2023
Breaking News

Масловоском для дерева своїми руками


Зміст
  1. Масловоском для дерева своїми руками
  2. Масло віск для дерева своїми руками
  3. Позитивні дії масло воску
  4. приготування воску
  5. Спосіб № 1
  6. Спосіб № 2
  7. Спосіб № 3
  8. Обробка дерев'яних елементів воском
  9. Основні переваги масла воску для дерев'яних предметів
  10. Правила нанесення масла воску на дерев'яні предмети
  11. Обробка підлог з паркету
  12. Масло віск для дерева власноруч
  13. Якими властивостями володіє масло віск для дерева?
  14. Як приготувати віск з використанням оливкової олії?
  15. Як приготувати віск з використанням олії жожоба?
  16. Як приготувати віск з використанням лляної олії?
  17. Як правильно покрити дерево маслом воском?
  18. Переваги масла воску для дерева
  19. Масло віск для дерева має ряд переваг:
  20. Як обробити паркет маслом воском?
  21. Технологія нанесення масла воску на дерев'яну поверхню
  22. Як правильно обробляти вироби маслом для дерева – поради новачкам
  23. Обробка дерева маслом проводиться для збільшення терміну служби виробу, ну і само собою оброблене маслом дерево виглядає набагато привабливіше.
  24. Олійно воскова просочення для дерева своїми руками
  25. Воскова просочення для дерева своїми руками
  26. Поняття обробки дерева воском, її переваги
  27. Технологія вощіння дерева твердим воском
  28. Деякі особливості вощіння рідким і водяним воском
  29. схоже
  30. Масло і віск для дерева – 5 перевірених народних рецептів
  31. воскові суміші
  32. Рецепт № 1. Розрахований на обробку меблів
  33. Рецепт № 2. Недорога зовнішня обробка
  34. Воскові суміші з додаванням олії
  35. Рецепт № 3. Універсальний склад
  36. Рецепт № 4. Додаємо прополіс
  37. Рецепт № 5. Додаємо смалець
  38. висновок

Масловоском для дерева своїми руками

Масло віск для дерева своїми руками

Щоб продовжити термін експлуатації, і запобігти руйнуванню матеріалу з дерева, його просочують спеціальним засобом. Таким чином, волога не потрапляє в деревину, і не розвивається цвіль. В якості такого засобу використовують віск з маслом, який готується самостійно. У даній статті описується, як зробити масло віск для дерева своїми руками.

Позитивні дії масло воску

Це засіб здатний підкреслити оригінальну структуру деревини, і забезпечити захист від вологості, освіти розбіжностей, вогню, грибкових захворювань або цвілі. Віск бджіл не окислюється, тому довго тримається на обробленої поверхні.
Віск має сильну в'язкість, тому розтоплюється при високій температурі. Це засіб відрізняється водовідштовхувальними властивостями. Після нанесення складу, матеріал має гладкість, і блискучу поверхню. При цьому збільшується зносостійкість дерев'яного матеріалу. Віск масло зазвичай виготовляється в домашніх умовах з додаванням різних видів масла.

приготування воску

Спосіб № 1

Ця суміш має переваги в тому, що можна виконувати обробку дитячих меблів або дерев'яних іграшок, а також інших предметів, при цьому склад не містить шкідливих елементів.
Для приготування складу готують 50 грам бджолиного воску, і 150 мл олії жожоба, при застосуванні компонентів в іншій кількості, їх співвідношення має бути 1 до 3. Віск подрібнюють, це можна зробити за допомогою терки, потім його розплавляють на водяній бані, і додають масло . Щоб запобігти згортання воску, його постійно розмішують до повноцінного охолодження. Даний склад можна зберігати в теплі, в темному місці близько двох років.

Спосіб № 2

Віск можна виготовити з масла льону, для цього співвідношення з воском повинно бути 2 до 8. Тобто на столові ложки воску, беруть 8 масла. При додаванні більшої кількості воску, засіб має підвищену в'язкість.
Як і в першому випадку, віск подрібнюю, і розтоплюють на водяній бані, потім додають масло. Його необхідно постійно перемішувати до повного охолодження. Даний засіб можна забарвити, використовуючи різні добавки. Такий склад довго сохне, щоб прискорити цю дію, необхідно додати сикатив. Зберігання воску має бути в скляній тарі, термін близько одного року.

Спосіб № 3

Бджолиний віск можна змішувати з лляною оліфою в співвідношенні 1 до 1. Приготування виконують аналогічно попереднім способам. Іноді використовують наступний рецепт, дві порції воску, одну масла, і одну скипидару. При цьому віск розтоплюється на водяній бані, потім додають масло, перемішують, і скипидар, також ретельно розмішують.
Після застигання такий склад є дуже щільним, але має пастоподібний вигляд, і легко наноситься. Після обробки, дерево має водовідштовхувальні властивості.

Обробка дерев'яних елементів воском

Щоб обробити дерев'яний виріб, спочатку необхідно приготувати склад, для цього знадобитися масло, віск, ємність для розпалювання, пензлик, тканину для очищення пензлика, а також при необхідності, застосовують різні добавки для придбання різних відтінків.

Спочатку виконують підготовчий дії, очищають предмет від пилу або забруднень, при необхідності проводять шліфувальні роботи. Коли склад буде приготовлений, його наносять на предмет пензликом тонким шаром, і залишають для ретельного просочення. При цьому мазки роблять дуже швидко, не розтягуючи роботу, щоб не утворювалися чіткі переходи.
Періодично прибираються згустки воску з пензлика за допомогою підготовленої тканини. Таким чином, нанесення буде рівномірним. Після вбирання воску виконують шліфування за допомогою спеціальної машини або бавовняною тканиною, при цьому поверхня предмета залишається гладкою, і блискучою.

Основні переваги масла воску для дерев'яних предметів

Основною перевагою складу є те, що він дуже легко наноситися на дерев'яний предмет, це дає можливість виконати роботу швидко. У складі такого засобу використовуються тільки натуральні компоненти, тому просочення вважається безпечною для здоров'я, і ​​екологічно чистою.

Також згодом легко виконати ремонт зашкодить або замінених ділянок, на ці місця повторно наносять дану суміш. Догляд за предметом здійснюється легко, з поверхні видаляють бруд спеціальними засобами, а потім знову наносять віск масло. Вов час приготування складу використовують різні добавки для додання поверхні різних відтінків. За допомогою масло воску можна створити старовинну поверхню, це підкреслить будь-який стиль інтер'єру.
Воском виконують обробку підлог, дерев'яних предметів або поверхонь в лазні, це перешкоджає проникненню вологості всередину матеріалу, і його руйнування. Самостійне приготування складу дозволяє заощадити кошти на придбання різних просочень для дерева.

Правила нанесення масла воску на дерев'яні предмети

  1. Перед початком роботи, перевіряють кріпильні деталі, все саморізи повинні бути занурені в матеріал приблизно на 3 міліметри. Капелюшки закривають герметиком або спеціальним шпаклювальним засобом по дереву. Підбираючи засіб, необхідно враховувати, що його колір повинен відповідати дереву.
  2. Якщо покривається стара поверхню, то колишню обробку видаляють, якщо є великі спотворення або зіпсовані місця, необхідно замінити окремі ділянки, і нанести на них віск.
  3. Перед нанесенням воску виконують шліфування поверхні наждачним папером, вона повинна мати різну зернистість. Папір з дрібної поверхнею не використовують, так як порошинки забивають пори дерев'яного матеріалу, і робота стає неефективною.
  4. Потім дерев'яний предмет очищають від пилу, яка утворилася при шліфуванні.
  5. Всі тріщини, і кріпильні елементи необхідно закрити спеціальною шпаклівкою, яка відповідає кольору дерева, в іншому випадку можна виконати обробку, використовуючи клей ПВА змішаний з дерев'яними тирсою, що залишилися від полірування. Зайвий клей віддаляється відразу за допомогою мокрої губки або ганчірки, таким чином, поверхня набуває гладку однорідну структуру.
  6. Після цього приступають до нанесення воску м'яким пензликом, грудочки застиглого засоби прибирають тканиною, на якій немає ворсу.
  7. Потім предмет залишають до повноцінного висихання, після чого виконують шліфування за допомогою бавовняного тканини або спеціальної машини. В результаті зайвий віск забирається, а поверхня набуває гладкий, і блискучий вигляд.
  8. Воскове покриття оновлюється близько двох разів за рік, при цьому дерево освіжає свій зовнішній вигляд. На старому покритті збирається пил, і різні забруднення, їх необхідно видалити спеціальним засобом, а потім повторно наносити віск масло. Після цього виконують полірування поверхні бавовняного тканиною.

Обробка підлог з паркету

Поверхня підлоги піддають шліфуванню, для цього використовують різну наждачний папір. Засіб для шліфування не повинно мати дрібну зернисту поверхню, в іншому випадку порошинки заб'ють пори дерева.
Після цього поверхню підлоги зашпаклевивают, тобто закривають всі кріплення, і значні дефекти, а потім наносять віск масло. Це робиться за допомогою м'якого пензлика, робота виконується дуже швидко, щоб уникнути чітких меж між мазками.

Коли нанесення буде закінчено, виконують полірування дерев'яного предмета за допомогою спеціальної машини або бавовняного тканини. При цьому всі дрібні подряпини, і дефекти стають непомітними, а поверхня набуває глянець, і блиск. Таким чином, можна легко відновити старе покриття підлоги, і воно буде мати гарний зовнішній вигляд.
При приготуванні воску масла своїми руками, необхідно дотримуватися правильну технологію, після обробки поверхні даними засобом, виріб набуває оригінальний вид. Таким чином, покриття можна надати старовинний вигляд, який підходить під будь-який інтер'єр приміщення.

Масло віск для дерева власноруч

Щоб дерево прослужило довго, і не піддавалося гниттю, його просочують спеціальним маслом воском, яке служить захистом. Завдяки такій обробці, дерево не вбирає вологу, не розтріскується, на ньому не з'являється цвіль і грибки. Матеріал стає стійким до вогню, так як до складу масла входять антипірени, які запобігають горіння.

Якими властивостями володіє масло віск для дерева?

Масло віск покращує якість, зовнішній вигляд дерева, захищає його від вологи, вогню, цвілі, грибків і розтріскування. У бджолиному воску містяться різні складні ефіри і жирні кислоти. Цей склад не схильний до окислення, тому виконує свої функції тривалий час.
Через високу тягучість, температура кипіння воску повинна бути високою, також він є вологовідштовхуючим засобом. Після покриття, дерев'яні матеріали мають гарний блискучий вигляд, і ідеально гладку структуру, при цьому продовжується термін служби таких виробів. Для виготовлення воску застосовують різні масла, це засіб обробки можна зробити самостійно.

Як приготувати віск з використанням оливкової олії?

Щоб приготувати засіб для обробки дерева, необхідно взяти 2 ложки воску і 7 оливкового масла. Віск потрібно розкришити, додати в нього масло, помістити посуд з цим складом на водяну баню для розчинення, можна скористатися мікрохвильовою піччю. Готовий склад необхідно постійно перемішувати до тих пір, поки він не досягне повного охолодження, це роблять для того, щоб віск не згорнувся.
Для того щоб змінити консистенцію, можна використовувати різні добавки, при цьому контролюючи кількість основних інгредієнтів. Зберігають суміш в темних і теплих місцях, в закритому скляному посуді не більше одного року. Таким складом можна обробляти предмети меблів, підлоги та інші вироби.

Як приготувати віск з використанням олії жожоба?

Таким складом можна покривати іграшки з дерева або дитячі меблі, він є безпечним для здоров'я. Для того щоб приготувати суміш, необхідно взяти 50 міліграм бджолиного воску і 150 мілілітрів масла жожоба, також можна додавати інші екстракти і вітамін Е. Якщо буде використовуватися інший обсяг основних інгредієнтів, то співвідношення воску і масла повинно бути 1: 3.
Спочатку необхідно дрібно розкришити віск, насипати його в посуд, і помістити на водяну баню, після розплавлення додати масла. Щоб віск не згорнувся, його необхідно постійно перемішувати, поки суміш повністю не охолоне. Такий засіб також зберігають в темних і теплих місцях, в скляному посуді до двох років.

Як приготувати віск з використанням лляної олії?

Для отримання такого складу, необхідно взяти 2 ложки воску і від 5-8 лляної олії. Консистенцію суміші можна регулювати самостійно, якщо воску більше, то засіб буде гущі. Віск потрібно дрібно розкришити і помістити на водяну баню, потім додати масла. Складом необхідно забезпечити постійне помішування до повного охолодження.
Таким засобам можна надати певний колір, за допомогою спеціальних добавок. Після нанесення, такий склад довго висихає, щоб цей процес проходив швидше додають сикатив. Зберігають суміш у темному і теплому місці, в скляному посуді не більше року.

Як правильно покрити дерево маслом воском?

Для обробки дерев'яних виробів, спочатку необхідно приготувати масло віск, для цього потрібно взяти:

  • бджолиний віск;
  • олія;
  • ємність для плавлення;
  • м'який пензлик;
  • чиста тканина для витирання пензлика;
  • можна використовувати інші різні добавки, а також колірні відтінки.

Спочатку необхідно підготувати оброблювану поверхню, видалити всі забруднення і плями, якщо потрібно, то додатково провести шліфовку. Після приготування суміші, за допомогою пензлика, наносять склад на виріб тонким шаром, і залишають на деякий час для просочення. Суміш необхідно наносити швидко, щоб попередні мазки не встигли підсохнути, і не утворювалися шви. Згустки воску на пензлику видаляють за допомогою чистої тканини, це сприяє рівномірному нанесенню, і запобігає появі грудок.
Потім після того як віск вбереться, виробляють шліфування оброблюваної поверхні, це можна робити за допомогою спеціальної машини або тканини з бавовни, надлишки воску віддаляються, а поверхня стає гладенькою.

Переваги масла воску для дерева

Масло віск для дерева має ряд переваг:

  • Суміш легко і швидко наноситься на поверхні з дерева.
  • Такі засоби є екологічно чистими, не виділяють токсичних речовин, і абсолютно безпечні для здоров'я, так як в їх складі лише натуральні інгредієнти.
  • Подальші ремонтні роботи виконуються досить легко, за допомогою повторного нанесення складу на пошкоджені або замінені ділянки.
  • Такі поверхні не вимагають складного догляду. Досить очистити поверхню за допомогою спеціального засобу від бруду, а потім знову нанести масло віск, це допоможе відновити дерево, і надати йому первісний вигляд.
  • При приготуванні складу, можна використовувати не тільки прозоре масло, але і різні барвники, що дає можливість надати поверхні необхідний колір.
  • Такий склад приховує всі дрібні недоліки на поверхні, і запобігає від механічних пошкоджень.
  • Найбільш підходящим засобом для обробки поверхні в старому стилі є масло віск. Тобто за допомогою такого засобу можна створити поверхню, яка підійде під будь-який стиль.

Такими засобами можна обробляти підлоги, дерев'яні парилки в лазні, меблі, і інші вироби, вони виконують захисну функцію від вологи, вогню, гниття, появи тріщин, цвілі і грибків. Головною перевагою таких складів є самостійне приготування, це допомагає заощадити на витратах, і надати поверхні незвичайний оригінальний вид.

Як обробити паркет маслом воском?

Підлоги необхідно ретельно відшліфувати наждачним папером різної зернистості, спочатку 20, а потім від 36-150, це залежить від виду поверхні. Також необхідно провести шліфовку бічних кордонів поверхні. Якщо папір буде мати маленьку зернистість, то пори дерева закриються, і склад в них не пройде.
Потім підлогу необхідно зашпаклювати, після чого можна приступати до нанесення приготовленого складу. Виконують роботу за допомогою м'якого пензлика, згустки масла воску прибирають чистою тканиною, яка не залишає ворсинок. Залишають поверхню для просочування, і виробляють полірування за допомогою спеціальної машини або тканини з бавовни, в результаті надлишки кошти видаляються, поверхня має гладеньку структуру. Щоб уникнути плям на поверхні, шліфування виробляють ретельно.
За допомогою такого нанесення відновлюється структура старого покриття, ховаються потертості і дрібні дефекти, колір ставати більш насиченим.

Технологія нанесення масла воску на дерев'яну поверхню

  1. Спочатку необхідно перевірити елементи кріплення, все капелюшки повинні бути заглиблені в матеріал до 3 міліметрів. Потім ці поглиблення обробляють герметичним засобом або шпаклівкою для дерева. При цьому колір матеріалу і дошки повинен бути однаковим.
  2. Якщо планується обробка старої поверхні, то колишнє покриття необхідно видалити. При значних дефектах, ділянки поверхні замінюються. Також капелюшки кріпильних елементів повинні бути заглиблені.
  3. Потім поверхню необхідно відшліфувати за допомогою болгарки і спеціальної насадки, а також можна використовувати наждачний папір з різною зернистістю. Не можна застосовувати папір із занадто дрібною зернистістю, інакше заб'ються пори дерева, і не просочаться необхідним засобом.
  4. Після цього поверхню необхідно очистити від отриманої в результаті шліфування пилу.
  5. Всі розбіжності і інші недоліки необхідно приховати за допомогою шпаклівки, вона повинна бути відповідною за кольором, щоб в результаті уникнути яскраво виражених плям на поверхні. Якщо така грунтовка відсутня, то можна перемішати зібрану деревний пил з клеєм ПВА, і скористатися цим складом. Надлишки клею потрібно відразу ж прибирати з поверхні вологою ганчіркою.
  6. Потім по всій поверхні рівномірно наноситься шар масла воску за допомогою м'якого пензлика. Застиглий матеріал з кисті видаляють за допомогою чистої тканини, яка не залишає ворсинок.
  7. Поверхня залишають для висихання, це час залежить від використовуваного масла.
  8. В кінці роблять ретельне полірування за допомогою бавовняної тканини, надлишки воску віддаляються, всі дрібні подряпини і дефекти ховаються, поверхня виходить гладкою і блискучою.

Таке покриття необхідно оновлювати, бажано робити це два рази на рік. При цьому з поверхні видаляються забруднення за допомогою спеціальних засобів, а потім проводять повторне нанесення масла воску. Поверхня залишають для висихання, і виробляють полірування за допомогою спеціальної машини або тканини з бавовни. Після такого оновлення, поверхня має початковий блискучий і гладкий вигляд.
Масло віск добре всмоктується в дерев'яне покриття і служить його захистом від вологи, гниття, розтріскування, запобігає появі цвілі і грибків. Такі суміші є екологічно чистими, так як мають в своєму складі виключно натуральні компоненти. В віск можна додавати масло в прозорому вигляді або надати йому необхідний колір для створення певного стилю. За допомогою обробки дерева маслом воском, можна домогтися оригінальної поверхні, яка є стійкою до дрібних механічних пошкоджень.

Як правильно обробляти вироби маслом для дерева – поради новачкам

Обробка дерева маслом проводиться для збільшення терміну служби виробу, ну і само собою оброблене маслом дерево виглядає набагато привабливіше.

Але перш ніж почати. Як уже знають мої постійні передплатники, у мене відкрився YouTube канал, і я буду дуже радий, якщо ви на нього підпишіться. Там часто буває багато цікавого, а так же я намагаюся враховувати всю вашу критику, а відео, раз від разу стають краще і більш пізнавальним. Підписатися на канал можна тут . Буду радий вас бачити і на YouTube каналі. Спасибо =)

А так же можете відвідати мій сайт LoftStyle.site , Буду дуже радий вашим візитам, коментарям і конструктивної критики.

У цій публікації ми обговоримо які види олії для дерева існують, як готувати дерево до обробки і як правильно його обробляти.

Для початку давайте, що ми маємо на увазі під вираз "масло для дерева", найчастіше це склад з декількох інгредієнтів на основі лляної олії, легкого воску (іноді і важкого) розбавлене якимось розчинником (наприклад скипидар) і бувають ще якісь різноманітні добавки. Масло буває безбарвним і тонованим (колліровать). Є дуже багато виробників різноманітних масел і у кожного своя велика лінійка. Так, що якщо б я хотів описати всі види масел які бувають, мені довелося б писати книгу. Я в цій публікації дам лише загальні вимоги і дещо які рекомендації по роботі з маслом для дерева.

Для того, що б зрозуміти як працює масло, давайте його можна порівняти з лаком для дерева. Масло вбирається деревом, а лак покриває його. Тобто якщо лак утворює, умовно кажучи, захисну плівку поверх дерева, то масло вбирається, полимеризуется і робить захисним верхній шар дерева.

Чому ж масло для дерева так популярно?

Якщо ви читали мої публікації, то помітили, що я не користуюся практично лаком, а намагаюся в основному покривати свої вироби маслом. І причин тут декілька.

1) Після масла, на дотик ми відчуваємо саму деревину, а не лакове покриття.

2) Наносити масло в рази простіше і не потрібно спеціального устаткування. Адже лак потрібно рівномірно наносити на поверхню, намагаючись уникати патьоків і розлучень. Масло ж треба залити товстим шаром, почекати і стерти надлишки.

3) Після нанесення лаку дерево перестає "дихати", у випадку з маслом цієї проблеми немає, а слідуючи простій логіці життя у вироби буде довше, воно не висохне і не потріскається.

4) Масло не потребує стерильної чистоти для нанесення, якщо при обробці потрапила якась деревний пил, то знімаючи залишки ми так само прибираємо і сміття. У випадку з лаком, після висихання цей дефект залишається на виробі.

При все при цьому багато масла так само може захищати від атмосферних впливів (дощ, сніг). Є навіть масла для покриття терасових дощок.

Плюс до всього, після нанесення, як тільки випаровуються розчинники, на виробі залишається натуральне масло і віск, а лак він сам по собі вже хімія. Масло так само можна тонувати і надавати йому колір, або ж купувати вже тонованим виробником. Підводячи підсумок можна сказати, що як мінімум для аматорської майстерні масло в рази зручніше того ж лаку.

Обробка вироби перед нанесенням масла.

Перед обробкою маслом виріб треба відшліфувати. Тут все так само за стандартом, шліфуємо від меншої зернистості, наприклад 40 або 60 і до більшої, скажімо 150 або 180. Найголовніша порада, якщо ви збираєтеся наносити тоноване (кольорове) масло, то раджу останнім етапом відшліфувати вручну і обов'язково по волокну, що б видалити всі проблеми після шліфування електроінструментом. Детальніше про шліфовці можна почитати в цій публікації: " Як правильно шліфувати дерево і чим це краще робити – поради початківцям “.

Як наносити олію?

Найперше правило, це прочитати інструкцію тарі з маслом, так як у різних виробників інструкції вельми відрізняються. Я дам загальні відомості, які в більшості випадків можна використовувати.

Масло можна наносити пензликом, губкою або ХБ серветкою. Ось тут будьте дуже уважні, тканина з маслом може самовпламеніться після нанесення. Тому найкраще буде помістити її в залізну тару і залити водою, але ні в якому разі не потрібно викидати в сміття.

Дерево не візьме зайвого масло, так, що при нанесенні масло не шкодуємо і наносимо з надлишком. У кожного виробника є свій час витримки, після якого потрібно видаляти зайві залишки масла. Я ж раджу чекати стільки, що б масло стало липким на дотик і тільки потім його видаляти. Оптимальна кількість шарів 2-3 шари, але два шари це мінімум.

Як тільки ви наносите перший шар масла, виріб тут же перетвориться, його фактура стає в десятки разів більше контрастною. І це не залежно від того, кольорове масло або безбарвне. Масло не фарба, навіть кольорове масло не закриває візерунок дерева, а навпаки виділяє його і підкреслює.

Якщо ви хочете лише злегка надати колір виробу, але не сильно, раджу вчинити так, спочатку нанести прозоре масло, як би замість грунту, а вже другим шаром нанести кольорове.

Важливий факт, між шарами повинно пройти чимало часу, масло повинно полимеризоваться, лише після цього можна наносити наступний шар. У кожного виробника цей час відрізняється, від 6-ти годин і до 36, уважно вивчаємо інструкцію.

На цьому я б хотів завершити публікацію, думаю я познайомив читача з основами такого цікавого продукту як масло для дерева.

Можете відвідати мій сайт LoftStyle.site , Я дуже буду радий гостям і критиці. Якщо вам була цікава і корисна стаття, то обов'язково, просто обов'язково ставимо лайк і підписуємося.Так само не забуваємо про YouTube канал , Там теж все цікаво. Всі пропозиції, побажання та критику шліть на [email protected] або ж в коментарі під публікацією або ж через зворотний зв'язком на сайті!

Так само публікація доступна за адресою:

Олійно воскова просочення для дерева своїми руками

Найбільш затребуваним будівельним матеріалом до теперішнього часу залишається дерево. Як зробити декоративний валик для фарбування стін своїми руками? Область застосування деревини дуже широка: від будівництва будинків, альтанок, бань, до виробництва різних меблів, предметів домашнього ужитку.

Продовжити термін служби деревини і зберегти її природні унікальні властивості допомагають спеціальні, найрізноманітніші просочення для дерева. Особливе місце в їх ряду займає натуральна просочення воском.

Воскова просочення для дерева своїми руками

Воскова просочення для дерева. Інгредієнти: 1. Бджолиний віск 2. терпентінное масло (скипидар) 3. Лляна олія.

Рідкий віск швидко засихає, добре просочує дерево, але не закупорює пори.

Поняття обробки дерева воском, її переваги

При обробці деревини воском на її поверхні утворюється тонка плівка, яка виконує захисні функції.

Одночасно з цим він проникає глибоко в пори дерева, заповнює їх, але не закупорює, а дозволяє дихати.

На незахищеному дереві утворюється грибок, який псує структуру дерева і його зовнішній вигляд.

Слід перелічити основні переваги воскової просочення для дерева:

  1. Екологічність.
  2. Водовідштовхувальні властивості.
  3. Захист від забруднень.
  4. Стійкість до подряпин.
  5. Естетичний ефект.
  6. Прояв текстури дерева.
  7. Довговічність.
  8. Натуральний запах.

До складу воску для обробки дерева можуть входити наступні його різновиди: бджолиний, натуральний португальська, карнауби і інші компоненти. Для зручності обробки поверхні в воскову суміш в якості размягчители додається скипидар. Можливо поєднання воску з рослинними оліями, виходить новий засіб для обробки деревини – масловоском.

При додаванні різних пігментів і колірних добавок можна отримати продукт з додатковими бажаними властивостями.

Воскова просочення для дерева може бути приготовлена ​​в домашніх умовах і застосована самостійно. Один з найпростіших рецептів такий: потрібно взяти 100 гр. воску, 25 гр. каніфолі, 50 гр. скипидару. Віск розплавити на водяній бані в емальованій посудині.

Не знімаючи його з вогню, додати каніфоль. Потім поступово влити скипидар. Для поліпшення властивостей продукту можна додати трохи прополісу. Суміш акуратно перемішати, зняти з вогню і перелити в підготовлену бляшану ємність.

При охолодженні вийде пастоподібна просочення для дерева.

Технологія вощіння дерева твердим воском

Колірна палітка твердого воску для дерева.

У зв'язку з тим, що віск бувають 3 видів: твердий, рідкий і водний, існують різні підходи при нанесенні їх на поверхню деревини. Слід розглянути кожен спосіб вощіння окремо.

Найпоширенішою є просочення воском твердої форми. Вощіння деревини таким просоченням є цілісний процес, що складається з декількох етапів:

  1. Підготовка матеріалу.
  2. Підготовка поверхні.
  3. Обробка поверхні дерева воском.
  4. Просушування і позбавлення від надлишків просочення.
  5. Шліфування.

Оптимальна схема захисту дерева.

Приступають до вощіння дерева з підготовки необхідних інструментів і матеріалів. Потрібно заздалегідь підготувати:

  1. Шліфувальну машинку.
  2. Просочення – рослинна лляне масло.
  3. Віск.
  4. Чисту тканину вовни або сукна.
  5. Пензлик.
  6. Бляшану ємність.

Після цього проводиться підготовка необхідної дерев'яної поверхні. За допомогою шліфувальної машинки будуть видалені усі нерівності, невеликі сучки і проводиться ретельна її очищення від бруду і пилу. В результаті повинна вийти рівна і чиста дерев'яна поверхню.

За допомогою кисті або м'якої тканини на всю площу наноситься рослинна просочення – лляне масло. Потім оброблена деревина залишається на деякий час на просушку, потім – шліфується. Найкраще зробити кілька таких підходів.

Схеми руху руки для обробки дерева воском.

Тепер поверхня дерева готова до вощіння. Твердий віск необхідно попередньо розтопити і помістити в бляшану ємність. Його нанесення проводиться м'яким чистим сукном або вовною шляхом втирання у напрямку волокон деревини.

Вкрита воском деревина залишається в спокої на 2-3 години для просушування.

Після цього для видалення надлишків воску всю поверхню дерева повторно протирають ганчіркою. Інакше надалі можуть утворюватися жирні плями. Слід врахувати, що віск для забезпечення більш вираженого ефекту глибини кольору і блиску може бути завдано зазначеним способом на поверхню неодноразово.

Заключним етапом вощіння є шліфування, яка проводиться за допомогою шліфувальної машинки.

Бувають випадки, коли необхідно надати дереву потрібний відтінок або усунути будь-які невеликі пошкодження поверхні. Віск відмінно підходить і для даних цілей. Для цього потрібно взяти віск з наявністю в його складі необхідних відтінків.

Для реставрації дерев'яної поверхні він вдавлюється в тріщинки і розтирається по поверхні. Пошкодження стають практично непомітними. Правильне покриття воском зберігається довгі роки.

Деякі особливості вощіння рідким і водяним воском

Вощіння твердим воском здійснюється за допомогою м'якої тканини.

Серед великого різноманіття воску особливе місце займає матеріал рідкої форми. Бувають випадки, коли просочення воском наноситься на поверхню дерев'яних меблів з великою кількістю декоративних елементів. Механічний пульверизатор для фарбування своїми руками?

Звичайна просочення дерева воском твердої форми тут не знадобиться, тому що важкодоступні місця не вийде обробити простий ганчіркою. Спеціально для таких випадків і були розроблені рідкі воскові склади. Така просочення воском наноситься пензлем.

Легко і дуже ефективно обробляються даними способом різьблення, фаски, куточки і інші елементи дизайнерських меблів. Нерівності і патьоки в цьому випадку виключені повністю. Рідкий віск має здатність до швидкого висихання.

Майстер, використовуючи просочення воском рідкої форми, завжди зможе зробити на свій розсуд оброблювану деревину блискучою або матовою.

Новинкою в області вощіння деревини можна вважати використання водяного воску. По-іншому його називають воскової блакиттю. Основу такого складу представляє вода. Перед використанням водяні воски розводяться водою.

Залежно від отримання бажаного відтінку кольору, в їх склад можна додати невелику кількість розчинника. Лазур може наноситися на будь-яку дерев'яну поверхню пензлем, валиком або з використанням розпилювача. Поверхня, покрита їй, має підвищений захист від забруднень, стійкість до стирання.

Таким чином, при необхідності обробки деревини не варто забувати вощіння – способу, перевіреного часом, підкуповує своєю натуральністю і ефективністю.

схоже

Воскова просочення для дерева. Інгредієнти: 1. Бджолиний віск 2. терпентінное масло (скипидар) 3. Лляна олія.

в цьому відео я хочу поділитися способом покриття дерев'яних виробів складом з воску і льняного масла.

в цьому відео я хочу поділитися способом покриття дерев'яних виробів складом з воску і льняного масла.

NEW Огляд лазні через 1 рік. Російська лазня своїми руками: https://youtu.be/gArr_KS8MrI Довго вибирав просочення для дерева.

Віск твердий також використовується в реставраційних цілях, проте дає кращий ефект при необхідності позбутися від недоліків, наявних на деревині.Кращі якості даного воску досягається завдяки високому ступеню міцності, підвищеної стійкості до впливів механічного характеру.

Спочатку віск або парафін розтоплюється на водяній бані. Замете, все мастики, які готуються на воску, розтоплюються на водяній бані, як варіант можна використовувати мікрохвильову піч, але, ні в якому разі не можна гріти на відкритому вогні. Маленький пульверизатор для фарбування своїми руками?

Товчена каніфоль виглядає як білий порошок і додається в розплавлений віск малими порціями до однорідної консистенції.

Гідрофобні просочення для дерева своїми руками наносяться на поверхні різними способами, однак найчастіше застосовується метод промазування і метод вимочування. Також потрібно враховувати, що наносити просочення на деревину можна тільки після попередньої обробки поверхні.

Легко і дуже ефективно обробляються даними способом різьблення, фаски, куточки і інші елементи дизайнерських меблів. Нерівності і патьоки в цьому випадку виключені повністю. Рідкий віск має здатність до швидкого висихання.

Майстер, використовуючи просочення воском рідкої форми, завжди зможе зробити на свій розсуд оброблювану деревину блискучою або матовою.

Масло і віск для дерева – 5 перевірених народних рецептів

Магазинний віск для дерева купити не проблема, але ціна на нього «кусається», а головне немає стовідсоткової впевненості в тому, що ти береш натуральний продукт. Народ зараз тягнеться до всього натурального, тому я зібрав 5 перевірених складів, які можна приготувати своїми руками. Тут ви знайдете віск і масло для дерева, як для зовнішніх робіт, так і для внутрішніх робіт, плюс склади для дерев'яного посуду.

Масловоском для дерева своїми руками приготувати цілком реально.

воскові суміші

Просочення дерева воском в чистому вигляді це перше, що спадає на думку домашньому майстру. Сама інструкція тут гранично проста і виглядає вона приблизно так:

ілюстраціїрекомендації
підготовка.

Обробляти ми буде кухонну підставку для ножів.

· В якості основного складу береться натуральний бджолиний віск (купувати краще на ринку у бджолярів або торговців медом);

· Наносити будемо пензлем з натуральною щетиною;

· Для прогріву бажано мати будівельний фен, але можна обійтися і побутовим;

· З посуду знадобиться каструля і банку під віск.

розігрів воску.

Натуральний бджолиний віск плавиться при температурі 62 – 70ºС, але плавити його потрібно на водяній бані, інакше він потемніє (підгорить).

· Наливаєте в каструлю води і ставите на плиту;

· На дно каструлі кладете якусь підставку або просто ганчірку;

· Кладете в банку віск, занурює банку в каструлю і чекаєте поки віск розтане.

нанесення воску.

Для того щоб розігрітий, рідкий віск для дерева добре вбрався в цей самий дерево, заготовку також потрібно розігріти.

Найпростіше розігріти дерев'яну заготовку в духовці це можна зробити поки плавиться віск.

Після чого берете кисть і «фарбуєте» воском заготовку.

чистова обробка.

Нанести рівномірно віск пензлем не реально, у міру охолодження складу, товщина шару буде збільшуватися, тому після нанесення надлишки воску потрібно зішкребти з заготовки.

Для роботи можна взяти пластикову картку, ніж використовувати не бажано, можна подряпати поверхню.

Далі берете фен, направляєте його на заготовку і натираєте розігріту поверхню х / б тканиною.

Запам'ятайте загальне для всіх рецептів правило: твердий віск для косметичної обробки і тим більше просочення деревини не використовується ніколи! Склад повинен бути рідким або пастоподібною, але ніяк не твердим.

Викладений вище спосіб хороший, але у нього є ряд серйозних мінусів:

  • Віск швидко застигає і якщо доведеться покривати щось об'ємне, наприклад, меблі віск потрібно буде постійно підігрівати, плюс багато мороки з зачисткою заготовки після нанесення;
  • Як би ви не намагалися натерти заготовку дрантям або повстю, блиску ви ніколи не досягнете, поверхня залишиться матовою;
  • Якщо не доглядати за натертої воском річчю, то вона покриється пилом і цей пил в'їсться. Щоб повернути первозданний вигляд вам доведеться повторювати весь цикл заново, тобто: відшліфувати наждаком, покривати гарячим воском і натерти.

Називати вище викладений порядок дій рецептом якось навіть язик не повертається це скоріше технологія нанесення, я розповів про неї, щоб ви мали уявлення про основи, а тепер ми переходимо до конкретних рецептах.

Рецепт № 1. Розрахований на обробку меблів

Для меблів актуальна проблема в'ївся пилу, як би ви не витирали свої меблі, а згодом на чистому воску наліт все одно з'явиться. Щоб уникнути цієї проблеми і при цьому не втратити в натуральності та якості, наш мудрий народ придумав змішувати гарячий віск з каніфоллю.

Рецепт воскової просочення для меблів.

Каніфоль виступає як кристалізатор і сприяє утворенню міцної плівки на поверхні, при цьому дерево буде дихати. Скипидар додається в якості розчинника, він не дасть суміші швидко застигнути і ви, встигнете спокійно обробити поверхню.

Склад готується на водяній бані, черговість дій приблизно така:

  • Першим розігрівається до рідкого стану бджолиний віск;
  • Коли близько половини обсягу воску розтане можна додавати каніфоль, причому каніфоль бажано розтовкти;
  • Після повного розчинення воску і каніфолі до складу додається скипидар і все це ретельно розмішати.

Для внутрішніх робіт я рекомендую брати жовчний скипидар, ціна на нього трохи вище, але зате він менше смердить.

Технологія обробки меблів трохи відрізняється від вище описаного варіанта.

  1. В даному випадку після нанесення готового складу ви залишаєте річ в спокої на 3 години;
  2. Далі берете будівельний фен і розігріваючи поверхню, витираєте з неї надлишки суміші і знову даєте заготівлі охолонути ще протягом години;
  3. На третьому етапі з легким підігрівом активно поліруете заготовку, дзеркального блиску ви не досягнете, але благородний відлив, безсумнівно, отримаєте.

Віск з каніфоллю і чистий віск для дерев'яної підлоги або стін теоретично використовувати можна, але краще сюди підійде масло віск, про який я розповім трохи пізніше, у відповідній главі цієї статті.

Рецепт № 2. Недорога зовнішня обробка

Натуральний бджолиний віск для зовнішніх робіт використовувати дуже дорого, плюс немає особливої ​​необхідності в стовідсотково натуральної просочення зовні будівлі. Замість воску набагато дешевше буде взяти звичайний білий або будь-якої іншої парафін.

Недорога просочення на парафіні для зовнішніх робіт.

В ідеалі замість бензину краще використовувати очищений ацетон, він, звичайно, обходиться дорожче, але зате запах вивітрюється набагато швидше. Бензин також краще взяти якомога більше чистий.

І не забувайте – як ацетон, так і бензин відносяться до легко займистих рідин. Великі обсяги взагалі краще готувати на повітрі, інакше в закритому приміщенні пари при високій концентрації можуть вибухнути від будь-якої іскри.

Воскові суміші з додаванням олії

Під дерево просочення робиться з додаванням олії. Такі склади хороші з усіх боків.

  • Масляний склад дозволяє проникнути просочення набагато глибше в деревину;
  • Всі масляні суміші після застигання залишаються або рідкими, або перетворюються в пасту, а значить, завжди готові до повторного нанесення без розігріву;
  • Масло надає деревині додатковий блиск і красивий відлив.

Рецепт № 3. Універсальний склад

Теоретично даної сумішшю можна обробляти будь-яку деревину, від стін і підлоги, до посуду, але багато хто побоюється присутності там скипидару і каніфолі.

З цього приводу слід зауважити, що скипидар субстанція летюча і вона повністю випаровується, а каніфоль, по-перше, для людини нешкідлива і по-друге, її там всього 5% від загальної маси.

Універсальний олійно-воскової склад для внутрішніх робіт.

Лляна олія для дерева підходить практично ідеально, але, тим не менш, це не єдиний варіант, його можна замінити оливковою і навіть соняшниковою. Єдине, що я не радив би робити, так це лити туди машинне масло, запах ви потім нічим не приберете.

Просочення дерева лляною олією в чистому вигляді також практикується, але на великі предмети масло потрібно рясно наносити від 3, до 5 разів з інтервалом в добу, плюс після першого разу поверхню шліфується тонким наждаком, щоб зняти ворс.

Посуд просочити чистим маслом набагато простіше, плюс тут дерево можна ще й затонувати. Якщо пояснювати в двох словах, то масло наливається в ємність і туди ж кидається посуд або вироби.

Маслом посуд можна не тільки насичують, але і тонувати.

Якщо дерево потрібно просто просочити маслом, то все це доводиться до кипіння і через 5 – 7 хвилин вироби виймаються. Щоб затонувати, заготовки доведеться прожарити у фритюрі, як картопля. Весь процес детально показаний на відео в цій статті.

Рецепт № 4. Додаємо прополіс

Прополіс це також повністю натуральний продукт, який виходить в результаті життєдіяльності бджіл, більш того, прополіс вважається лікувальним і навіть входить в деякі лікарські препарати.

Обробка сумішами на прополісі не тільки екологічно чиста, але ще і лікувальна.

Технологія така ж, як і в попередніх варіантах: розтоплює, 2 рази наносите і поліруете. Мабуть, єдиний мінус рецепта в тому, що ця суміш вийде набагато дорожче інших, адже прополіс коштує недешево, тому даним складом зазвичай просочують тільки посуд.

Рецепт № 5. Додаємо смалець

Для тих, хто не в курсі, смалець це перетоплений свинячий жир або сало. Зовні результати обробки сумішшю з прополісом і сумішшю на смальці нічим не відрізняються, але смалець коштує копійки, тому рецепт обходиться набагато дешевше.

Смалець може стати вдалою заміною прополісу.

Як ви мабуть вже зрозуміли, покрокова інструкція не змінюється: розігріваємо на водяній бані, добре перемішуємо і не менше 2 разів наносимо склад на виріб з наступним поліруванням.

Кольоровий віск для дерева в домашніх умовах зробити складніше, можна помилитися в пропорціях і не вгадати тон. Вам легше спочатку затонировать деревину, наприклад, розчином марганцівки, а потім обробляти її одним з перерахованих вище складів.

висновок

Я перерахував лише найбільш поширені склади, але їх існує набагато більше і якщо ви, знаєте ще рецепти, як приготувати віск для дерева, ласкаво просимо в коментарі це буде корисно всім.

Просочити дерев'яний посуд своїми руками можна в домашніх умовах.