2023
Breaking News

Кращі сорти картоплі для цінителів смаку і любителів врожаю

Кращі сорти картоплі для їжі

Характеристики сортів картоплі

Зіткнувшись вперше з величезною різноманітністю сортів картоплі, дуже складно зрозуміти, які з них призначаються для вживання в їжу, а які – оптимально підійдуть в якості їжі для сільськогосподарських тварин. Щоб полегшити для вас це завдання, ми наводимо спрощену схему характеристик сортів.

Загальні різновиди сортів

  • Столові. Найбільш поширені види, які відрізняються кращими смаковими якостями. Через цю особливість їх зазвичай використовують для приготування їжі.
  • Технічні. Дані сорти містять в собі занижена кількість білка, тому вони призначаються для виготовлення спирту і крохмалю.
  • Кормові. В силу своєї назви, такі сорти використовуються для годівлі домашньої худоби. Вони виділяються тим, що рівень білка і крохмалю набагато перевищує норму.
  • Універсальні. Ці сорти мають все необхідне, щоб призначатися для будь-якої з вищеописаних завдань.

Крім цього, сорти картоплі можуть різнитися за наступним ознакою: скоростиглість. На відміну від інших овочів, тут буде більше критеріїв, які охоплюють тривалість дозрівання плодів.

Різновиди сортів по періоду дозрівання

  • Ранні. Поява плодів через 50-65 днів.
  • Середньоранні. Поява плодів через 65-85 днів.
  • Середньостиглі. Поява плодів через 85-95 днів.
  • Середньопізні. Поява плодів через 95-110 днів.
  • Пізні. Поява плодів через 95 і більше днів.

1. Адретта

Ранній сорт, який відрізняється високою стійкістю до хвороб і несприятливих погодних умов. Адретта не боїться заморозків, тому її сміливо можна висаджувати на своїй ділянці.

Бульби покриті темно-жовтою шкіркою, під якою – м'якоть такого ж кольору. Смак картоплі чудовий, він не втрачає свої якості після тривалого зберігання.

призначенняУрожайність (кг / 100 кв.м)Маса бульби (г)Дозрівання (днів)колір м'якоті

200-450100-15060-80Темно-жовтий

Сорти насіннєвої картоплі – вибираємо правильно

Варто сказати, що картопля має більш слабкий захист від всіляких шкідників та інфекцій, ніж інші овочі. Якщо не взяти це до уваги, то бульби будуть працювати виключно на те, щоб вижити, а не фокусуватися на гарний врожай.

Винятком можуть стати лише ті сорти, які успішно протистоять багатьом їх різновидам. Але далеко не всі стійкі сорти відрізняються кращими смаковими якостями і крупноплодностью. Саме тому до вибору сортів необхідно поставитися з усією відповідальністю.

Також слід враховувати, що через 3-4 роки сорт буде вироджуватися, а значить, що необхідно підшукати для нього відповідну заміну. Ідеальним варіантом може стати елітний посадковий матеріал. Виростити його самостійно буде вкрай складно, адже це дуже тривалий і ємний процес, що вимагає специфічних умов.

При його покупці не буде зайвим поцікавитися у продавця щодо сертифіката якості. Це актуально у зв'язку з тим, що дуже часто продавці можуть пропонувати звичайна картопля замість бажаного елітного матеріалу для посадки.

Що стосується особливостей сортів, то тут також варто проявити пильність не лише щодо традиційних факторів (смакові якості, врожайність і крупноплодность), але ще й кілька інших (скоростиглість і місце, звідки він родом). Дотримання останнього фактора допоможе визначитися з сумісністю кліматичної зони, що вкрай важливо при вирощуванні картоплі.

2. Гала

Незаперечна гідність цього німецького сорту – низький вміст крохмалю і високий вміст каротину, що робить цей картопля придатним для дієтичного харчування. Гала, що називається, поєднує приємне з корисним: відмінний смак і високу стійкість до хвороб і шкідників (парші, раку картоплі, нематоди). Що важливо, картопля цього сорту дає непоганий урожай і добре зберігається.

М'якоть і шкірка бульб жовтого кольору. Середня вага – близько 100 г.

Гала відмінно підходить для приготування вареної картоплі і пюре.

призначенняУрожайність (кг / 100 кв.м)Маса бульби (г)Дозрівання (днів)колір м'якоті

340-550100-11060-80Темно-жовтий

Кращі сорти картоплі для Підмосков'я

Багато дачники, які займаються вирощуванням картоплі в умовах Підмосков'я, встигли відзначити, що це заняття вкрай ризикована. У зв'язку з нестандартними кліматичними умовами і багатьма іншими факторами, при виборі сортів для посадки слід зазначити для себе кілька важливих особливостей.

По-перше, сорту повинні мати хороший захист від шкідників і захворювань. По-друге, слід вибрати тільки ранні, середньоранні і середньостиглі сорти. Якщо вдатися в експерименти і взяти для посадки більш пізні сорти, то вони просто не встигнуть дозріти.

Додатково необхідно звернути увагу на те, чи призначені вони для посадки в Підмосков'ї. Якщо обраний сорт не має цього показника, але він досить легко пристосовується до існуючих умов, то цей пункт можна пропустити.

Сорт вважається середньоранніх тому, як період дозрівання плодів становить від 75 до 85 днів. Кущ може дати до 15 бульб, кожен з яких буде важити в середньому 90-140 грам. Середні показники врожайності з одного гектара – до 360 центнерів.

Сорт може використовуватися для різних цілей тому, як є універсальним. Плоди характерні відмінні смакові якості, і здатністю зберігати свій зовнішній вигляд протягом тривалого часу.

Поширені вірусні захворювання і фітофтороз не стануть перешкодою для цього сорту. Однак він буде мати потребу в захисті від картопляної нематоди.

Даний сорт характерний відразу кількома особливостями: ранньостиглість, стійкість до посухи і фітофторозу, а також надзвичайна врожайність. Плоди можуть зберігатися тривалий час. Кожен кущ здатний видати до 15 бульб. Вага однієї бульби може досягати 200 грамів.

Окремо варто відзначити його захист від картопляної нематоди і парші. Завдяки відмітним смаковими характеристиками, Чародій вважається одним з найсмачніших серед вітчизняних і зарубіжних сортів.

Представлений сорт вважається пізнім і вкрай популярним серед дачників. Вважається універсальним, тому може призначатися абсолютно для будь-яких цілей. Смакові характеристики, так само, як і здатність довго зберігатися без змін, на високому рівні. Один бульба може важити 140 грамів.

Зазвичай, форма бульб є округло-овальної, але якщо в землі не буде достатньої кількості фосфору і калію, то вона стане довгастої.

Даний сорт утворює бульби досить рано, а їх кількість затьмарить будь-які думки щодо високих показників врожайності (до 120 кілограмів з куща). Середня вага однієї бульби становить 130 грам. Смакові характеристики знаходяться вище норми. Тривале зберігання не вплине на зовнішні якості.

Посушливі періоди не страшні цього сорту, однак всілякі шкідники можуть помітно послабити його. Серед них є фітофтороз, парші та вірусні інфекції. При посадці можна звертати увагу на якість ґрунту, адже сорт відмінно пристосовується до існуючих умов.

Даний сорт вважається середньоранніх, який здатний здивувати багатим урожаєм і чудовими смаковими якостями. Тривале зберігання в невеликих обсягах пройде для плодів без особливих проблем. Якщо не брати до уваги цей факт, то зовнішні характеристики будуть істотно занижені.

Окремо варто сказати про стійкість до поширених інфекцій і захворювань. З огляду на його столового типу, основне призначення полягає в приготуванні їжі.

Кращі сорти картоплі-опис

Даний сорт є столовим, тому він може призначатися тільки для приготування їжі. Цьому також сприяють прекрасні смакові якості.При відповідному догляді, сорт може стабільно радувати великим урожаєм, що досягає до 620 центнерів з одного гектара.

Бульби можуть важити до 150 грам. Відмінно зберігаються і транспортуються. Добре захищений від картопляної нематоди і картопляного раку.

Столовий сорт, бульби якого призначаються для приготування їжі. Вони досить великі, що не темніють під час варіння, а також відрізняються чудовою товарним виглядом. При цьому, сорт є високоврожайних.

Полуниць можуть успішно протистояти парші, фітофторозу і картопляної нематоди. Однак бадилля вразлива до фітофторозу і вірусу Y.

Сорт користується більшою популярністю в центральних регіонах країни. Урожайність помірна – до 276 центнерів з гектара. Бульби дуже смачні і можуть зберігатися протягом тривалого періоду.

Сорт, в першу чергу, орієнтований для західно-сибірського регіону. При відповідних умовах, зберігання може тривати досить довго і це ніяк не відіб'ється на якості бульб. Ступінь врожайності доходить до 300 центнерів з одного гектара.

Холмогорский

Високоврожайний сорт (майже 400 центнерів з гектара), який популярний у північному регіоні. Бульби смачні, не розварюються і можуть довго зберігатися.

Сорт був виведений в Нідерландах. Його цінність полягає у високій врожайності, великих бульбах (до 182 грама), а також їх смаковими характеристиками. Фітофтороз є його головною проблемою. З іншими захворюваннями він може легко впоратися.

Цей сорт більшою популярністю користується в Північно-Кавказькому регіоні. Бульби даного сорту виходять овальними і смачними. Можуть зберігатися дуже довго. Урожайність з гектара коливається від 165 до 365 центнерів.

Сорт був виведений в Центрально-Чорноземному регіоні. Бульби добре зберігаються і транспортуються без втрати якості. Відмінні смакові характеристики. Урожайність сорту доходить до 300 центнерів з одного гектара.

Перед вами дуже врожайний сорт, який за сприятливих умов порадує більше 460 центнерами смачного картоплі з одного гектара. Отриманий урожай може зберігатися протягом тривалого періоду.

Чемпіон серед урожайних сортів! Максимальна врожайність досягає 570 ц / га. Призначення – приготування їжі і картопляних чіпсів. Володіє грандіозної захистом від фітофторозу, а також цілого ряду інших захворювань.

Бульби виходять дуже смачними і здатними тривалий час лежати і транспортуватися, не втрачаючи при цьому свого товарного вигляду.

Дуже врожайний сорт, який дасть до 650 центнерів з гектара. Бульби виходять не тільки великими, але ще і вкрай смачними. Основні захворювання йому не страшні, але такий різновид, як фітофтороз, заподіє масу проблем для бадилля і бульб.

Столовий сорт, чому сприяють також відмінні смакові якості і оптимальні властивості бульб. Може вирощуватися практично на будь-якому типі грунту. Урожайність висока – до 540 центнерів з гектара. Дуже добре справляється зі всілякими захворюваннями і інфекціями. Тривала транспортування і зберігання не зіпсує смаку і зовнішніх якостей бульб.

Сорт цікавий тим, що може протистояти посухи, проте не переносить надмірний полив. В іншому випадку, бульби почнуть розтріскуватися. Зберігання бульб може відбуватися протягом тривалого періоду.

Основними видами інфекцій і захворювань даний сорт може успішно дати відсіч. Вважається високоврожайних при показниках до 550 центнерів з гектара.

Сорт добре проростає при одномірності грунту. Здатний здивувати високою врожайністю, що досягає 500 центнерів з одного гектара. Бульби відрізняються відмінним смаком і здатністю тривалий час зберігатися без змін. Більшість вірусів та інфекцій сорту не страшно.

Сорт характерний грандіозними показниками врожайності, яка може досягати з одного гектара майже 630 центнерів! Бульби здатні здивувати, як смаком, так і тривалим зберіганням.Картопляна нематода і різні віруси не страшні цього сорту, однак мокра гниль і фітофтороз може викликати у нього масу ускладнень.

Картопля вважається багаторічної культурою, але в дійсності його бульби садять і збирають кожен сезон, як однорічна растеніе.Чтоби отримати хороший урожай цієї культури треба правильно вибрати сорт картофеля.В цій статті розглянемо найкращі і популярні сорти картоплі в алфавітному порядку.

Недосвідчені любителі вважають, що особливих не потрібно умінь для отримання хорошого урожая.Конечно картоплі не потрібні теплиці або дорогі добрива, але кілька важливих моментів дотримуватися надо.Ето рослина не виносить посухи і погано переносить застій води.Ему потрібна рясна волога, але без застою, чого в середньостатистичних регіонах розташовані на північ від центральних домогтися буває складно.

  • врожайність;
  • стійкість зберігання;
  • вирождаемость сорти.

Першим за алфавітом у нас йде сорт Адретта-є середньоранніх терміном дозрівання, комплексною стійкістю до бактеріальних і грибкових заболеваніям.Масса бульби велика 150 грам округлої форми з жовтою шкіркою і мякотью.Содержаніе крохмалю 13-18 відсотків даний сорт має дуже високі смакові якості.

Сорт картоплі Тукан

Середньоранній сорт, придатний для виробництва чіпсів.
Лист середнього розміру, проміжний, зелений до темно-зеленого.
Товарна врожайність 103-301 ц / га, на рівні і на 149 ц / га вище стандарту Невський.
Максимальна врожайність 394 ц / га, на рівні стандарту (Тульська обл.).

Бульба овально-округлий з вічками середньої глибини. Шкірка жовта.
М'якоть світло-жовта. Маса товарного бульби 94-118 м
Вміст крохмалю 15,0-16,5%.
Смак хороший і відмінний.
Товарність 89-97%. Лежкість 95%.

Стійкий до збудника раку картоплі, стійкий до зморшкуватою мозаїці золотистої картопляної цистоутворюючої нематоди.

Сорт картоплі молодець

І наступний сорт картоплі за алфавітом у нас -Удалец.
Урожайність сорту молодець – 213-496 ц / га, на 43-248 ц / га вище стандартів Невський і Дачний.
Максимальна врожайність – 602 ц / га, на 259 ц / га вище стандарту Світанок київський (Омська обл.).Бульба овальний з дуже дрібними очками.
Шкірка гладенька, жовта. М'якоть біла.
Маса товарного бульби 177-392 р

Вміст крохмалю сорти картоплі молодець 12,3-16,2%.
Смак хороший. Товарність 86-91%. Лежкість 94%.

Стійкий до збудника раку картоплі, слабо уражається золотистої картопляної цистоутворюючої нематодою.

Помірно сприйнятливий по бадиллі і бульб до збудника фітофторозу.

  • високе збереження;
  • вміст крохмалю близько 13%;
  • сорт стійкість до фітофторозу;
  • вирощування на будь-яких видах грунту;
  • висока врожайність.

Недоліки: вироджується через кілька років.
Рекомендується для великої кількості регіонів:

  1. Волго-Вятського
  2. центрального
  3. далекого Сходу
  4. центрального Чорнозем'я
  5. Північного Кавказу.

Сорт картоплі Фрітелла

Картопля Фрітелла – сорт середньостиглий.
Бульби бежеві, подовжено-овальної форми.
Шкірка гладенька, вічка поверхневі.М'якоть бульби біла, маса товарної бульби 120-150 р
Кількість бульб у кущі: 6-10 штук.
Потенційна врожайність 550-480 ц / га.

Сорт стійкий до захворювань:

  • рак картоплі;
  • альтернаріоз;
  • ризоктоніоз;
  • среднеустойчив до парші звичайної;
  • фітофторозу бадилля і бульб;
  • відносно стійкий до кільцевої гнилі.

Рекомендовані регіони для вирощування Північно-Західний, Центрально-Чорноземний

Сорт картоплі Фольва

Селекціоновані в Данії.

  • хороша стійкість до виродження;
  • висока врожайність даного сорту.

Недоліки: бульби картоплі дрібного і середнього розміру складають близько 70% врожаю.

Сорт картоплі Хозяшка

Сорт картоплі Господарочка знайшов широке поширення серед дачників-городників.
Сорт середньостиглий з красивими бульбами.
Урожайність даного сорту -550-600 ц / га.

Колір шкірки рожевий. Колір м'якоті бежевий.
Вміст крохмалю 17-22%.
Стійкість до захворювань:

  • фітофторозу листя,
  • помірно чутливий до фітофтори бульб,
  • ризоктониозу і парші.

Урожай картоплі можна збирати вже через 80-90 днів після посадки.

Сорт картоплі Ескорт

Селекціоновані в Голландії.

  • тривале зберігання;
  • сорт не вироджується;
  • високоприбутковий сорт.

Недоліки: використання тільки для зимового зберігання.

Всі сорти картоплі, як скоростиглі, так і середньостиглі, мають свої плюси і мінуси селекції,
тому який вид вирощувати – вирішувати кожному картоплярів окремо.

Сорт картоплі Янка

І останній сорт картоплі за алфавітом – Янка.Янка »відноситься до середньостиглих столових сортів.
Втеча прямостоячий, бадилля раскідістая.Соцветія фіолетові, швидко зацвітають і також швидко обсипаються.


Ягоди з'являються дуже редко.Форма бульби овально-округла, середня маса – 90 – 100 м
На кореневище утворюється до 12 бульб великого розміру. Шкірка жовта, помірно тонка.
М'якоть щільна соковита кремова або світло-жовта.
Вміст крохмалю помірне, коливається від 14,8 до 15,4%

  • хороша врожайність;
  • зібрані бульби довго зберігаються;
  • можливо висаджування на будь-які грунти.

Недоліки: картопля погано протистоїть ризоктониозу.

Опис різновиди сортів щодо терміну дозрівання

ранніПоява плодів через 50-65 днів
середньоранніПоява плодів через 65-85 днів
середньостигліПоява плодів через 85-95 днів
середньопізніПоява плодів через 95-110 днів
пізніПоява плодів через 95 і більше днів
ранніПоява плодів через 50-65 днів
середньоранніПоява плодів через 65-85 днів
середньостигліПоява плодів через 85-95 днів
середньопізніПоява плодів через 95-110 днів
пізніПоява плодів через 95 і більше днів

P.S. Якщо стаття була Вам корисна, поділіться будь ласка нею зі своїми друзями в соціальних мережах.
Буду Вам дуже вдячний.

Цей сорт можна вважати ультраранні: бульби готові до вживання вже через 55-60 днів після посадки. Причому вони досить великі – рекордсмени можуть важити до 170 г. М'якоть у Жуковського раннього білого кольору і, що найголовніше, не темніє при різанні.

4. Ред Скарлетт

Цей голландський столовий сорт картоплі можна вважати справжнім чемпіоном по врожайності в середній смузі. Як легко здогадатися з назви сорту, шкірка бульб червоного кольору. Очки неглибокі. У картоплі Ред Скарлетт приємний смак, а його м'якоть зберігає ніжно-жовтий відтінок навіть після смаження. Крім того, бульби досить великі – вага одного може досягати 120 м

До того ж до всіх своїх очевидних переваг цей сорт досить стійкий до хвороб.

призначенняУрожайність (кг / 100 кв.м)Маса бульби (г)Дозрівання (днів)колір м'якоті

60-12070-90Ніжно-жовтий

Оптимальні сорти картоплі для конкретних регіонів Росії

Клімат Сибіру може стати справжнім випробуванням для багатьох сортів картоплі. Далеко не всі можуть витримати впливу пізнього весняного і раннього осіннього похолодання, аномальної спеки в липні і тривалих дощів в серпні. Для вирішення цих проблем були виведені спеціальні сорти для Сибіру, ​​які можуть дати непоганий урожай за нетривалий літо.

Крім цього, існують кілька вітчизняних і зарубіжних сортів, які в силу своїх характеристик можуть успішно вирощуватися в умовах суворого клімату Сибіру.

У процесі визначення кращого сорту овоча для висадки потрібно враховувати особливості регіону, в якому він буде рости.

північний регіон

Для північного регіону (Мурманська і Архангельська області, республіки Комі і Карелія) підібрати підходящий сорт картоплі непросто, але можливо. В умовах суворого клімату здатні давати багато бульб наступні сорти:

  • Невський. Даний вид картоплі є середньоранніх. Є морозостійким, добре зберігається, дає великі овочі. Звичайна вага бульби становить 100 м Дозрівання відбувається через 80-90 діб.
  • Аврора. Сорт характеризується середнім ступенем зрілості.Він дає хорошу врожайність: з одного гектара збирають близько 350 центнерів картоплі. Вага однієї бульби – від 95 до 130 г. Картопля сорту Аврора має прекрасні смакові якості, відрізняється гарною лежкістю, стійкий до більшості захворювань, що вражають пасльонові.
  • Глорія. Це рано дозріває сорт. Бульби середніх розмірів, вага кожного варіюється в межах 80-130 м З одного гектара збирають до 415 центнерів овочів. Глорія стійка до нематод і раку картоплі.

Сорт картоплі Невський

Сорт картоплі Аврора

Сорт картоплі Глорія

Для посадки в межах середньої смуги Росії, тобто Центрально-Європейської частини країни, де переважає помірно континентальний клімат і спостерігається надмірна вологість, найкраще підходять такі сорти:

  • Беллароза. Бульби готові до збору через 50-60 днів. Вага однієї бульби – від 120 до 210 г. Рослина стійка до золотистої нематоди і раку, невибагливо до грунтів: його можна вирощувати в будь-якій землі, окрім глинистої. Беллароза стійко переносить посуху, добре зберігається.
  • Улюбленець. Цей різновид відноситься до середньостиглих сортів. Картопля дозріває за 70-90 днів. Вага однієї бульби – 90-125 м Даний сорт добре переносить весняні низькі температури, дає щедрий урожай. Виявляє стійкість до фітофторозу і різним вірусам.
  • Зірниця. Зазначений сорт картоплі є пізньостиглі. Бульби дозрівають за 120-140 днів. Вага однієї бульби складе 160 м Цей сорт стійкий до засух, невибагливий до типу грунту. Зірниця стійка до нематоди, раку, парші.

Сорт картоплі Беллароза

Сорт картоплі Улюбленець

Сорт картоплі Зірниця

Підмосков'ї

Для Підмосков'я оптимальними видами картоплі, що вирощується на відкритому ґрунті, є ранні і середньоранні сорти, оскільки клімат цієї території не передбачає тривалого теплого періоду.

Для Підмосков'я варто вибрати один з наведених нижче сортів:

  • Весна. Цей сорт відноситься до групи ранніх високоврожайних. Бульби добре зберігаються, не схильні до плямистої гнилі, фітофторозу. Картопля має багатий смак, на його основі можна приготувати будь-яку страву.
  • Вінета. Ранньостиглий сорт картоплі, стійкий до засух. Бульби дозрівають за 75 днів. З одного куща можна зібрати 10-12 картоплин, маса кожної – 75-85 м
  • Удача. Це також ранньостиглий сорт, що ідеально підходить для кліматичних умов Підмосков'я. Бульби картоплі дозрівають приблизно за 75 днів. Одне гніздо в середньому дає до 15 картоплин. Овоч має відмінні смакові якості, добре і довго зберігається, не вимогливий у догляді.

Сорт картоплі Весна

Сорт картоплі Вінета

Сорт картоплі Удача

Уральський регіон відомий своїм суворим кліматом. Всього 30 сортів картоплі можуть виростати на цих територіях, причому більшість з них – ранньостиглі. Пізньостиглі овочі не встигають дозрівати в суворих кліматичних умовах.

Для Уралу підійдуть такі сорти, як:

  • Агнес. Період дозрівання становить 81-87 днів. Маса кожної бульби – від 105 до 155 м Даний сорт характеризується підвищеною сприйнятливістю до захворювань, від яких псується урожай.
  • Любава. Це картопля, що належить до сортів раннього дозрівання. Він протистоїть багатьом хворобам картоплі, але сприйнятливий до нематоди і раку. Періоди визрівання – не більше 70 днів. Бульби сорту Любава великі – кожен з них досягає ваги від 130 до 200 г. Зберігається довго, не дає паростків.
  • Нікулінський. Картопля є середньостиглих. Термін дозрівання – 120-125 діб. Вага кожного бульби – від 80 до 125 г. Сорт характеризується регулярною врожайністю і імунітетом до безлічі захворювань.

Сорт картоплі Агнес

Сорт картоплі Любава

Сорт картоплі Нікулінський

Сибір

Для Сибіру з її жорстким кліматом потрібні особливі сорти картоплі для вирощування. Тут висаджують переважно ранній, середньоранній і середньостиглий сорти.

Найчастіше в Сибіру вирощують картоплю сорту Маламур, який є кращим з числа середньоранніх.Урожай дозріває за 77-87 днів. Кожен бульба має вагу в 125-145 г. Картопля цього сорту особливо сприйнятливий до золотистої нематоди.

5. Розара

Якщо ви хочете вже на початку літа побалувати себе смачною молодою картоплею, висаджуйте на ділянці розарій. На одному кущі виростає до 15-25 бульб. Всі вони як на підбір: однакового розміру і акуратною овальної форми. Притому вага однієї бульби може досягати 150 м Цей ранній сорт володіє чудовими смаковими якостями: він ідеально підходить для приготування картоплі фрі і чіпсів.

Що приємно, Розара показує не тільки високу, але і стабільну врожайність: картопля не знижує «показники» 4-5 років.

призначенняУрожайність (кг / 100 кв.м)Маса бульби (г)Дозрівання (днів)колір м'якоті

300-50085-15065-70жовта

6. Санте

Санте – це среднеранний голландський сорт картоплі. Сильна сторона його – висока стійкість до фітофторозу та інших хвороб. Можна сказати, що Санте практично не хворіє. У сприятливі роки цей сорт можна вирощувати без використання хімікатів.

У бульб золотиста шкірка і світло-жовта м'якоть. Середній їх вага – близько 80 г. Картопля може похвалитися гарною лежкістю. А також він має приємний смак і відмінно підходить для смаження, виготовлення чіпсів.

призначенняУрожайність (кг / 100 кв.м)Маса бульби (г)Дозрівання (днів)колір м'якоті

300-60070-9080-90Світло-жовтий

7. Темп

Це дуже врожайний пізній сорт картоплі: деяким городникам вдавалося отримати до 550 кг з сотки. Він стійкий до фітофторозу і парші, але його можуть вражати картопляні віруси.

Зберігаються бульби Темпа добре. Ця картопля універсальний. Він підходить і для варіння, і для виготовлення чіпсів.

призначенняУрожайність (кг / 100 кв.м)Маса бульби (г)Дозрівання (днів)колір м'якоті

350-550100-150120-140кремовий

Звичайно, у кожного сорту картоплі є свої переваги і недоліки, тому рекомендуємо висадити на ділянці різні: ранні та пізні, з білими і жовтими бульбами, для смаження і приготування пюре.

Середньопізні сорти картоплі: кращі з кращих

Сорт відрізняється відмінною і стабільною врожайністю, смачними і великими бульбами, а також надійним захистом від безлічі інфекцій і захворювань, серед яких парші, картопляна нематода і фітофтороз. Процес вирощування може супроводжуватися практично на будь-якому типі грунту.

Високоврожайний і стійкий до різних захворювань сорт, який вважається столовим. З одного куща можна зібрати до 14 бульб. Вони приємно здивують не тільки смаком, але ще і розміром. Можуть протягом тривалого періоду зберігатися без зовнішніх змін.

Бульби даного сорту, в першу чергу, призначаються для подальшого продажу. Вони відрізняються відмінним товарним виглядом, який не зміниться після помірних механічних пошкоджень, а також прекрасними смаковими якостями. Сорт досить стійкий до картопляним нематодам і раку, а також володіє практично імунітетом від багатьох вірусів і дітіленхоза. З одного куща можна отримати до 14 бульб.

Сорт був виведений в Голландії. Відрізняється хорошою захищеністю, як від відомих, так і від рідко зустрічаються захворювань і вірусів. Один кущ може дати до 19 великих бульб з хорошими смаковими якостями. Тривале зберігання не відіб'ється на зовнішніх характеристиках.

Головні особливості цього сорту полягає в чудових смакових особливостях. При цьому, бульби не бояться тривалого зберігання і транспортування. Від усіх захворювань, крім фітофторозу, сорт має хороший захист.

Пізні сорти картоплі: особливості з ілюстраціями

Рагнеда

Феноменальна врожайність (до 660 центнерів з гектара) робить цей сорт вкрай привабливим для дачників. Смакові характеристики помірні, так само, як і захищеність від багатьох хвороб. Вирощування може відбуватися майже на будь-якому типі грунту, а бульби будуть зберігатися дуже довго.

Атлант

Ще один рекордсмен за ступенем врожайності серед пізніх сортів.При сприятливих умовах можна отримати до 660 центнерів з одного гектара. Не слід надмірно поливати кущі, особливо, під час другого періоду вегетації. Смакові якості помітно перевищують норму. Від фітофторозу і вірусних захворювань сорт добре захищений, але з картопляної нематодою і парші він справляється задовільно.

ТемпУнікальная особливість даного сорту полягає в легкій і швидкій пристосованості до будь-якого типу грунту і калійним добривам. Успішно протистоїть впливу фітофторозу і парші, але необхідно захистити сорт від вірусних захворювань. Бульби мають відмінні смакові якості і можуть призначатися для переробки.

АльпіністСорт може проростати на будь-якому грунті, включаючи торф'яно-болотну. Відмінна стійкість до фітофторозу, мокрої гнилі та картопляної нематоди. Бульби виходять досить смачними. Врожайність досягає позначки в 500 центнерів з гектара.

Для вирощування даного сорту потрібно врахувати особливості ґрунту, але можна не звертати уваги на тривалу посуху. Можливе внесення мінеральних добрив. Один кущ може видати до 16 бульб. Картопля прекрасний на смак і може зберігатися дуже довго. Стійкість до хвороб і вірусів – вище середнього.

Кращі за смаковими якостями сорти картоплі – рейтинг

Кращі сорти картоплі визначаються виходячи з врожайності, привабливості зовнішнього вигляду, стійкості до типових для культури хвороб, здатності пристосовуватися до не завжди сприятливим погодним і кліматичним умовам. Селекція не стоїть на місці, тому в цю категорію в основному входять новітні сорти.

Як відомо, на смак і колір товаришів немає. Тому вибрати картопля, який подобався б усім, не можна. Але є і професійні дегустатори, думка яких можна прийняти за основу.

Беллароза

Скоростиглий сорт німецької селекції, виведений спеціально для вирощування на територіях з помірним кліматом. У Росії широко культивується з початку XXI століття. Вегетаційний період – 45-60 днів. У теплих південних регіонах можна встигнути зняти два врожаї. Кущі досить компактні, прямостоячі, висотою 70-80 см. Листки великі, краї трохи гофровані. Квітки дрібні, червоно-лілові.

Бульби округлі, шкірка червона, на дотик трохи шорстка. М'якоть кольору вершкового масла. Середня вага – 180-250 г, але трапляються і «рекордсмени», маса яких наближається до 1 кг. Вміст крохмалю – 13-15,5%.

До безперечних достоїнств відноситься невибагливість до якості грунту, посухостійкість, придатність для тривалого зберігання і низький відсоток псування бульб (5-7%), висока врожайність (8-10 картоплин з куща), наявність імунітету проти багатьох поширених хвороб (фітофтороз, ризоктоніоз, « чорна ніжка », рак).

Беллароза – ранній сорт, тому в південних областях Росії можна знімати по два врожаї

Розара

Сорт німецької селекції, виведений майже 20 років тому і з тих пір тільки набирає популярність. Вегетаційний період – 65-70 днів. Він цінується за генетично закладений імунітет до фітофторозу, кореневого раку, здатність приносити рясний урожай незалежно від того, яким видається літо, транспортабельність, збереження сортових ознак протягом 5 років при використанні власного посадкового матеріалу.

Кущі висотою до 50 см, пагони злегка нікнущіе, квітки рожево-лілові. Невеликі довгасті або каплевидні картоплини важать близько 85-130 м Взагалі, вони практично не відрізняються за розмірами і формою. Шкірочка тонка, темно-рожева, м'якоть кремово-жовта. На кожному кущі визріває 12-20 картоплин.

Розара – дуже красиві, вирівняні картоплини, сорт підходить для вирощування в промислових масштабах

Середньостиглий сорт, виведений в Німеччині, здатний адаптуватися практично до будь-яких погодних умов і несприятливого клімату. Термін дозрівання – 70-80 днів.Серед його переваг можна виділити імунітет до більшості типових для культури хвороб і високу врожайність. З кожного куща отримують 12-15 (а при грамотній агротехніці – 20-25) картоплин. Істотний недолік – низька опірність ризоктониозу.

Висота куща – 65-70 см, рослина не розлога. Квітки білі. Бульби в формі майже правильного овалу. Шкірочка жовтувато-бежева, м'якоть яскраво-жовта. Останнє обумовлено наявністю каротину в більшій кількості, ніж зазвичай. У процесі термообробки її колір не змінюється. Середня вага – 80-130 г. М'якоть в тих місцях, де шкірка отримала механічні ушкодження, що не чорніє, такі бульби можна закладати на зберігання.

Картопля Гала відрізняється стійкістю до механічних пошкоджень і транспортабельністю

Пікассо

Сорт голландської селекції, назвою зобов'язаний незвичайної забарвленням шкірки. На загальному жовтому фоні виділяються яскраві малинові або бордові «глазки». На зрізі картоплина кремова, завдяки низькому (8-9%) вмісту крохмалю разваривается.

Сорт відноситься до категорії среднепоздних. Термін дозрівання – 140-150 днів. З кожної рослини збирають 15-20 овальних картоплин масою близько 120 г. Кущі досить потужні, тому при посадці між ними залишають мінімум 50 см. Квітки білі. У грунт обов'язково потрібно вносити добрива, в іншому випадку смакові якості істотно погіршуються.

Картопля Пікассо практично ніколи не страждає від парші раку і фітофторозу бульб, але може заразитися фітофторозом бадилля або курчавістю листя. Його дуже рідко атакує нематода. Сорт підходить для тривалого зберігання, бульби пізно проростають навесні.

Картопля Пікассо отримав назву завдяки незвичайній забарвленні шкірки

Тулеевск

Сорт, виведений в Кемеровській області близько 10 років тому, назву отримав на честь її губернатора. Розроблявся спеціально для вирощування на території Сибіру, ​​але його швидко оцінили садівники Уралу і Далекого Сходу. Вегетаційний період – 50-60 днів.

Рослина невисока (30-40 см), пагони злегка нікнущіе. Квітки лілові. Переваги – висока опірність більшості шкідливих комах (за винятком нематод), імунітет до парші, альтернаріозу, всім видам гнилі закладений генетично. Сорт посухостійкий, не вимагає додаткового добрива азотом і фосфором. Однак при дефіциті бору в картоплинах утворюються порожнечі, довго зберігати їх не вийде.

Картоплини рівні, округлі, шкірка світло-бежева, з легкої шорсткою «сіточкою». М'якоть пружна, відтінку вершкового масла. Маса однієї картоплини – близько 140-160 г. На одній рослині їх визріває 20-30 штук, розташовуються вони компактно. Маленькі і деформовані трапляються нечасто (більше 95% виглядають презентабельно). При тривалому зберіганні псується не більше 8-10% картоплин.

Картопля Тулеевск розроблявся спеціально для вирощування в сибірському кліматі

Імпала

Ранній сорт, виведений в Нідерландах. В областях з теплим кліматом знімають по два врожаї. Вегетаційний період – 50-70 днів, це залежить від погоди. Картопля не страждає від раку, парші, рідко атакується нематодами, проте схильне до поразки фітофторою і ризоктониозу. На врожайність мало впливає тривала посуха або затяжні дощі. Картопля відрізняється непоганою лежкості, проростає пізно.

Висота рослини – понад 70 см, пагони прямі. Тому при посадці між сусідніми кущами залишають 55-60 см. З кожного отримують по 12-15 картоплин в формі овалу вагою близько 130 г. Шкірочка тонка, гладка на дотик, бежево-жовта. М'якоть трохи світліше, щільна.

Картопля Імпала стабільно приносить великий урожай, незважаючи на примхи погоди

Родріго

Сорт, виведений в Німеччині, відноситься до категорії середньоранніх. Термін дозрівання – 70-85 днів. Засухо- і холодостійкість дозволяють вирощувати його на Уралі, в Сибіру, ​​на Далекому Сході. Рослини імунних до парші, раку, рідко атакують нематодами.Бульби відрізняються непоганою лежкості, практично не підмерзають.

Кущі виростають до 75-80 см у висоту, у міру визрівання бульб пагони поступово нікнут. Картоплини витягнуті уздовж поздовжньої осі. Маса – 200-250 г. При вдалій погоді і грамотному догляді вона збільшується до 500-800 г. Шкірочка щільна, гладка, темно-червоного кольору. «Очки» дрібні, поверхневі. М'якоть кремова або жовтувата. З одного куща отримують 10-12 картоплин, близько 90% врожаю має товарний вигляд.

Картопля Родріго відрізняється лежкості і привабливістю зовнішнього вигляду

Вітара

Середньоранній сорт, батьком якого є легендарна Адретта. Вегетаційний період – 65-75 днів. Рослина має підвищену засухоустойчивостью, приносить урожай, навіть якщо влітку практично не було дощів. Бульби та бадилля імунних до фітофтори, відрізняються непоганою лежкості.

Картоплини вагою 130-160 г, з тонкою бежево-жовтої шкірочкою. М'якоть кремова, дуже ніжна. З рослини отримують 18-20 картоплин. Кущі досить компактні, квітки білі.

Вітара – поліпшена версія легендарної Адретта

Картопля для готування

Весь включений до Державного реєстру картопля ділиться на 4 типи:

  • А. Салатний картопля. М'якоть пружна, з високим вмістом сухої речовини, практично не розварюється.
  • В. М'якоть досить щільна, відчувається легка мучнистость. Водянистість невелика, розварюється слабо.
  • С. М'якоть неплотная, досить водяниста, з вираженою борошнистої. Добре розварюється.
  • D. М'якоть дуже м'яка, борошниста. Водянисті не відрізняється. При варінні «розсипається».