
    Праски були дорогою річчю. При лиття їх прикрашали орнаментом, їх передавали у спадок від мами до дочки. Наявність праски в будинку значилося емблемою достатку і благополуччя його власників. Час від часу праска навіть виставлявся на серветочці поруч з самоваром в якості декорації на видному місці і як би ненароком, але з гордістю демонстрували всім гостям. Для особливо знатних осіб могли виготовлятися праски самих незвичайних форм.

    Могла бути виготовлена ​​і інкрустація міддю по залізу, а у прасок багатший – навіть сріблом. Ручки традиційно виточували з дерева гладкими або фігурними. Крім того відливалися і праски дрібні, які служили для розгладження візерунків і інших маленьких деталей.
    У XVIII столітті в Росії праски виготовлялися в основному на Демидовских заводах. Тоді ж були придумані праски зі змінним вкладишем, який розжарювали, вихоплювали з вогню особливим прутом і вставляли усередину полого корпусу. Суцільнолитий праска випускався в Росії до середини 60-х років ХХ століття, а наймолодший екземпляр, з 2-ма змінними підошвами, був випущений аж в 1989 році.
    У ХIX столітті домохозйкі полюбили спиртові праски, які були винайдені в Німеччині.

    До праски прикріплювалася залізна колбочка, в яку заливався спирт. При включенні спирт по трубочках надходив всередину пристрою і, згораючи, виділяв потрібну кількість тепла. Але в Росії цей праска не прижився: переводити горілку почім даремно ми не захотіли. Та й коштував праска цілих 10 рублів! Кімната з меблями, опаленням і самоваром здавалася в Москві за 5 рублів на місяць, а металевий праска коштував всього-то 1 рубль.
    В кінці XIX століття стали створювати газові праски.

    Принцип їх роботи був той же, що і у газових плит: праска розігрівався від палаючого газу. У корпус такого праски була вставлена ​​залізна трубка, під'єднана іншим кінцем до газового балона, а на кришці праски розміщувався насос. За допомогою насоса газ заганяли в нутро праски, де, згораючи, нагрівав прасувальну підошву.

    Просто уявити, як небезпечними були такі праски: з їхньої вини часто відбувалися витоку газу – з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками: вибухами, пожежами і жертвами.
    Існував і водяний праска, придуманий новгородським умільцем. За суті, чайник-праска. До його платформі зверху приварюється чайник: відразу можна і воду гріти, і білизна розгладжувати, щоб не витрачати почім даремно дорогоцінний тепло.
    Електрифікація компаній і житлових будинків вирішила безліч проблем. Свіжий енергії, спричинив за собою виникнення електропраски.
    Днем народження електричного праски можна вважати 6 червня 1882 року.

    Саме в цей день американець Генрі Сілі запатентував винайдений ним електричну праску.
    У першого в світі електричного праски нагрівальним елементом була електрична дуга між вугільними електродами, до яких підводиться постійний струм.
    Ранні моделі електричних прасок були, як і газові, небезпечні (через недосконалість конструкції вони сильно били струмом) і примхливі в побуті, тому через 10 років, в 1892 році компанії «General Electric» і «Crompton & Co;» модернізували електропраски, почавши вживати в його конструкції нагрівальну спіраль.
    Така спіраль, захована усередині корпусу праски перед його підошвою, була надійно ізольована від корпусу.

    Бити своїх власників струмом праски закінчили, і скористатися ними стало безпечно.
    Якщо на зорі розвитку праски головним високоякісним показником значився його вага, то потім їм стало наявність вологого пара для забезпечення ідеального прасування. Древній праска кравця міг досягати 15 кг, що ні зіставити з сучасними моделями, вагою від 0,8 кг до 3 кг.
    Нова конструкція прасок виявилася настільки вдалою, що і до цього дня застосовується в свіжих моделях прасок: за двадцяте сторіччя вона змінилася не багато. Весь минуле століття зусилля виробників були орієнтовані тільки на незначне удосконалення окремих частин приладу.
    Так, в тридцяті роки XX століття в конструкції електричного праски виник важливий елемент – термостат, який став дивитися за температурою і відключати нагрівальну спіраль, коли досягався потрібний рівень нагрівання підошви.

    А в кінці 70-х років і самі підошви прасок видозмінилися: вони, врешті-решт, не стали бути металевими і стали склокерамічними. Свіжий істотно знизив коефіцієнт тертя підстави праски про тканину, і зараз всі сучасні пристрої ковзають по ній, що значно спрощує прасування.
    Для полегшення роботи праски забезпечуються увлажнителями. При цьому конструкції їх були дуже різними. В кінці минулого століття дві дами отримали в Німеччині патент на праска, до носа якого кріпилася додаткова площадка зі стаканчиком, заповненим водою. У дні чарки був отвір, яке закривала пробка з довгою ручкою. Варто було натиснути пальцем на ручку, як пробка розкривалася, і вода потрапляла на тканину.

    Хтось Б. Кратц надійшов істотно простіше: він прикріпив до ручки праски гумову грушу з маленькими отворами. Грушу заповнювали водою і, коли потрібно, просто стискали її рукою – вода бризкала, як ніби з лійки.
    Здавалося б, бабусин праска, розігріває вугіллям, пора здавати в музей. Але, наприклад, в Польщі раз на рік випускається їх кілька тисяч штук! Справа в тому, що багато жінок із задоволенням користуються такими прасками через простоту, надійність і дешевизни.
    У нас в якийсь момент прогрес в побуті був жорстоко відкинуто назад військовими реаліями: в 40е роки, початку війни, «Електророзетки прирівняли до шпигунів».

    З розетки чуйне імперіалістичний вухо підслуховувати таємниці, безтурботно вибовкують на комунальних кухнях.
    Та й з електропостачанням населення притиснути. Практично у всіх районах Московської області і десь в Москві заборонили користуватися розетками, щоб запобігти «крадіжку електроенергії у держави».

    Розетки опечатали, по домівках часто прогулювалися з інспекціями, вилучаючи електроплитки і саморобні обігрівачі. Вообщем, лампочку Ілліча людям все ж залишили.Очевидно, москвичі тут же відшукали вихід: в лампове гніздо вкручували хитру комбінацію з розетки і патрона на саморобній колодці, що дозволяло відразу врубати плитку і не сидіти в темряві. Називався такий механізм «шахрай».
    Але прасок в даній нам системі місця вже не знаходилося, і з комор і з горищ знову було знову витягнуто парні литі прасування.
    У багатьох країнах світу є музеї, присвячені історії праски. Найвідоміший – у французькому містечку Рубе.

    Є і в Росії музей праски в Переславлі-Заліському, створений в 2002 році місцевим жителем.
    Колекція музею включає праски і інші прасувальні інструменти не лише з Росії, але і з Польщі, Білорусії та Німеччини. Є серед них і унікальні: наприклад, бронзовий литий у вигляді лева – їм скористалися камеристки імператриці Єлизавети Петрівни; або має форму кита – один з тих металевих анахронізмів, які робили в СРСР в 60-і рр. минулого століття. Є навіть маленький десятиграмовий праску з ручкою зі слонової кістки – фінансово накладна дитяча іграшка XVIII століття.
    Антиквари теж не відстають, так є такі шедеври, як …

    кришталевий праска компанії «Баккара», що належав Карлу Х …

    Так що праска – це невеликий шедевр людства, мистецтво …
    Але історія праски далеко не закінчена. Адже перш ніж знайти сучасний вигляд і стати ультрасучасним пристроєм – легким, ергономічним, дієвим і безпечним, праска пройшов довгий шлях розвитку. І в усі часи цей «снаряд для прасування» був вірним супутником людини, роблячи побут істотно комфортніше. А яким праска стане в майбутньому – покаже час.
    ****************************
    У 1868 році запатентували музичний праска – видає при прасування мелодійні звуки ..
    Це милосердне винахід було покликане зробити роботу швачок і прасувальниць найменш виснажливою.

    Ручки і корпусу цих прасок прикрашали різнобарвною емаллю, різьбленням і навіть художнім розписом. І повністю для себе було потрібно: мода на це диво техніки протрималася до 20-х років ХХ ст
    ***
    В українському народному сонник прасування білизни трактується так: будуть радісні гості. А якщо присниться гарячу праску, це віщує свіжу закоханість, любовні ласки.
    ***
    Застосування праски не за призначенням було різноманітне. На відрядження в спробах укластися в скоромний бюджет в радянські часи підсмажували на ньому яєчню в готелі, піонери висушували праскою гербарії, в смутні часи кримінальні елементи вживали його врівень з паяльніком.moole.ru

    Часом після прасування білизни залишаються «лискучі» або блискучі плями.

    Особливо блиск від праски помітний на темному одязі та чорних тканинах. В арсеналі кожної жінки можна відшукати кілька народних методів, як прибрати сяйво від праски на одязі:

    1. Усунути лиск на одязі, Придбаний в результаті тривалої шкарпетки або від праски, допоможе сіль і нашатирний спирт. Залоснівшіеся місце натирають просто сухою сіллю або таким розчином: 15 г кухонної солі і 15 г нашатирного спирту розчинених в 2 ст.

    ложках води. Потім місце застіривать в теплій воді і пропрасовують через вологу серветку.

    2. Лискучий блискучий слід на темній тканині можна звести за допомогою мильного розчину. Потрібно розвести розчин і намочити марлю, через яку одяг пропрасовують легкими дотиками праски. Далі потрібно просушити одяг природним методом без марлі.

    3. Свіжа пляма з темної тканини можна випробувати видалити за допомогою соку лимона: протерти їм пляма.

    Для позбавлення від блиску можна акуратно пропрасувати одяг через стареньку газету.

    5. Блиск від праски на одязі здатний прибрати цибуля. Потрібно зробити кашку з цибулі і розкласти її на блискуче пляма. Через кілька хвилин одяг прополіскують в холодній воді.

    6. Найпростішим способом видалення блиску є міцний настій чорного чаю. Лише чай потрібно вживати листовий, а не з пакетиків.Лискучі місця протирають тканиною, змоченою в розчині, а потім акуратненько пропрасовують праскою з помірною температурою.

    7. Якщо блискучі смуги виникли на виробах з шовку або вовни, то впоратися допоможе харчова сода, яка є в кожному будинку.

    Досить буде однієї столової ложки соди, розведеної в одній склянці води. За допомогою губи, змоченою в розчині, необхідно обробити пляму і потім прополоскати річ у великій кількості води.

    8. Механічний спосіб позбавлення від плям, залишених праскою – бритва, пемза або звичайна пилка для нігтів. Потрібно легкими зусиллями «поголити» пляма. Метод надзвичайно ризикований, тому просить найбільшої концентрації.

    Коли прибрати блиск від праски на одязі неможливо …

    9. Є такі плями, які, на жаль, неможливо вивести.

    І, щоб не викидати річ, можна її «реанімувати» за допомогою декоративної вишивки або аплікації. Також можна річ перешити в іншу, свіжу річ.

    10. Щоб уникнути подібних помилок слід пам'ятати, що чорні речі потрібно розгладжувати з внутрішньої сторони через марлю. Краще, щоб праска був облаштований системою відпарювання. Майже всі господині рівномірно перебігають на відпарювачі замість праски. Це комфортно і, до того ж, оберігає від виникнення блискучих плям від праски.