2023
Breaking News

Вітаміни для вагітних Фемібіон 1 компоненти і форма випуску, показання та протипоказання для


Зміст
  1. Вітаміни для вагітних Фемібіон 1: склад, інструкція, відгуки
  2. Вітаміни Фемібіон при плануванні вагітності: показання, правила прийому, побічні дії
  3. різновид
  4. склад
  5. Навіщо потрібен прийом вітамінів під час вагітності?
  6. Протипоказання до застосування
  7. Як приймати?
  8. Побічні ефекти
  9. Ці ліки або біологічно активна добавка?
  10. Відгуки
  11. Вітаміни Фемібіон при вагітності на ранніх термінах. Фемібіон під час вагітності: інструкція із застосування
  12. Фемібіон при вагітності – опис препарату
  13. Склад і фармакологічна дія Фемібіон 1 при вагітності
  14. Склад і фармакологічна дія Фемібіон 2 при вагітності
  15. Фемібіон: інструкція із застосування при вагітності
  16. Фемібіон при вагітності – свідчення
  17. Фемібіон: як приймати при вагітності
  18. Які є протипоказання і побічні ефекти Фемібіона при вагітності
  19. Аналоги Фемібон при вагітності
  20. Фемібіон: відгуки при вагітності
  21. Фемібіон 1 – вітаміни для жінок в період вагітності
  22. Інструкція по застосуванню
  23. Опис і властивості
  24. В якій формі випускається?
  25. Коли призначається?
  26. Як приймати?
  27. Взаємодія з іншими речовинами і препаратами
  28. Побічні ефекти
  29. Кому не можна приймати?
  30. Як зберігати?
  31. Скільки коштує?
  32. Чим замінити?
  33. Відгуки жінок
  34. Вітаміни для вагітних Фемібіон 1 – склад, спосіб застосування, відгуки
  35. 1. Склад і спосіб застосування
  36. 2. Як приймати
  37. 3. Побічні ефекти і протипоказання
  38. 4. Відгуки жінок

Вітаміни для вагітних Фемібіон 1: склад, інструкція, відгуки

Коли жінка чекає малюка, їй потрібно більше вітамінів, тому більшість лікарів рекомендує під час вагітності приймати спеціальні полівітамінні добавки. Однією з найпопулярніших серед них можна назвати «Фемібіон». Такі препарати створені з урахуванням потреб вагітних, тому вони допомагають благополучно виносити дитину і швидко відновитися після пологів.

Повна назва комплексів – «Femibion ​​Natalcare I» і «Femibion ​​Natalcare II», але в побуті їх зазвичай згадують, як «Фемібіон 1» і «Фемібіон 2», опускаючи слово «наталкер». Препарати виробляються в Австрії і відносяться до біологічно активних добавок, призначеним для жінок в положенні на різному терміні вагітності.

Фемібіон 1 представлений лише овальними таблетками в рожевій оболонці. В одній пачці такого «Фемібіона» знаходиться один блістер з 30 таблетками. Добавка призначається в перші 12 тижнів виношування і може застосовуватися жінками, які поки лише планують вагітність.

Полівітаміни «Фемібіон 2» представлені не тільки таблетками, а й м'якими капсулами.

В одній пачці такого засобу є п'ять блістерів, в кожному з яких є по шість овальних таблеток і прозорих жовтуватих капсул. Всього в упаковці знаходиться 30 капсул і 30 вкритих рожевою оболонкою таблеток.

Цей препарат використовують з 13-го тижня гестації до самих пологів. Крім того, його можна пити і в період грудного вигодовування.

Середня ціна 30 таблеток комплексу 1 становить 500 рублів, а упаковка «Фемібіон 2» обходиться в 900-1000 рублів. Зберігати обидві добавки будинку виробник радить в сухому місці не довше ніж 24 місяців від дати виготовлення.

Основні переваги комплексів «Фемібіон» в порівнянні з іншими полівітамінами для вагітних:

  • обидві добавки виступають джерелом найбільш важливих для жінок в положенні вітамінів, недолік яких часто виявляється в період виношування. Всі з'єднання представлені в «Фемібіоне» в достатніх для вагітної добових дозуваннях.
  • Обидва комплекси включають йод, тому майбутній мамі не треба додатково купувати «Йодомарин» або інші препарати, що його.
  • У складі добавок є метафолін – зареєстроване в Німеччині спеціальне з'єднання фолієвої кислоти, яка додатково дає майбутньої мами фолати з високою біодоступністю. Метафолін засвоюється набагато краще, ніж інші варіанти вітаміну В9, так як є біологічно активною формою.
  • «Фемібіон 2» додатково дає майбутнім мамам докозагексаєнову кислоту, яку скорочено позначають як ДГК або DHA. Її отримують з риб'ячого жиру, який піддається якісної очистки.
  • «Фемібіон 1» в період планування зачаття рекомендується і чоловікам. У складі даного комплексу є всі важливі для репродуктивного чоловічого здоров'я речовини.

Пігулка в комплексі «Фемібіон 2» ідентична препарату «Фемібіон 1» і містить:

  • 110 мг аскорбата кальцію, що є джерелом вітаміну С, потрібного для підвищення стійкості жіночого організму до вірусів, зміцнення судинних стінок, підтримки синтезу колагену і поліпшення засвоєння заліза;
  • 15 мг вітаміну РР, важливого для тканинного дихання і різних біохімічних реакцій;
  • 13 мг вітаміну Е, необхідного для захисту клітин від дії вільних радикалів, нормального кровотворення, формування різних систем органів у малятка;
  • 5 мг пантотената кальцію, з якого майбутня мама отримає вітамін В5 для утворення антитіл, обміну жирів і синтезу гормонів;
  • 1,9 мг вітаміну В6, потрібного для обміну білків і вироблення ферментів;
  • 1,6 мг вітаміну В2, який бере участь у багатьох метаболічних процесах;
  • 1,2 мг вітаміну В1 – для нормального енергетичного і вуглеводного обміну;
  • 200 мкг фолієвої кислоти, яку доповнює L-метілфолат в дозуванні 208 мкг (всього в 1 таблетці знаходиться 400 мкг фолієвої кислоти) – для правильного розвитку нервової системи плоду і профілактики вроджених вад;
  • 60 мкг біотину, який впливає на стан шкіри майбутньої мами;
  • 3,5 мкг вітаміну В12, необхідного для здоров'я нервової системи і утворення кров'яних клітин.

Крім цих вітамінних сполук, кожна таблетка «Фемібіон» включає йодид калію, з якого майбутня мама буде отримувати добову норму йоду – 150 мкг. Такий елемент відіграє ключову роль в утворенні гормонів щитовидної залози, тому його нестача позначається як на стані вагітної, так і на розвиток крихти.

Серед допоміжних компонентів таблеток є наповнювачі, барвники, мальтодекстрин, гліцерин, речовини для глазурування і деякі інші сполуки. Якщо у жінки в минулому була негативна реакція на такі інгредієнти, їх список потрібно уточнити в анотації до початку прийому полівітамінів.

Що стосується капсул з другого комплексу «Фемібіон», то їх діючими речовинами виступають два з'єднання: вітамін Е в дозуванні 12 мг і ДГК в кількості 200 мг. До них додають гліцерин і поміщають дані інгредієнти в оболонку з рибного желатину.

«Фемібіон 1» «Фемібіон 2»

ДГК в складі препарату – це цінний для майбутніх мам омега-3 жирні кислоти. Її кількість в кожній капсулі еквівалентно 500 мг риб'ячого жиру.

Особливо важливим є вплив даної кислоти на зір і мозок дитини (вона проникає до малятку через плаценту і грудне молоко). Потреби в такому речовині в другій половині вагітності і при лактації значно зростають, а морська риба (головне джерело ДГК) присутній в меню жінок не в тій кількості, щоб їх повністю забезпечити.

З цієї причини всім майбутнім мамам і годуючим жінкам рекомендується додатково споживати ДГК в дозі не менше 200 мг на добу, тобто капсули «Фемібіон 2» відмінно підійдуть для цієї мети. Вітамін Е додають до ДГК для підвищення її стабільності і засвоюваності.

пити «Фемібіон 1» рекомендовано по одній таблетці на добу, оптимально – під час ранкового прийому їжі (до полудня).

Така рекомендація виключить вплив препарату на нічний сон, так як у багатьох жінок після прийому полівітамінів підвищується активність, тому вечірній прийом може викликати труднощі з засинанням.

Засіб проковтує цілком, пошкоджувати оболонку таблетки не можна.

прийом комплексу «Фемібіон 2» теж здійснюється раз в день. Майбутня мама повинна по черзі випити спочатку таблетку, а потім – капсулу, або навпаки. Приймати обидві лікарські форми бажано під час одного прийому їжі. Запивати препарат слід холодною водою, найкраще звичайної негазованою водою.

Перш ніж почати приймати «Фемібіон», рекомендовано проконсультуватися з акушером-гінекологом, який веде вагітну. Він врахує всі особливості стану здоров'я жінки і визначить, як довго має тривати курс прийому таких полівітамінів.

Від використання комплексу треба відмовитися в разі індивідуальної непереносимості, наприклад, якщо у вагітної після прийому з'явився висип, гіперемія, нудота, слабкість або будь-яке інше порушення.

Якщо майбутня мама відреагувала такими симптомами на прийом комплексу «Фемібіон 1» в першому триместрі, то з 13 тижні пити комплекс номер 2 не рекомендується. У цій ситуації слід підібрати інші мультивітаміни для вагітних.

Крім того, не слід перевищувати рекомендовану добову дозу (1 таблетку або 1 таблетку + 1 капсулу), прагнучи забезпечити організм великою кількістю вітамінів.

Перевищення їх кількості здатне зашкодити і майбутній мамі, і дитині.

У більшості випадків використанням в період очікування дитини комплексів «Фемібіон» жінки залишаються задоволені. Вони відзначають хорошу переносимість таких добавок і їх позитивний ефект.

У своїх відгуках майбутні мами відзначають, що ковтати капсули і таблетки досить зручно, хоча у них великий розмір. Одним з основних переваг «Фемібіона» називають збалансований вітамінний склад.

До плюсів комплексів також відносять наявність йоду і особливої ​​форми фолієвої кислоти.

Такі негативні реакції, як неприємні відчуття в животі, сонливість, алергічний висип або нудота, відзначають вкрай рідко. Більшість майбутніх мам стверджує, що їхнє самопочуття під час прийому «Фемібіона» було прекрасним, ознаки токсикозу зменшилися, волосся і шкіра стали виглядати краще, нігті зміцнилися і перестали розшаровуватися.

До мінусів комплексів відносять бідний склад мінералів, зокрема, відсутність заліза і магнію, які дуже важливі для нормального протікання вагітності.

Крім того, серед недоліків називають і високу вартість упаковки.

Хоча те, що одна пачка будь-якого з препаратів використовується протягом одного місяця, відносять більше до плюсів, так як найчастіше лікарі призначають полівітаміни курсами саме такої тривалості, після чого слід зробити невелику паузу.

Вітаміни Фемібіон при плануванні вагітності: показання, правила прийому, побічні дії

Для нормальної роботи організму, людині потрібно постійно отримувати вітаміни і інші корисні елементи. Особливо це важливо, коли жінка чекає народження дитини або є годує мамою.

  • Період виношування дитини в утробі – це дуже важливий час, якому потрібно приділити особливу увагу.
  • Доведено, що якщо мама вживала корисну їжу під час вагітності, то у дитини буде імунітет сильніше до зовнішніх подразників, ніж чим у його однолітків.

  • Сьогодні ми хочемо вам розповісти про вітаміни фемібіон для годуючих мам і просто жінок.

різновид

На даний момент існує 2 різновиду цього вітаміну. Вони відрізняються за своїм фармакологічному складу, цінової категорії і спрямованому дії.

Але в одному вони повністю ідентичні, їх випускають у вигляді біологічної добавки, яку можна додавати в їжу або розчиняти у воді.

склад

Склад вітамінів фемібіон по фармакологічній дії підібраний ідеально. Кожен вітамін, це джерело потрібних і корисних мікроелементів для організму матері і майбутньої дитини.

Давайте детально розберемося в складі вітамінів:

  • Аскорбінова кислота є сильним речовиною, яка здатна зміцнювати імунну систему.
  • Йод – це дуже важливий елемент. При його недоліку дуже часто трапляються викидні у жінок через те, що у плода не формується ендокринна система
  • Фолієва кислота позитивно впливає на головний мозок, а також розвиває центральну нервову систему, значно знижує ризик розвитку пороку серця.
  • Вітамін В1, бере участь в зміцненні імунітету, а також надає сприятливу дію на роботу кровоносної системи, поліпшує якісний склад крові.
  • Біотин, здатний постійно регулювати рівень цукру.
  • Вітамін В6, володіє сильним седативну дію, добре допомагає заспокоїти нервову систему і полегшити вагітність. Його дуже багато міститься у вітаміні фемібіон 2 (біологічна добавка).
  • Нікотинова кислота дозволяє здійснювати жировий обмін, запобігає набір зайвої ваги при вагітності.

Навіщо потрібен прийом вітамінів під час вагітності?

Турбота про здоров'я майбутньої дитини, ось про що повинна думати жінка під час вагітності. В цей час плід в утробі повністю залежить від матері і її стилю життя.

Англійські вчені прийшли до висновку, що 70% здоров'я майбутньої дитини повністю залежить від його матері. У цей час потрібно активно готуватися до появи на світ малюка.

В цю підготовку входить:

  • Щотижневий огляд та консультація гінеколога.
  • Дотримання правильного харчування і режиму дня.
  • Повна відмова від алкогольних напоїв, куріння та інших шкідливих звичок.
  • Вживання великої кількості вітамінів для зміцнення імунітету.

  1. Більшість лікарів гінекологів згодні в тому, що вагітним жінкам з метою профілактики необхідно вживати харчові добавки та приймати спеціальні препарати, які зможуть позитивно відбитися на здоров'ї плоду.
  2. Одним з таких препаратів як раз і є вітаміни фемібіон для жінок.

  1. Даний вітамін не тільки дбає про здоров'я майбутньої дитини, але і дозволяє впоратися з наслідком авітамінозу під час вагітності. Найчастіше він проявляє себе так:
  • Різке випадання волосся
  • Сухість в роті
  • дратівливість
  • ламкість нігтів
  • Порушення сну
  • відсутність апетиту

Протипоказання до застосування

Фемібіон не є алергічним препаратом, але від нього потрібно повністю відмовитися при непереносимості компонентів, які в ньому присутні.

Для того щоб не нашкодити здоров'ю вашої дитини, обов'язково перед застосуванням проконсультуйтеся з фахівцем. На прийомі ви отримаєте відповіді на свої питання і корисні поради.

Як приймати?

  • Якщо слідувати інструкції до вітамінів фемібіон, то їх потрібно приймати 1 раз на добу, запиваючи великою кількістю води.
  • Найкраще це зробити перед сном, щоб менше травмувати шлунково-кишкового тракту (шлунково-кишковий тракт).
  • Уже після потрапляння таблетки всередину, вона починає повністю розчинятися під дією шлункового соку і інших ферментів.

Після 15 хвилин всі вітаміни і корисні речовини повністю розчиняються і можуть почати надходити в кров і живити органи.

Тривалість прийому таблеток буде залежати від того, на якому терміні вагітності ви почали приймати вітаміни. До 12 тижневого терміну за рекомендаціями лікарів потрібно приймати вітамін Фемібіон-1, який зможе правильно сформувати плід на самому початку.

Після 12 тижнів рекомендовано перейти на добавку Фемібіон-2. Вона практично аналогічна за складом з Фемібіоном-1, тільки в її склад ще доданий риб'ячий жир і токоферол. Зовні таблетка білого кольору, не має запаху.

Побічні ефекти

  1. Якщо уважно ознайомитися з сайтом виробника, то він запевняє що побічних ефектів немає, і за весь час жодного разу не приходили скарги на вітаміни.
  2. Варто відзначити, що скарг не буде, якщо повністю дотримуватися інструкції по застосуванню.

Ці ліки або біологічно активна добавка?

Вітаміни фемібіон містять повний комплекс вітамінів, тому їх можна вважати біологічно активною добавкою. Вітаміни не впливають на вже наявні захворювання, а тільки допомагають їм запобігти і застосовуються виключно з метою профілактики і підтримки імунної системи.

Тоді виникає питання, чому на пачці виробника не написано слово БАД? Дані вітаміни випускають безліч країн Європи, відповідно у кожної країни класифікація препаратів різна.

Основні країни куди надходять вітаміни, це Німеччина і Австрія. Саме там вітамінні комплекси вважають біологічними добавками, тому виробник вказує, що це БАД, тільки на упаковках, які йдуть на експорт в ці країни.

На території Російської Федерації вітамінний комплекс Фемібіон має безліч нагород і сертифікатів, його на офіційному рівні рекомендує застосовувати Міністерство охорони здоров'я.

Ціна на вітаміни фемібіон для нашої країни досить висока, 1 пачка вітамінів буде коштувати від 1200 до 1400 рублів. У кожній упаковці по 30 таблеток, цього вистачить на 1 місяць застосування.

Якщо ви хочете придбати вітаміни дешевше, то радимо вам звернути увагу на інтернет-аптеки, де їх вартість буде нижче на 10-15%, ніж в аптечних пунктах.

Відгуки

  • Переглянувши безліч популярних медичних сайтів в інтернеті ви прийдете до висновку, що відгуки про вітаміни тільки позитивні.
  • У різних тематичних групах жінки діляться своїми враженнями, а також розповідають, де купили вітаміни фемібіон і за якою ціною.
  • Зайшовши на платформу Youtube, ви знайдете для себе безліч корисних відео, де кваліфіковані лікарі на своїх каналах розповідають про те, як правильно готувати себе до народження дитини і які препарати, добавки найкраще застосовувати для підтримки здоров'я.

Ми спробували розповісти вам максимально доступно про популярному вітамінному комплексі, його фармакологічній складі і як його приймати.

Також було порушено питання, скільки коштують вітаміни фемібіон, на який ми дали об'єктивну відповідь. Незважаючи на його високу ціну, він зміг позитивно себе зарекомендувати у лікарів і пацієнтів.

Вітаміни Фемібіон при вагітності на ранніх термінах. Фемібіон під час вагітності: інструкція із застосування

Етап планування вагітності і весь наступний гестаційний період – час, коли жінці необхідно стежити за своїм харчуванням як ніколи, щоб забезпечити свого малюка всіма необхідними речовинами. Але, на жаль, не завжди виходить вживати корисні продукти в потрібній кількості, і жінці просто необхідно приймати вітамінні комплекси.

Сьогодні є багато вітамінних препаратів з бездоганно збалансованим складом, наприклад, вітаміни для вагітності Фемібіон. Чому гінекологи все частіше віддають перевагу саме цьому комплексу, і як він впливає на зачаття і протягом вагітності? Давайте розберемося, чому Фемібіон відрізняється від схожих полівітамінів і як він приймається при вагітності.

Фемібіон при вагітності – опис препарату

Фемібіон – полівітамінний комплекс для плануючих зачати малюка, а також для вагітних і годуючих грудьми жінок. Виробляється препарат австрійської фармацевтичною компанією Merck і славиться бездоганною якістю.

Даний препарат не відносять до числа лікарських засобів, оскільки концентрація корисних речовин робить винятково профілактичну дію, і не здатна скоригувати сильний дефіцит будь-яких вітамінів або мінералів. Тому Фемібіон реалізується як біологічна добавка до раціону і відпускається без рецепта.

Проводиться мультикомплекс в двох формах – Femibion ​​Natalcare 1 і Femibion ​​Natalcare 2, у яких різні склад і показання. Дана біологічна добавка відрізняється високим рівнем якості і прийнятною вартістю, тому кожна жінка може дозволити собі прийом Фемібіона при вагітності. Ціна комплексу №1 становить близько 600 руб., А комплексу №2 – приблизно 1200 руб.

Розглянемо, чим вони відрізняються один від одного.

Склад і фармакологічна дія Фемібіон 1 при вагітності

Femibion ​​Natalcare 1 – препарат у вигляді овальних таблеток. Його оптимальний склад призначений для плануючих і вагітних жінок до кінця 12 гестаційної тижні. Що входять до складу нутрієнти призначені для легкої корекції раціону, який часто не забезпечує вагітну необхідними вітамінами.

Важливо! Прийом Фемібіон 1 на ранніх термінах вагітності не виключає необхідність в повноцінному харчуванні і служить лише доповненням до нього.

До складу Фемібіона входять життєво важливі вітаміни і йод. Найбільш важливою серед них вважається фолієва кислота. Численні дослідження показали, що її дефіцит на момент зачаття загрожує незворотними патологіями у плода. У той же час, було встановлено, що профілактичний прийом синтетичної форми цього вітаміну дозволяє знизити ризик розвитку аномалій до мінімуму.

Крім фолієвої кислоти, в Фемібіон входить:

  • В1 – підтримує обмінні процеси на потрібному рівні, бере участь в енергозабезпеченні, сприяє синтезу ферментів;
  • В2 – важлива ланка в ліпідному обміні, необхідний для повноцінної роботи нервової системи, забезпечує клітини киснем;
  • В6 – бере участь в засвоєнні білків, забезпечує організм важливими амінокислотами;
  • В12 – елемент системи кровотворення, також регулює роботу нервової центру. Необхідний для швидкого утворення еритроцитів, підтримує імунітет, бере участь в розподілі ДНК;
  • вітамін С – зміцнює імунітет, необхідний для повноцінного всмоктування заліза і синтезу гемоглобіну, бере участь у формуванні тканин;
  • вітамін Е – антиоксидант, що захищає клітини від старіння, допомагає організму позбавлятися від вільних радикалів;
  • біотин – необхідний для здоров'я шкірних покривів, нормалізує рівень глюкози, перетворює вуглеводи в глікоген;
  • пантотенат – регулятор більшості обмінних реакцій;
  • нікотинамід – бере участь в обміні речовин, покращує захисні властивості шкіри;
  • йод – відповідає за повноцінну роботу щитовидної залози жінки і розумовий розвиток плода.

Склад і фармакологічна дія Фемібіон 2 при вагітності

Femibion ​​Natalcare 2 призначають для підтримки благополучного перебігу вагітності та повноцінного розвитку малюка (внутрішньоутробно і при вигодовуванні малюка).

Все нутрієнти розділені на дві групи, які укладені в желатинові капсули з жирами і звичайні таблетки з вітамінами і мінералами.

Показаний Фемібіон під час вагітності, починаючи з 13 гестаційної тижні і до закінчення лактаційного періоду.

У складі Фемібіон 2 є ті ж вітаміни і йод, що і в першому комплексі, правда, їх концентрація оптимізована вже під більш пізній термін гестації.

А ось додатково в комплексі містяться поліненасичені жири у вигляді докозагексаєнової кислоти.

Вона потрібна для коректної роботи мозку, функціонування нервової системи, а також для профілактики атеросклерозу і порушення обміну речовин.

Крім цього, в капсулах присутній альфа-токоферол (одна з похідних вітаміну Е), який вкрай необхідний для всіх окислювальних реакцій і відновлення клітин.

В якості додаткових компонентів в Femibion ​​Natalcare 1 і Femibion ​​Natalcare 2 входять:

  • діоксид титану;
  • мікрокристалічна целюлоза;
  • солі магнію;
  • крохмаль;
  • оксид заліза;
  • гідроксипропілметилцелюлоза;
  • гліцерин;
  • мальтодекстрин.

Капсули Фемібіон 2 містять сорбітол, моногліцериди, гліцерин, а також крохмаль і мальтіол.

Фемібіон: інструкція із застосування при вагітності

Згідно анотації до препарату, профілактичний прийом Фемібіона від моменту планування зачаття і до дня, коли жінка припинить годувати малюка грудним молоком, забезпечує повноцінну овуляцію, благополучне настання вагітності, нормальне внутрішньоутробний розвиток малюка і його здоров'я після народження.

Фемібіон при вагітності – свідчення

Прийом даної вітамінної добавки при плануванні вагітності дозволяє підготувати організм до запліднення і передачі здорового генетичного матеріалу. Досвід застосування Фемібіона у жінок до настання вагітності показує, що профілактична вітамінотерапія не тільки дозволяє швидше зачати, але і знижує ризик самовільного викидня.

Прийом Фемібіона 2 протягом 2 і 3 триместру підтримує вагітність, а також попереджає виникнення аномалій у плода, які часто несумісні з життям. Як правило, це неправильне формування нервової трубки, пороки серця, хвороби нервової системи.

Багатий вітамінний склад, що включає йод і жири, дозволяє попередити такі ускладнення при вагітності:

  • вроджені вади у малюка;
  • прикордонний дефіцит вітамінів;
  • анемія, спровокована нестачею вітамінів групи В;
  • гіпотиреоз;
  • цукровий діабет (гестаційний тип);
  • внутрішньоутробне відставання розвитку плода;
  • хронічні або часто загострюються патології дихальних шляхів;
  • мимовільний викидень;
  • післяпологове кровотеча;
  • гіпоксія;
  • гестационная гіпертонія;
  • дисфункція ендокринної системи жінки.

Важливо! Нерідко Фемібіон 1 призначають і статевого партнера жінки, щоб поліпшити якість сперматозоїдів і забезпечити передачу хорошого генофонду.

Фемібіон: як приймати при вагітності

В інструкції до препарату є докладний спосіб застосування і дозування добавки Фемібіон при вагітності.

  • У більшості випадків доктор дотримується рекомендацій виробника і призначає жінці одну таблетку Femibion ​​Natalcare 1 раз на день до 13 гестаційної тижні. Приймати таблетку бажано в обід відразу після їжі. Таблетку ковтають без пошкодження цілісності оболонки, запиваючи великою кількістю води.
  • Якщо приймати добавку до прийому їжі, у вагітної можуть виникати напади нудоти, тяжкості в шлунку, болі. Згодом подразнення слизової знижується, і неприємні симптоми йдуть, але краще приймати таблетки після їжі, щоб уникнути даного дискомфорту. Поява цих ознак не є приводом для припинення лікування та вимагають тільки корекції правил його прийому.
  • Перевищувати рекомендовану дозу на свій розсуд заборонено, оскільки гіпервітаміноз може бути так само шкідливий під час вагітності, як і нестача вітамінів. Але при клінічному підтвердженні гострого дефіциту вітамінів, доктор може змінювати добову дозу Фемібіона, виходячи з обставин, що склалися.
  • Можна приймати вітаміни і рано вранці, якщо у жінки відсутні симптоми токсикозу, але ні в якому разі не можна це робити у вечірній час, оскільки Фемібіон надає тонізуючу дію, і можуть виникнути проблеми з режимом сну.
  • Femibion ​​Natalcare 2 приймається по трохи іншою схемою. Добові дози вітамінів і жирів знаходяться окремо один від одного, тому необхідно щодня приймати 1 таблетку і 1 жовту капсулу. Можна ковтати їх одночасно або з інтервалом між прийомом. На біодосупность добавки це не вплине. Ковтати добавку необхідно цілком в першій половині дня, запиваючи чистою водою.

Важливо! Призначення вагітній жінці комплексу Femibion ​​Natalcare не означає, що можна зневажливо ставитися до харчування. Дана добавка не заміняє, а доповнює щоденний збалансований раціон.

Які є протипоказання і побічні ефекти Фемібіона при вагітності

Єдиним протипоказанням до прийому Фемібіона на будь-якому гестационном терміні є індивідуальна непереносимість його складу. Також з обережністю його призначають жінкам з високим ризиком розвитку алергічних реакцій, а також з гострою нирковою недостатністю і підтвердженим гіпервітамінозом.

Побічні ефекти від вітамінної добавки виникають рідко, і пов'язані, як правило, з перевищенням зазначеної дози або з гіперчутливістю. Іноді у вагітних жінок фіксують такі скарги після прийому Фемібіон:

  • лущення, висип, свербіж та інші алергічні прояви на шкірі;
  • гіперемія слизових оболонок;
  • нудота блювота;
  • апатія.

При передозуванні можливі найрізноманітніші явища в залежності від того, який вітамін надійшов в жіночий організм в надлишку. Це може бути і проста алергія, і сильна збудливість, і порушення сну або травлення.

Якщо виникне надлишок вітамінів групи В, у жінки може мати місце головний і м'язовий біль, блювота. При передозуванні аскорбінової кислоти виникає почервоніння шкіри, кровотеча, запаморочення. А якщо в організм надійшло занадто багато токоферолу, можлива втома і ламкість кісток. При появі будь-яких скарг, рекомендується Фемібіон замінити іншим вітамінним комплексом.

Аналоги Фемібон при вагітності

На фармацевтичному ринку немає абсолютних аналогів Фемібона, які б мали такий же склад. Однак можна підібрати чимало якісних вітамінно-мінеральних добавок, у яких концентрація нутрієнтів дуже близька до Фемібіону, до того ж вони мають ідентичні показання і терапевтичний ефект.

Особливо часто жінці пропонують на вибір Фемібіон або Ельовіт при вагітності. Це два найбільш підходящі комплексу при гестації, які отримали всесвітнє покликання. Ельовіт також показаний для плануючих, вагітних і жінок, що годують. У його складі крім вітамінів є магній, цинк, D3, фосфор, залізо, марганець.

Є у Фемібіон і інші аналоги.Так, Femibion ​​Natalcare 1 можна замінити такими препаратами:

  • Прегнавит;
  • алфавіт;
  • Теравіт Прегна;
  • Мультімакс;
  • Матерна;
  • Комплекс Тріместрум 1;
  • Вітрум Пренатал.

Аналогіями Femibion ​​Natalcare 2 є:

  • Комплекс Тріместрум 2 і 3;
  • Компливит Мама;
  • Мультімакс для вагітних і годуючих;
  • Прегнакеа;
  • Центрум Матерна.

Важливо! Призначення будь-якого аналога Фемібіон робить тільки акушер-гінеколог.

Фемібіон: відгуки при вагітності

Більшість відгуків про добавку Фемібіон позитивні. Як показує акушерська практика, препарат майже завжди добре переноситься, не надаючи явних побічних ефектів або будь-якого дискомфорту пацієнткам. Жінки відзначають, що таблетки легко ковтати, а після прийому вони не відчувають ніяких скарг з боку органів травлення.

Також є відгуки, в яких зазначено, що Фемібіон допомагає позбутися від токсикозу, поліпшити апетит, відновити сили і настрій. Також великою перевагою цього комплексу є присутність йоду, що виключає необхідність в додатковому прийомі Йодомарин. Крім цього, Фемібіон містить В9 в биодоступной формі, яка засвоюється на 99%.

Практично всі відгуки містять інформацію, що завдяки прийому Фемібіон протягом усього гестаційного терміну у жінок зміцнюються нігті, поліпшується колір шкіри, прискорюється ріст волосся.

Відгуки про роль Фемібіона серед дівчат, які планують зачаття, також хороші. По-перше, препарат добре переноситься, рідко викликає алергію.

По-друге, немає необхідності окремо приймати вітамін В9 і йод, які дуже потрібні жінці на цьому етапі.

Ну і, по-третє, завдяки заповненню всіх необхідних нутрієнтів, жінкам вдається швидше зачати дитину, завдяки нормалізації овуляторного циклу.

Фемібіон під час вагітності забезпечує надходження важливих вітамінів, які просто необхідні малюкові і його мамі. Однак навіть найдорожчий полівітамінний комплекс не може замінити нормальне харчування, яке складається зі свіжих овочів, фруктів, жирів і білків. Тому в першу чергу необхідно стежити за своїм раціоном, а за допомогою Фемібіона доводити його до досконалості.

Фемібіон 1 – вітаміни для жінок в період вагітності

Велике значення для нормального перебігу вагітності та народження здорової дитини має етап підготовки (Планування).

  • За кілька місяців до передбачуваного зачаття жінці необхідно пройти повне медичне обстеження з метою виявлення інфекційних вогнищ та інших патологій, які можуть негативно вплинути на вагітність і розвиток плоду.
  • Майбутній мамі за півроку до планованої вагітності також важливо поміняти раціон харчування і відмовитися від згубних звичок.
  • Меню жінки в цей період має містити багато свіжих фруктів і овочів (переважно – сезонних), нежирного м'яса, молочних продуктів, горіхів та інших продуктів харчування з великою кількістю корисних і поживних речовин.
  • На жаль, в умовах стрімко розвивається промисловості стає все складніше знаходити натуральні продукти, які б вирощувалися або проводилися без використання хімічних добрив.
  • Вітамінний склад імпортних овочів і фруктів вкрай бідний, а деякі вітаміни в них і зовсім відсутні, тому всім жінкам протягом етапу планування важливо приймати полівітамінні або вітамінно-мінеральні комплекси, щоб компенсувати брак необхідних речовин.
  • Однією з таких комплексних добавок є препарат «Фемібіон 1».

Інструкція по застосуванню

Опис і властивості

  1. «Фемібіон 1» – препарат, що містить необхідні майбутній мамі вітаміни і мінеральні компоненти.
  2. Відмінною особливістю комплексу є наявність метафоліна – біологічно активну форму фолієвої кислоти, Яка швидко всмоктується і повністю засвоюється організмом.
  3. Фолієва кислота – найважливіший елемент, без якого неможливий нормальний розвиток вагітності.
  4. Недолік цього вітаміну (особливо в перші 4 тижні після зачаття) може призвести до таких наслідків:
  • викидень;
  • маткові кровотечі;
  • вроджені вади розвитку у несформованого плоду;
  • синдром Дауна у новонародженого;
  • дефекти розвитку нервової трубки (хребта).
  • Крім цього, до складу входять вітаміни групи B, Що мають велике значення для підтримки роботи серцевого м'яза і функціонування нервової системи.
  • Вітаміни C і E необхідні для нормалізації системи кровотворення, зміцнення імунної системи жінки і запобігання шкірних проблем і проблем з волоссям.
  • Ще одна важлива відмінність препарату «Фемібіон 1» від аналогічних комплексів – присутність у складі йоду.
  • Це життєво важливий елемент, який майбутній мамі необхідний для підтримки роботи щитовидний залози і профілактики гормональних порушень на тлі вагітності.
  • Також йод забезпечує здоровий ріст плода і правильний розвиток головного мозку і серця.

Важливо! Препарат не містить вітамін A (щоб уникнути ризику гіпервітамінозу), тому майбутнім мамам необхідно стежити за достатнім надходженням цього елемента з продуктами харчування.

В якій формі випускається?

«Фемібіон 1» випускається у формі таблеток масою близько 610 мг, вкритих плівковою оболонкою. Одна упаковка препарату містить 30 таблеток, тобто пачки вистачає рівно на місяць прийому.

Коли призначається?

Препарат призначений переважно для вагітних (на ранніх термінах вагітності) і жінок, які планують незабаром материнство.

Тому показаннями для прийому комплексу є:

  • планування вагітності (починати прийом комплексу мінімум на півроку до передбачуваної вагітності);
  • перші три місяці після зачаття;
  • дефіцит корисних речовин під час вагітності на тлі убогого і одноманітного харчування;
  • ранній токсикоз (для профілактики дефіциту вітамінів і мінералів).

Важливо! Препарат «Фемібіон 1» необхідно приймати з початку планування до закінчення третього місяця вагітності.

Це важливо, тому що найнебезпечніший період триває з 1 по 4 тиждень зачаття, коли жінка ще не знає про те, що вагітна.

Дефіцит фолієвої кислоти в цей період може стати причиною серйозних відхилень і дефектів розвитку малюка, а також самовільного переривання вагітності.

Як приймати?

  1. Це особливо важливо для тих, хто часто пропускає прийом ліків через забудькуватість або через неуважність.
  2. Приймати препарат слід за сніданком, запиваючи чистою водою.
  3. При випадковому пропуску (якщо пройшло більше 14 годин) не варто приймати відразу 2 таблетки – необхідно продовжити прийом за звичайною схемою.

Взаємодія з іншими речовинами і препаратами

  • При прийомі комплексу рекомендується уникати прийому інших препаратів, що містять компоненти, що входять до складу «Фемібіон 1».
  • Особливо важливо не допускати надлишку йоду, так як він небезпечний не менше, ніж дефіцит цього елемента.
  • Якщо виникає необхідність прийому інших ліків або препаратів з аналогічним складом, слід на якийсь час припинити прийом «Фемібіон 1» або замінити його засобом з іншим складом (підбирати препарат повинен тільки лікар, виходячи з особливостей організму жінки і її потреб).

Побічні ефекти

  1. Випадки виникнення побічних ефектів під час прийому «Фемібіон 1» до теперішнього моменту не зареєстровані.Препарат має відмінну переносимість, не викликає запаморочення, нудоти або будь-яких інших негативних реакцій з боку систем організму.
  2. Під час застосування комплексу варто стежити за добовим споживанням і не перевищувати зазначену дозування.

Кому не можна приймати?

«Фемібіон 1» не можна приймати жінкам з ендокринними патологіями щитовидної залози, Що супроводжуються підвищеним синтезом тиреоїдних гормонів (гіпертиреоз).

  • Додаткове надходження йоду може значно погіршити ситуацію і привести до збільшення щитовидної залози і виникнення зобу.
  • Саме з цієї причини не рекомендується призначати препарат самостійно – оцінити стан і грамотно підібрати необхідний комплекс зможе тільки спостерігає гінеколог або терапевт.
  • препарат також протипоказаний жінка з підвищеною чутливістю або непереносимістю інгредієнтів комплексу.

Як зберігати?

У препарату «Фемібіон 1» досить невеликий для медичних ліків термін зберігання – всього 24 місяці. Таблетки після відкриття упаковки необхідно зберігати в темному місці з кімнатною температурою (не вище 23-25 ​​градусів). Пити таблетки після закінчення терміну придатності категорично заборонено!

Скільки коштує?

Ціни на вітамінно-мінеральний комплекс «Фемібіон 1» в Росії коливаються в межах від 500 до 980 рублів. Вартість упаковки з 30 таблеток залежить від регіону, виду аптечного пункту та інших факторів. Найнижчі ціни зафіксовані в інтернет-аптеках.

На території українських міст препарат можна придбати за ціною 530-600 гривень.

Чим замінити?

  1. У деяких випадках може знадобитися заміна препарату (наприклад, при появі алергії або поганий переносимості комплексу) на аналогічний за складом і фармакологічній дії.
  2. Важливо розуміти, що будь-яка зміна препаратів під час планування вагітності або в період виношування малюка повинна проводитися строго за призначенням лікаря.Це пов'язано з певними ризиками при наявності у жінки проблем зі здоров'ям, про деякі з яких вона може навіть не здогадуватися до проходження обстеження.
  3. Аналогами комплексу «Фемібіон 1» (абсолютними – це потрібно враховувати) є:

Відгуки жінок

  • «Фемібіон 1» – один з небагатьох препаратів, що мають 100% -ві позитивні відгуки від тих, хто брав його на протязі підготовки до вагітності і протягом перших 12 тижнів гестації.

У жінок, що приймали комплекс, практично не спостерігалися ознаки токсикозу, зберігалася працездатність, поліпшувалися клінічні показники крові і сечі.

  • Важливим фактором такої високої оцінки є відмінна переносимість – жодна жінка не поскаржилася на побічні ефекти під час прийому комплексу, що дозволяє використовувати «Фемібіон 1» навіть при поганій переносимості медичних препаратів.

Велике значення має статистика вроджених дефектів і патологій у новонароджених, чиї матері отримували терапію з використанням даного препарату. Подібні явища спостерігалися лише у 1 дитини з 1000, що дозволяє заявляти про високу ефективність кошти і відмінних терапевтичні властивості.

  1. «Фемібіон 1» – високоефективний препарат для жінок, які планують вагітність.
  2. Він істотно знижує ризики вроджених патологій розвитку, покращує самопочуття мами, позитивно впливає на формування ембріона в перші тижні гестації.
  3. Незважаючи на високу вартість, препарат популярний у лікарів і майбутніх мам за відмінні властивості, хорошу переносимість і доведену ефективність у профілактиці вад розвитку плоду.

Вітаміни для вагітних Фемібіон 1 – склад, спосіб застосування, відгуки

Доброго дня молодим і майбутнім матусям! Вагітність – це постійний пошук всього найкращого для себе і малюка, адже хочеться, щоб цей етап пройшов добре і наповнився приємними спогадами.

Одним з пунктів пошуку є вибір відповідних вітамінів і мінералів для прийому протягом декількох місяців.

Одним з таких засобів є вітаміни для вагітних фемібіон 1, відгуки про які можна зустріти на просторах рунета.

1. Склад і спосіб застосування

Давайте сьогодні познайомимося з вітамінно-мінеральним комплексом femibion. Він поділяється на два види.

Фемібіон 1 призначають при плануванні вагітності і в перші два місяці вагітності.

А фемібіон 2 приймають вагітні в наступний етап до закінчення лактації. Багато хто відзначає легку засвоюваність препарату і його ефективність.

Фемібіон містить такі компоненти, які допомагають в наступному:

  • сприяють зростанню нігтів і волосся;
  • допомагають обміну речовин;
  • заряджають енергією;
  • нормалізують нервову систему і сприяють кращому току крові;
  • допомагають краще засвоюватися залозу;
  • зміцнюють організм і захищають його від зовнішнього впливу;
  • завдяки їм ваша шкіра стане здоровішим;
  • сприяють кращому функціонуванню щитовидки;
  • насичують організм вагітної необхідними речовинами;
  • зміцнюють кісткову і нервову систему малюка.

Всіх цих властивостей вдається домогтися завдяки збалансованому складу. Давайте розглянемо компоненти препарату, описані в інструкції фемібіон 1:

  • вітаміни С, Е, В1, В2, В12, В6;
  • йодид калію;
  • кислота фолієва;
  • біотин;
  • кислота пантотенова;
  • нікотинамід;
  • кальцій;
  • фолати;

в числі допоміжних речовин:

  • гліцерин;
  • кукурудзяний крохмаль;
  • різні види целюлози;
  • мальтодекстрин;
  • титану діоксид;
  • магнієві солі;
  • залізо.

Ціна на препарат залежить від багатьох факторів, але, незалежно від суб'єкта федерації, вона досить висока. За країні вартість упаковки з 30 таблеток коливається від 450 до 1000 рублів.

2. Як приймати

Про те, як приймати препарат, вам розповість ваш лікуючий лікар. Адже тільки після його рекомендації потрібно пити будь-які препарати, навіть якщо вони здаються абсолютно нешкідливими на перший погляд. Потрібно враховувати особливість розвитку вагітності і організму матері. Головне пам'ятати: добова доза не повинна перевищувати однієї таблетки.

3. Побічні ефекти і протипоказання

Побічними ефектами служить лише непереносимість жінкою деяких компонентів, що входять до складу.

У числі протипоказань лише алергічні реакції, вони зареєстровані в дуже рідкісних випадках.

4. Відгуки жінок

Завдяки своїй ефективності і широкому спектру властивостей фемібіон отримав досить велику кількість позитивних відгуків від представниць прекрасної статі. Давайте познайомимося з деякими з них.

Ольга:

Завдяки фемібіон 1 мені вдалося відмінно пережити перший час вагітності. Навіть токсикозу не було і відчувала я себе чудово. Після цього пропила курс фемібіон 2. Чи можу сказати, що це найкращі вітаміни, які я коли-небудь пила.

Світлана:

я взагалі проти будь-якої хімії, особливо не хотілося привчати до штучних вітамінів дитини в утробі. Але так вийшло, лікар рекомендувала обов'язково пропити фемібіон 1, інакше стояла загроза. Все обійшлося, не знаю, заслуга вітамінів це чи ні.

Алевтина:

Я почала прийом з фемібіон 2 вже на 17-му тижні, приймаю до сих пір під час годування дитини. Якби знала про його існування раніше, то пила б їх ще до зачаття. Це відмінний вітамінний комплекс, на нього не було ніяких побічних ефектів, відчувала себе всю вагітність відмінно.

Марина:

Я не могла довго завагітніти, після чого почали приймати фемібіон 1 разом з чоловіком. Не знаю, збіг це чи ні, але буквально через місяць після початку прийому тест показав дві смужки.