2023
Breaking News

Септики для дачі Тритон – особливості конструкції установка відео

Септики для дачі Тритон – особливості конструкції установка відео

Відгуки про септику

Що кажуть про септику покупці:

  1. Вибирали септик на дачу, щоб недорогий, але ефективний, так як живемо там всією сім'єю весь сезон. Зупинили свій вибір на моделі Тритон Т, сподобалося, що недорогий і має три камери, тобто, відстоюватися стоки будуть якісно. Встановили в комплекті з фільтрувальним колодязем. Дуже задоволені, відкачування провели в кінці сезону, але, в принципі, можна було цього і не робити. Осадка було мало, можна відкачувати раз в два роки.
  2. Встановлював септик Тритон на дачі сам. В принципі, все просто, найбільша складність – яму викопати. Тепер живемо на дачі, як «королі», зі зручностями в будинку. Септик дуже хороший, недорогий і простий (значить, не зламається), для дачі – саме те!

Отже, септик Тритон – недорога, практична і досить ефективно працює установка для місцевої каналізації, влаштовується в заміському будинку. Завдяки різноманіттю моделей, завжди є можливість підібрати установку, яка найкраще підійде для місцевих умов.

Септики Тритон мають ряд переваг, завдяки яким вони швидко стали популярними серед власників приватних будинків. Їх головні переваги – це:

  • Низька вартість, яка особливо цінується, якщо септик встановлюється на дачній ділянці і використовується не постійно, а лише протягом дачного сезону. Але і для тих, хто цілий рік проживає за містом, невисока ціна є великим плюсом.
  • Високий рівень очищення стічних вод при установці інфільтратора або поля аерації (до 98-100%).
  • Різноманітність модельного ряду дозволяє вибрати модель, яка за конструкцією і продуктивності підійде для використання в умовах вашого заміського ділянки.
  • Установка працює автономно і не залежить від електроживлення.
  • Устаткування виключає наявність будь-яких неприємних запахів. Санітарні норми не порушуються.
  • Корпус септика виготовляється з полімерних матеріалів, тому прослужить такий виріб не менше 50 років, не вимагаючи ремонту.
  • Септик Тритон легко встановлюється. Його монтаж можна виконати своїми руками. Обслуговування також не викличе труднощів, головне періодично видаляти нерозчинний осад з ємності.

Серед основних недоліків септика Тритон відзначають:

  • неможливість стовідсоткової очищення стічних вод без установки інфільтратора або поля аерації, які вимагають наявності додаткової площі на ділянці;
  • неготовність споруди впоратися з роботою в ситуації, коли кількість стоків перевищує розміри ємності;
  • необхідність частого очищення поля фільтрації при занадто брудних стічних водах.

Переваги септика Тритон, в порівнянні з іншими автономними очисними системами, – в довговічності, міцності і надійності. Завдяки поліпропілену, з якого виготовляються ємності, гарантійний термін служби септика – 50 років. За рахунок великого обсягу стічних вод, що переробляються системою за одну добу, септик має високий показник продуктивності. Вдаватися до послуг асенізатора доводиться в середньому не частіше 1 разу на рік, а при систематичному використанні анаеробних бактерій – 1 раз в 5 років.

Мої бабуся і дідусь обожнюють дачу. Живуть там все теплу пору року. Нещодавно придбали для них септик Тритон-міні. Поки проблем немає. Я вважаю, що це найкращий варіант для літніх людей.

Ми з чоловіком дуже задоволені установкою септика. До цього у нас в заміському будинку була звичайна вигрібна яма. Від неї виходив неприємний запах. Тепер таких проблем немає. Ніщо не псує наш відпочинок, а господарські потреби задоволені повністю. Крім того дуже радує, що не потрібно платити за електроенергію для переробки відходів. До речі, ми навіть не зверталися до фахівців за допомогою в установці. Чоловік і родичі зробили все самостійно.

Довго думали і вибирали очисну систему.Септик Тритон спочатку викликав сумніви через необхідність встановлювати інфільтратор, але, подумавши, вирішили все ж спробувати. Виявилося, що нічого складного в цьому немає і коштує він недорого. Зате тепер не переживаю за екологію своєї ділянки і якість води в колодязі.

Тритон привернув нас низькою ціною і легкої установкою. Та й обслуговування виявилося дуже простим. Мої батьки в минулому році поставили такий септик і поки цілком задоволені. Перша очищення асенізатором пройшла швидко. Очікували сильний запах, але його не було.

Всі очисні установки мають ряд позитивних і негативних характеристик, і септики для дачі Тритон не стали винятком із цього правила. У Мережі зустрічаються не тільки позитивні, але і негативні відгуки про роботу окремих моделей даної продукції. Ми спробуємо дати оцінку деяким з них і проаналізуємо переваги і недоліки експлуатації септиків Тритон в конкретних умовах. А почнемо ми, мабуть, з самого неприємного – з негативних відгуків про роботу Тритон.

Перевагою і, одночасно, недоліком септиків Тритон є простота їх конструкції. Серед досить значного модельного ряду виробів, призначених для очищення стічних вод, можна виділити моделі з трьома, двома і однією секцією, в яких протікають в основному процеси відстоювання. З огляду на те, що очищення проходить в анаеробних умовах, ні про яке повноцінне біологічному розкладанні органіки стоків мови не йде.

Всі септики Тритон потребують подальшої грунтової фільтрації. Зустрічаються негативні відгуки про септики Тритон Міні, причому невдоволення викликане саме неповноцінною очищенням на стадії відстоювання. Справа в тому, що дана установка показує прекрасні результати лише за умови рідкісного використання, що робить її ідеальною для дачі, але ніяк не для заміського будинку, в якому постійно живуть люди. Тому септики Тритон здебільшого підходять людям, економно витрачає воду.

Проте, той же септик Тритон Мікро, Міні, ЕД або Т заслуговують на увагу і поважних відгуків покупців з наступних причин:

  • вони дешевше аналогічних рішень;
  • септики прості в експлуатації і є автономним енергонезалежним рішенням;
  • вони легко встановлюються (установка може проводитися своїми руками і не вимагає спеціальних знань);
  • септики надійні і довговічні (в них просто нема чому ламатися).

Відео по темі

переваги

Використання будь-яких моделей септиків Тритон має багато плюсів, переконатися в цьому можна, прочитавши відгуки споживачів. Ось основні плюси даних установок:

  • Доступна ціна. Не секрет, що при облаштуванні дачі багато хто намагається знайти бюджетні рішення, тому покупка дорого септика може не вписуватися в плани господарів. Невисока ціна на септики Тритон дозволяє вирішити проблему організації місцевої каналізації з мінімальними витратами. А можливість встановити моделі невеликої продуктивності своїми силами ще більше скоротить витрати.
  • Широкий і різноманітний ряд моделей дозволяє підібрати септик, який найкращим чином підійде до місцевих умов. Виробник пропонує моделі, що ідеально підходять для невеликих літніх дач, а також для просторих котеджів, призначених для постійного проживання.
  • Установки повністю автономні, для їх роботи не потрібне підключення електроживлення;
  • Монтаж досить простий, постійного обслуговування не потрібно. Необхідно тільки періодично видаляти накопичився осад
  • Корпуси всіх моделей виготовляються з полімерних матеріалів, який не схильний до корозії. Крім того, конструкція гранично проста, в ньому просто немає деталей, які могли б зламатися. Все це забезпечує надійність установки і її тривалий термін служби.

Септик Тритон є вітчизняним продуктом, його виробник – російська компанія Тритон Пластик, що спеціалізується на випуску енергонезалежних очисних споруд і ряду складних виробів із пластику.

Септик Тритон заслужив позитивні відгуки численних власників, також споживачеві добре відома інша серія аналогічних резервуарів від компанії з комерційними назвами Танк, Біотанк, Десептикон.

Використання септиків Тритон притаманні такі переваги:

  • Відносно невисока ціна, доступна широкому ряду споживачів.
  • Мала вага моделей, розрахованих на одну родину.
  • Проста установка з можливістю монтажу виробів своїми руками.
  • Різноманітний модельний ряд, розрахований на обслуговування будинків з числом проживають від 2 до 60 осіб.

Автономна каналізація з колодязем для підйомного електронасоса – схема

  • Число камер в ємностях Тритон в кількості 3-х оптимально для виробів такого призначення.
  • Матеріал виготовлення септиків – поліетилен низького тиску ПНД має високий термін служби до 50 років, виробник дає гарантію на 20 років експлуатації.
  • Конструкція відрізняється високою герметичністю і надійністю.
  • Застосування анаеробних бактерій в септиках Тритон підвищує ефективність очищення з 50% до 75 – 80%.
  • При використанні в системі очищення анаеробних бактерій необхідність в викачуванні відходів асенізаторської машиною виникає не частіше ніж один раз на рік.
  • Септики Тритон, зроблені з поліетилену, витримують температуру до -30 ° С, має еластичність і в той же час високою міцністю.
  • Виробник, крім септиків, поставляє на ринок ряд допоміжного устаткування – інфільтратори, колодязі для електронасосів, кришки і горловини для зміни конфігурації камер.

Монтаж Тритон Мікро і Міні

Моделі і різновиди

Септик Тритон міні інфільтратор

Іноді септик Тритон міні називають, як Танк міні. Це пов'язано з тим, що міні-модель була розроблена двома виробниками одночасно. При створенні невеликого септика враховувалися всі недоліки інших септиків, а також потреба населення в компактних, але разом з тим високоефективних очисних установках.

Тритон міні розрахований на одноразове користування каналізацією 2-3 мешканців як при постійному проживанні, так і епізодичному.

Для виробництва септиків Тритон міні і інфільтраторов тієї ж моделі використовується поліетилен низького тиску. Герметичний корпус має дві камери, в яких відбувається биомеханическая очищення рідини. На виході з септика рівень очищення досягає 65%, подальша доочищення проводиться в інфільтраторе або на поле аерації, де ступінь очищення вже становить 98%, що відповідає всім наявним нормам і дозволяє безпечно утилізувати воду в грунт.

Заявлена ​​виробником потужність очисної системи – 400 літрів на добу, критичний скидання – до 500 літрів. Однак, як показала практика використання моделі Тритон міні, рекомендований для якісного очищення та уникнення занадто швидкого замулювання інфільтратора кількість стічних вод становить близько 250 літрів на добу. Такий продуктивності досить для постійного обслуговування 2 осіб і більше, за умови економного використання води.

  1. Обсяг септика – 750 літрів.
  2. Маса виробу – 85 кг (маса інфільтратора – 20 кг).
  3. Габарити – 1250 × 820 × 1700 мм (габарити інфільтратора – 1800 × 800 × 400 мм).

Септики «Тритон» розрізняються за формою, розмірами і конструктивним особливостям. Найбільш відомими з модельного ряду є септики Тритон-міні, Тритон-мікро, Тритон-ЕД, Тритон-Т і Тритон-Н. Зупинимося докладніше на кожній моделі:

  • Тритон-міні з об'ємом 750 л і товщиною стінок 8 мм розрахований на обслуговування каналізації для одного-двох користувачів. Септик витримує низьку температуру і не викликає складнощів в застосуванні. Підходить для одночасного використання мийки, душа і туалету.
  • Тритон-мікро здатний очищати до 150 л води на добу.Підходить для обслуговування 1-2 чоловік або непостійного проживання сім'ї з 2-3 чоловік. Ідеальний варіант для лазні або гостьового будиночка, а також для дачного туалету.
  • Тритон-ЕД складається з двох секцій для аеробного розкладання органіки. Його обсяг від 1800 до 3500 л. В добу очищає до 1200 л води. Невисокий рівень чистки (не більше 60%), вимагає установки додаткового інфільтратора. Тритон-ЕД може обслуговувати заміський будинок з постійним проживанням 3-4 чоловік.
  • Тритон-Т має кілька модифікацій, що залежать від кількості споживачів. Септик складається з трьох секцій, які послідовно очищають стічні води від великих і дрібних домішок. Установка цієї моделі також вимагає додаткового поля аерації (грунту, засіяної аеробними бактеріями) або інфільтратора.
  • Тритон-Н не припускав виходу очищеної води в грунт. Вона залишається в ємностях і викачується асенізаційної машиною. Ємності при товщині від 14 до 40 мм можуть накопичувати від 1000 до 40000 л. води. Такий обсяг резервуара підходить для постійного проживання до 20 і більше осіб в заміському будинку. Найчастіше його набувають для установки на ділянках з невеликою площею або з високим рівнем грунтових вод.

З таблиці видно, що існує велика різниця між цінами на моделі

Так, наприклад, мінімальна вартість септика Тритон-Т становить 20 000 рублів, а максимальна – понад 600 000. Тут все залежить від продуктивності моделі. Чим більший обсяг стічних вод на добу переробляє система, тим вище ціна.

Вартість монтажу септика також залежить від його обсягу. Вона може складати від 20 000 до 150 000 рублів. При бажанні заощадити цю суму, всі роботи можна зробити своїми руками. Легкість установки відрізняє септик Тритон від інших очисних споруд.

Вартість інфільтратора, який краще придбати одночасно з накопичувальною ємністю, становить від 3500 до 4000 рублів при обсязі 400 л.

Якщо замість інфільратора ви плануєте створити поле аерації, потрібно буде придбати необхідні аеробні бактерії.

Фахівці, які часто встановлюють різні моделі очисних споруд, відзначають, що часто піар різних моделей септиків не відповідає дійсності. Ця свідомо робить хороший імідж очисним конструкціям, але критичні висловлювання на різних інформаційних ресурсах про лідерів продажів, включаючи септик «Танк», кажуть, що ця модель дійсно хороша в роботі і не всі відгуки про неї – рекламний хід.

Важливо! Негативний імідж моделі очисних споруд «Танк» виникає через причин не пов'язаних з їх конструкцією, а непрямих:

  • Власник заміського ділянки неправильно оцінив обсяги побутових стоків і вибрав модель очисної споруди, яка не може впоратися з підвищеним навантаженням.
  • В процесі установки очисних споруд відбулися технологічні порушення монтажу.

Пропонований виробником модельний ряд очисних споруд «Танк».

параметританк 1танк 2танк 2,5танк 3танк 4
Кількість людей (чол.)від 1 до 3від 3 до 4від 4 до 5від 5 до 6від 7 до 9
Продуктивність л / добу600800100012001800
Габаритні розміри (м.)1,2х1,0х1,71,8х1,2х1,72,03х1,2х1,852,2х1,2х2,03,8х1,0х1,7

Переваги очисних споруд з модельного ряду «Танк», які часто зустрічаються у відгуках покупців для заміських ділянок:

  1. Доступна ціна очисних конструкцій.
  2. Якісне очищення.
  3. Немає витрат на утримання, повна автономія споруди в роботі.
  4. Легко обслуговується.

Більш докладний розбір технічних характеристик септиків дозволить вам скласти повне уявлення про кожну модель Тритон окремо. Зверніть увагу на різноманітність конструкцій, обсяг, продуктивність і особливості установки.

Не дивуйтеся, якщо в прайс-листах деяких підприємств, що реалізують продукцію під маркою Тритон, ви не знайдете пристрої з такою назвою.Справа в тому, що Тритон Мікро перейменований в Танк Мікро – по суті, це одне і те ж виріб. Воно виготовлене з поліетилену низького тиску і призначений для використання в регіонах з заморозками до -30? С. Продуктивність – 150 л / добу, максимальне навантаження – 180 л / добу.

Резервуар має форму бочки з звуженою верхньою частиною – горловиною. Після установки пристрою кришка, через яку виводиться вентиляційна труба, повинна знаходитися вище рівня грунту

Призначення септика Тритон Мікро може бути різним:

  • заміна вигрібної ями на період будівництва заміського будинку;
  • компактний постійний септик для дачі або будиночка для гостей;
  • окремий резервуар для банних стоків;
  • складова частина зливової каналізації.

Відмітна особливість – невеликий обсяг ємності. Для будинків з великою кількістю мешканців це властивість є недоліком, для маленького дачного будиночка з періодичним відвідуванням – перевагою. Тритон Мікро поставляється в парі з інфільтратором, а також обладнанням для установки – горловиною і кришкою (тобто зовнішньої частиною).

Для монтажу септика необхідний невеликий котлован зі стабільним вирівняним дном (за розмірами септика 1,5 м х 0,76 м по 0,3 м з кожного боку), при наявності інфільтратора – додатковий котлован ()

Таким чином, в комплект входять:

  • очисний пристрій об'ємом 450 л і вагою 40 кг;
  • інфільтратор об'ємом 400 л і вагою 20 кг;
  • горловина;
  • кришка.

Вартість Тритона Мікро в комплекті обійдеться дешевше – 11 900 руб. Варіант без інфільтратора коштує 8 990 руб., Інфільтратор окремо – 3 500 руб. Це найбільш економічна з усіх представлених виробником моделей. Завдяки невеликому обсягу і вазі пристрій легко транспортувати і встановлювати.

Традиційна назва септика – Тритон Міні – можна зустріти в статтях, проте вироби з таким найменуванням уже не існує. Спочатку воно було перейменовано в Танк Міні, а в подальшому повністю знято з виробництва. На заміну прийшов класичний двокамерний септик Мікроб, який має два різновиди, що відрізняються конструкцією:

  • Мікро – в вертикальному виконанні (об'ємом від 450 л до 900 л);
  • Стандарт – в горизонтальному виконанні (об'ємом 1200 л і 1800 л).

Як і Танк Мікро, Мікроб призначений для обслуговування невеликих заміських будиночків з непостійним режимом проживання або додаткових будівель: гостьових будинків, бань.

Матеріал для виробництва резервуарів і інфільтраторов – поліетилен низького тиску – запобігає передчасному зносу і збільшує термін служби до 50 років

Існує обмежений модельний ряд, представлений чотирма пристроями. Однак виробник дає гарантію, що навіть самий маленький резервуар здатний забезпечити комфортне життя одній людині і перенести додаткове навантаження в разі приїзду родичів або гостей.

Один Мікроб 450 здатний одночасно обслуговувати один туалет і одну раковину з краном. Перевагами компактної моделі вважають невелику вагу, аналогічні габарити, легкий догляд

При дотриманні правил використання резервуар досить чистити 1 раз в рік, напередодні консервації на зиму. Гідність усієї лінійки – невисока вартість:

  • резервуари – від 9 900 руб. до 23 000 руб .;
  • інфільтратор Тритон – 4500 руб .;
  • горловина – 2 100 руб.

Додатково можна придбати кришку (2 100 руб.) І дренажний насос (від 3 500 руб.). Насос занурюється в колодязь, який встановлюють після інфільтратора. Вартість колодязя – 9 800 руб.

Існує безліч варіантів установки септика Мікроб: для високого і низького рівня грунтових вод, з фільтруючим полем або поглинювальним колодязем. На схемі – типовий монтаж для всмоктуючих грунтів

Установка проводиться самостійно, відповідно до інструкції, що додається. Після монтажу не можна застосовувати техніку для зворотної засипки, щоб не пошкодити корпус пристрою. Категорично забороняється влаштовувати над септиком транспортні шляхи.Найближчу висадку дерев проводити на відстані 3 м. Згідно з санітарними нормами, фільтруючі пристрої слід розташовувати не ближче 15 м до свердловин і криниць.

На відміну від двокамерних септиків, Тритон Н не має зливного виходу, отже, є звичайною накопичувальної ємністю. Однак попит на конструкції даного типу великий, тому виробник розробив досить велику лінійку моделей, що відрізняються обсягом – від 1000 л до 60 000 л.

Модельний ряд септиків «Тритон»

Тритон Міні

Для невеликих дач з проживанням / знаходженням 1-2 людина не потрібні великі обсяги. За нормами витрата в місті на одну людину 200 літрів на добу. На дачі ця цифра значно менше – 120-150 літрів вистачить з великим запасом. Знову ж, за нормативами обсяг септика повинен дорівнювати потроєному обсягом стоків за день.

  • обсяг – 750 літрів;
  • переробка на добу – 400 літрів стоків;
  • залповий скид – не більше 500 літрів;
  • розміри 1250 * 820 * 1700 мм;
  • вага – 85 кг.

Схема установки септика Тритон Міні

Це однокамерний септик. Так як ступінь переробки в одній камері дуже низька – близько 20-30%, у другій частині корпусу встановлений біофільтр. Це пристрій плаваючого типу, в ємності знаходиться біологічна засипка, яка покращує очищення. З виходу септика Тритон Міні стоки відводять на один з пристроїв фільтрації, можна – на пропоновані тим же виробником інфільтратори.

У ємності знаходиться біологічно активна засипка. Вона необхідна для кращої переробки стоків

Навіть при такому влаштуванні ступінь очищення стоків буде дуже низькою. Фільтруючі пристрої дуже скоро засмітяться, доведеться все змінювати або будувати нові. Поліпшити ситуацію може використання біопрепаратів, що поліпшують переробку. Але підбирати їх треба уважно – вони повинні розмножуватися без кисню (анаеробні бактерії). Зазвичай на упаковці написано що вони підходять для вигрібних ям та септиків класичного типу.

Тритон Мікро

Ще менший обсяг має Тритон Мікро. Це взагалі одна фільтруюча камера без будь-яких додаткових пристроїв. Ступінь очищення стоків буде дуже низькою – не більше 20-25%. Якщо відвести такі стоки на поля фільтрації, то смердіти вони (поля) будуть нещадно. Вихід той же – додавати бактерії, але краще поставити трикамерний септик (або три таких однокамерних, пов'язаних між собою трубами переливу, але вийде це дорожче).

Септик Тритон Мікро – зовнішній вигляд і приклад установки

Параметри септика Тритон Мікро:

  • обсяг – 450 літрів;
  • переробка на добу – 150 літрів стоків;
  • залповий скид – не більше 180 літрів;
  • розміри 860 * 1500 мм;
  • вага – 40 кг.

Загалом, цей варіант септика без доопрацювання не дасть нормального рівня очищення стоків. Рекомендувати його до використання можна тільки з солідною системою доочистки, а її пристрій обійдеться набагато дорожче покупки трикамерного септика невеликих обсягів.

Приклад організації каналізації при високому УГВ

Ще варіант використання Мікро-Тритона – як накопичувального колодязя при влаштуванні більш складної системи очищення, коли після виходу септика ставлять накопичувальний колодязь, а з нього за допомогою фекального або дренажного насоса перекачують на насипні поля фільтрації. Такий пристрій необхідно при високому рівні грунтових вод і поганий проводить здатності грунтів.

Тритон Мікроб

Мабуть взявши до уваги низький ступінь очищення моделлю Мікро, виробники зняли його з виробництва, замінивши моделлю Мікроб. Цей варіант має більш потужний ребра і дві камери, також вхідні труба виведена вище, що буває зручніше при монтажі.

Нові мінісептікі для дачі – Тритон Мікроб

Дві камери – це краще ніж одна, навіть не дивлячись на те, що розділена вона вертикально. Треба зауважити, що в стандартній комплектації приварюється горловина 300 мм висотою (на замовлення можуть зробити 500 мм висотою). Малої висоти горловина не завжди зручна.Каналізаційні труби повинні від будинку йти під ухилом близько 2 см на метр.

Відносно невисока горловина погана ще тим, що товщина шару землі над септиком зменшується. Тому утеплення верхній його частині під час установки повинно бути якіснішим.

У цій моделі вже є кілька варіацій – на різний обсяг.

Септики Тритон поставляються на ринок з обсягом резервуарів від 1000 до 30000 л. Даний параметр вказаний в їх маркуванні цифровим позначенням від 1 до 30, наприклад, септик Тритон-Т-3 означає камеру об'ємом 3000 л.

При випуску перших виробів серії Тритон виробник додавав для зручності споживача до назви деяких моделей словосполучення Мікро і Міні, що вказують на їх незначний обсяг. Резервуар Тритон Мікро випускався об'ємом 450 л (камера розрахована на добове обслуговування одного – трьох осіб), а септик Тритон Міні мав місткість в 750 л (підходить для постійного проживання чотирьох – п'яти осіб).

В даний час моделі Міні і Мікро не виробляють, їх аналогами є Танк Мікро (середня вартість 12000 руб.) І Танк Міні (ціна близько 18000 руб.), А обсяг всіх виробів серії Тритон, як зазначено вище, позначається цифровими символами.

Тритон Т

Основний продукт компанії, що включає в себе 19 типорозмірів резервуарів з ємністю від 1 до 30 кубометрів. Всі вироби мають однакове конструктивне виконання у вигляді горизонтально розташованої цистерни з центральної горловиною. Усередині ємність септика розділена на три камери – це дозволяє ефективно очищати фекальні стоки, отримуючи на виході більш чисту воду, ніж в двокамерних моделях.

Процес очищення в трикамерному резервуарі відбувається наступним чином.

Стоки потрапляє в приймальну камеру, що виконує функції відстійника, в ній відбувається поділ зважених фракцій на дві складові – частина перероблених анаеробними бактеріями органічних відходів осідає на дно ємності, а більш легкі фракції і жир спливають на поверхню. Під час відстоювання в ємності відбуваються складні денітріфікаціонние процеси (відновлення нітратів до газоподібних оксидів і молекулярного азоту в анаеробних умовах), що супроводжуються розпадом великих органічних фракцій, кислим і метановим бродінням.

Стоки з верхньої частини відстійника через патрубок, розташований нижче поверхневих шарів на великій відстані від дна (в цьому місці знаходиться найбільш прозора відстояна рідина), надходять в наступну камеру, де відбувається подальша переробка стічних вод бактеріями.

На виході останньої камери розташований вузол зі звучною назвою третинний сепаратор гідроциклонами принципу дії (фраза взята з технічного паспорта аналогічного септика Танк). Насправді гідроциклони сепаратор – це складний технічний пристрій для відділення газу від нафти, в септику це всього лише невелика камера, призначена для розміщення в ній додаткової фільтрує засипки.

Зовнішній вигляд Тритон Т і його монтаж в системі з дренажним колодязем

Тритон Н

Моделі Тритон Н є накопичувальними ємностями, вони представляють собою об'ємну камеру горизонтального розташування з центральної витягнутої горловиною. У торговельній мережі представлено понад 2-х десятків моделей накопичувальних ємностей бренду Тритон з ємністю резервуарів від 1000 до 60000 л (модель Н-60). Так як резервуари великих розмірів відчувають підвищені навантаження, товщина їх стінки доходить до 60 мм, в накопичувальних камерах невеликих обсягів стінка має товщину 14 мм.

При монтажі накопичувальних цистерн їх встановлюють на подушку з бетону або укладають на бетонну плиту, обсипання роблять цементно-піщаною сумішшю. Для захисту від замерзання стоків в зимовий час використовують більш глибоке занурення резервуарів в грунт з використанням додаткової горловини на 500 мм. Подовжує насадка реалізується фірмою виробником.

Прайс-лист на моделі Тритон Н

Тритон ЕД

Серія Тритон ЕД є 2-х камерні моделі, налічує три модифікації:

  • Тритон ЕД-1800 – вертикальний септик об'ємом 1800 л і масою 75 кг, розрахований обслуговування сім'ї чисельністю до 3-х чоловік.
  • Тритон ЕД-2000 – септик горизонтального розташування з об'ємом 2000 л, призначений для забезпечення життєдіяльності 3-4 чоловік.
  • Тритон-ЕД-3500 – має горизонтально розташовану камеру на 3500 л, призначений для сім'ї з 5 – 7 осіб.

Двокамерний септик працює за наступним принципом: фекальні стоки потрапляють в первинний відстійник, де з плином часу відбувається їх поділ на важкі і легкі фракції, які відповідно спливають на поверхню або осідають на дно. Частково освітлена рідина з поверхневих шарів через встановлений в розділової стінці патрубок перетікає в другу камеру, де відбувається її подальше відстоювання. Як і в трехкамерной моделі, в септику ЕД для підвищення ефективності очищення можна додатково використовувати анаеробні бактерії.

Зазвичай комплектація ЕД доповнюється подовжує горловиною висотою і шириною 500 мм, і кришкою діаметром 510 мм.

Тритон ЕД – Зовнішній вигляд і вартість

  1. Тритон-ЕД – складається з двох резервуарів, які діляться на дві камери. Пройшовши через усі 4 камери, очищена на 60 – 70% вода відправляється в грунт. Так як рідина на виході виходить не досить чистою, необхідна установка системи доочистки – інфільтратор або влаштування полів фільтрації. Продуктивність септика Тритон-ЕД дорівнює 1200 літрів на добу. Зручний монтаж – можна встановити як вертикально, так і горизонтально, в залежності від розміру ділянки і потреб.
  2. Тритон-Т – горизонтально витягнутий пластиковий корпус має три відсіки, в яких відстоюються стоки. У першій камері осідають найважчі, нерозчинні частинки. У другій на дно осідають частки не осіли в першій. У третій відбувається більш тонке очищення води. Може комплектуватися насосом для примусового видалення відстояної рідини. Цьому септика, так само як і попереднього потрібна додаткова доочищення.
  3. Тритон-Міні – оптимальний варіант для дачі або заміського будинку. 750 літрова ємність підходить для обслуговування сім'ї з трьох осіб. Продуктивність 250 літрів на добу. За рахунок невеликих габаритів не потрібно багато місця для установки.
  4. Тритон-Н – скоріше не септик, а накопичувальна ємність. Підійде для дач або будинків без постійного проживання. У міру наповнення потрібно відкачка води.
  5. Тритон-Мікро – через маленького розміру використовується як відстійник для туалету або лазні. Переваги: ​​габарити і ціна.

обслуговування

Септик Тритон, виготовлений з поліетилену низького тиску ПНД, завдяки стійкості матеріалу до хімічного і біологічного впливу, впливу температури навколишнього середовища, має високий термін служби і практично не потребує обслуговування. При його експлуатації дотримуються наступних правил:

  1. Якщо в септику застосовують анаеробні бактерії, слід враховувати їх слабку стійкість до хімічних речовин, особливо до хлору, що застосовуються при митті посуду, прибирання приміщень, прання білизни. Тому при експлуатації септиків бажано використовувати роздільну очищення фекальних стоків і побутових сірих вод.
  2. Септики серії Тритон при використанні анаеробних бактерій розраховані на відкачку розклалися відходів з ємності не рідше одного разу на рік.
  3. Якщо септик використовують для сезонного проживання, перед від'їздом його спорожнюють асенізаторської машиною, промивають і заповнюють водою на 50 – 70% від обсягу.

Конструкція Тритон ЕД і його робота в системі автономної каналізації

установка септика

Якщо накопичувальний септик тритон встановлений правильно, з дотриманням технології, він буде працювати довго, не втрачаючи встановленої продуктивності.

Правильний монтаж – одна з умов тривалої експлуатації септика

Монтаж обладнання складається з декількох етапів:

  • Планування, розмітка ділянки.
  • Риття котловану.
  • Установка ємності (декількох ємностей).
  • Прокладка і підводка трубопроводу.
  • Електромонтажні роботи (якщо система – енергозалежна).
  • Обсипання піщаною сумішшю.
  • Пуско-налагоджувальні роботи.

Під час риття котловану слід враховувати технологічні норми: відстань до стінок резервуара повинно бути не менше 25-30 см. Засипка складається з цементу (1 частина) і піску (5 частин). Ємність встановлюють на 30-сантиметрову бетонну основу, закріплюють за допомогою тросів – для захисту від руху ґрунтових вод.

Монтаж септика Тритон-Міні: фільтраційна майданчик необхідна для доочищення стічних вод

Схема монтажу септика Тритон-Міні

Схема монтажу септика Тритон-Мікро

Схема монтажу септика Тритон-Н

Після монтажу септика моделі ЕД на поверхні видно лише кришка ємності і вентиляційна труба

Схема монтажу септика Тритон-Т з інфільтратором

Схема монтажу септика Тритон-Т з колодязем

Схема монтажу септика Тритон-Т з полем фільтрації

Грунтуючись на враженнях дачників, кілька років тому встановили септики Тритон, можна зробити кілька висновків про якість їх роботи та інші особливості.

  • Доступна ціна – вартість деяких комплектів не перевищує 20000 рублів (не забуваємо, що експлуатація септика розрахована на десятки років!).
  • Простота транспортування. Тритон-Мікро вміщується в багажнику автомобіля; інші моделі мають відносно невелику вагу, тому перевезення не є проблемою.
  • Простота монтажу. Багато моделей встановлюють без залучення будівельної техніки.
  • Легкість обслуговування. Необхідність в приїзді асенізаторів виникає 1-2 рази на рік.
  • Бували випадки, коли септики не справлялися з очищенням встановлених обсягів стічних вод.
  • Часто площа ділянки не дозволяє обладнати обов'язковий елемент – інфільтратор, а одна накопичувальна ємність неякісно фільтрує стоки.
  • Через занадто забруднених стоків доводиться часто прочищати поле фільтрації.

Одна з переваг септиків Тритон – можливість самостійної установки

Бактерії для септиків та жироуловителей – важливий елемент якісної роботи обладнання. Їх можна придбати в спеціалізованих магазинах

Незважаючи на мінуси, септики Тритон користуються популярністю у багатьох дачників, і не дивно – вони відмінно справляються зі своїм завданням, особливо в тих випадках, коли власники не постійно проживають за містом.

Установка септика Тритон міні

Для установки септика Тритон міні не потрібно залучення спеціальної техніки, підйомних кранів і т.п. Доставка і монтаж можуть бути організовані власноруч за умови ознайомлення з вимогами облаштування локальної каналізації на приватній ділянці, позбавленому доступу до центральної каналізації.

Крок перший. Необхідно облаштувати котлован під септик, інфільтратор і каналізаційні труби. Останні в свою чергу повинні розташовуватися з ухилом в бік септика, щоб стоки утилізували самопливом. Ям під септик копається з запасом глибини 50 см, довжини і ширини – плюс 30 см від габаритів септика.

Котлован під септик

Крок другий. На дні септика в залежності від типу грунту і рівня грунтових вод слід або зробити піщану подушку, або встановити залізобетонну плиту (можна залити шар бетону самостійно). Обов'язково слід перевіряти горизонтальність засипки, щоб виключити перекіс септика.

Крок третій. Септик опускається в котлован і заповнюється водою. Але обов'язково переконайтеся, що ємність не має пошкоджень, тріщин і дефектів. Після цього можна приступати до підключення трубопроводів, а потім – до зворотної засипки сумішшю цементу і піску з проливкой водою і трамбуванням. Поверх септика варто укласти 1-3 шари утеплювача (наприклад, ізолон або пінопласт) для забезпечення ефективної роботи в холодний сезон року.

Зворотне засипання септика Тритон міні

Під інфільтратор слід вирити котлован прямокутної форми. Дно засипається півметровим шаром крупного щебеню, а стінки котловану застеляються геотканин. Інфільтратор встановлюється в котлован і підключається до септика. Над інфільтратором обладнується вентиляційна труба. Після проведених робіт засипається шар грунту.

Монтаж септика Тритон проводиться в три етапи, кожен з яких не вимагає особливих знань і може бути виконаний самостійно:

  1. Відповідно до розмірів септика риється котлован, в якому передбачається місце під бетонну основу і бічну засипку (30-40 см вільного простору з усіх боків). На це підстава надалі буде поміщена ємність. У разі підйому ґрунтових вод бетон утримає конструкцію.
  2. Необхідно вирити дві траншеї: від будинку до котловану і від котловану до поля аерації або інфільтратору. Якщо грунт на ділянці глиниста, траншеї слід викопати якомога глибше. Це підвищить якість розкладання органічних речовин.
  3. У траншеї кладуть труби. Всі елементи системи з'єднуються між собою, потім засипаються піском і грунтом (висотою не менше 30 см). Для вирівнювання тиску ємність наповнюють чистою водою.

Спорудою можна користуватися відразу після закінчення робіт. Отже, установка септика Тритон дозволить зберегти чистоту грунту на ділянці і без проблем справлятися з утилізацією стічних вод. Перед вибором і установкою системи фахівці радять врахувати кількість проживаючих і правильно розрахувати частоту використання обладнання. Тоді, в найближчі 50 років вам не потрібно буде турбуватися про очищення стічних вод в вашому домі.

зразкові ціни

На вартість будь-якого септика впливає складність конструкції (вироби з аероліфтом і аератори стоять в рази більше), обсяги застосовуваних резервуарів, що використовуються матеріали і їх надійність, яка безпосередньо пов'язана з товщиною стінок цистерни. Важливу роль в ціновій політиці відіграє бренд виробника і сезонність продажів – найвища ціна на товар спостерігається у весняний і літній період, взимку продукцію можна купити зі значними знижками.

Ціни на Тритон вважаються демократичними і залежать від наведених вище факторів. Вартість виробів марки Тритон Т і Тритон Н у більшості постачальників лежить в діапазоні від 24000 (Т-1, Н-1) до 915000 руб. (Н-60), ціни на Тритон ДЕ знаходяться в межах від 29000 до 45000 руб.

Прайс-лист на моделі Тритон-Т і додаткове обладнання

монтаж

При установці септиків враховують рельєф ділянки, склад грунту, глибину проходження ґрунтових вод, розташування будівель на території, доступність для обслуговування асенізаторської технікою. Монтажні роботи складаються з наступних етапів:

  • Підготовка котловану. За допомогою спеціальної техніки викопують в землі котлован необхідної глибини і ширини для розміщення септика. Також виривають траншеї для укладання каналізаційних труб від будинку і до інфільтраційної системі. Готують поля аерації, прибираючи грунт з обраної ділянки.

Схема монтажу трикамерного септика з полем фільтрації при високому рівні грунтових вод

  • Установка септика. Готують платформу для септика, укладаючи на дно котловану бетонну плиту або роблячи бетонну стяжку товщиною близько 100 мм. Потім в яму встановлюють септик, накривають його зверху пінопластовим утеплювачем.

Засипають простір між траншеєю і резервуаром сухої цементно-піщаною сумішшю в співвідношенні 1: 4 або 1: 5 (при високій марці цементу).

  • Монтаж інфільтратора. Поміщають на дно інфільтраційного поля пісок і щебінь шарами 300 і 400 мм відповідно, зверху встановлюють полімерні інфільтратори Тритон, що йдуть в комплекті з септиком або придбані окремо.
  • Підключення трубопроводів. Підводять до септика і інфільтраторам каналізаційні труби з дотриманням правильних ухилів (20 мм на один погонний метр 110 мм труби), при необхідності їх утеплюють приміщенням в пінопластову шкаралупу.
  • Відновлення земляного покриву.Засипають ґрунтом і укладають поверх полів аерації і септика раннє знятий дерен.

Монтажна схема комплекту Тритон Міні

Септики Тритон вітчизняного виробництва призначені для роботи в системі побутової автономної каналізації. Завдяки широкому модельному ряду їх можна експлуатувати на ділянках як з одним індивідуальним будинком, так і в каналізаційній системі невеликого житлового селища з двох десятків житлових будинків. Через бюджетної вартості товар доступний практично кожному власникові заміського котеджу або дачного будинку.

Принцип установки однаковий для всіх моделей, різниця буде тільки в розмірі котловану. Як було сказано вище – монтаж не складний і при бажанні його можна зробити самостійно.

Установку септика можна розділити на такі етапи:

  • Земляні роботи – викопується котлован ширше корпусу на 30 – 40 см і глибше на 10 – 50 см. Так само копають траншею для підведення труб каналізації від будинку. На дні котловану і траншеї влаштовують піщану подушку.
  • Установка – по центру ями встановлюється за рівнем септик. До нього приєднують труби і герметизують. Труби засипають піском, а корпус сумішшю піску та цементу. Перед засипанням ємність наповнюється водою, щоб грунт не продаючи корпус всередину. Верх утеплюється і засипається грунтом.

Установка будь-якої моделі септика не є складною операцією, при бажанні всі роботи по монтажу можна провести і самостійно. Монтажні роботи включають в себе виконання наступних операцій:

  • Підготовка котловану. Котлован для септика визначається розміром установки з урахуванням простору для бічної засипки (по 30 см з кожного боку) і висоти амортизаційної подушки (від 20 до 50 см в залежності від типу грунту);
  • Риття і підготовка траншей для прокладки труб (підводить і відводить), і ями для пристрою інфільтратора;
  • Установка септика і підключення труб;
  • Виконання засипання котловану сумішшю сухого цементу з піском. Одночасно з виконанням засипки проводиться наповнення септика водою, щоб виключити можливість деформації корпусу;
  • Пристрій інфільтратора.

Порівняння думок, септик «Топас», «Юнілос»

Розглянемо набирають популярність очисні споруди «Топас» і «Юнілос», які отримали за своїми характеристиками багато хороших відгуків власників заміських будинків. Приваблює багатьох покупців їх невибагливість в роботі і висока ступінь надійності. Що зазначають власники:

  • Не треба купувати додатково біологічні препарати, які необхідні для прискорення розкладання біологічних відходів.
  • Простота в роботі.
параметриТопас 5Топас 8Топас 10
Кількість людей в будинку (чол.)5810
Продуктивність л / добу100015002000
Габаритні розміри (м)1,1х1,2х2,51,6х1,2х2,52,1х1,2х2,5

Всі розглянуті випадки нарікань з боку власників септиків цих моделей, викликані наступним:

  • Невірна самостійна установка очисних споруд.
  • Недотримання цієї рекомендації виробника в монтажі очисних конструкцій.

Важливо! Септик вибирається завжди за критерієм достатності його параметрів для забезпечення потреб, які проживають в будинку людей.

Фахівці рекомендують зупинити увагу покупців на такому септику, як «Юнілос», який може працювати без відкачування. Це процес необхідний для всіх септиків проводиться один раз на рік. Для «Юнілос» це можна не проводити, а робити процедуру самостійно, вичерпуючи твердий осад лопатою самостійно, або найняти робітників.

параметриЮнілос Астра 3Юнілос Астра 5Юнілос Астра 8
Кількість людей в будинку (чол.)358
Продуктивність л / добу100015002000
Габаритні розміри (м)1,0х0,82х2,031,03х1,0х2,361,5х1,04х2,36

Робота цих очисних конструкцій вимагає додаткових енергетичних витрат, що негативно позначається на популярності споруд.

Поради фахівців з вибору септиків

Вибір відповідного для ділянки септика завжди залишається за його власником, фахівці радять порівняти деякі параметри відомих марок очисних споруд:

Порівнюємо «Юнілос» і «Топас», так як вони працюють майже за однаковим принципом. Септик «Юнілос» виготовляється з більш якісного матеріалу, як би є продовженням конструкторських рішень септика «Топас». Споруди «Юнілос» більше придатні для кліматичних зон Росії.

  • Спорудження «Танк» за якістю очищення краще, ніж «Юнілос», міцніше.
  • Септик «Юнілос» працює якісніше споруди «Твер», менше потребує обслуговування ніж «Твер». Інші параметри подібні.
  • Коли порівнюються «Топас» і «Танк» беруться такі показники, як скидання очищених стоків. У споруди «Танк» це робиться тільки в грунт, а септик «Топас» може скидати очищені стоки в дренажну канаву.
  • Який септик вибрати, вирішувати власнику ділянки, а тут ми максимально постаралися показати їх переваги та недоліки.